Czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tutaj po ciężkim dniu można odpocząć oraz zrelaksować się. Nie bez znaczenia jest zatem wyposażenie tego wnętrza. Doskonałym wyborem jest łóżko kontynentalne, które zapewnia komfortowy oraz wygodny sen. Dlaczego warto zadbać o to, aby znajdowało się w naszej sypialni?

aktualizacja: 2022-09-28 12:15:23
Czego dowiesz się z artykułu?
  • Skąd pochodzi łóżko kontynentalne?
  • Łóżko kontynentalne czy standardowe?
  • Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Skąd pochodzi łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne pochodzi z Ameryki Północnej. Już w XIX wieku zagościło w bogatych mieszczańskich domach oraz w wielu hotelach i pensjonatach. Obecnie mebel ten wciąż kojarzony z luksusem bogato wyposażonych apartamentów, w których znajdują się obszerne sypialnie. Niemniej coraz częściej można go także spotkać w wielu prywatnych domach.

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się tym, że jest masywne oraz stabilne. Ponadto pięknie i elegancko się prezentuje, dzięki czemu potrafi wprowadzić do każdego wnętrza wyjątkowy nastrój.

Łóżko kontynentalne
Łóżko kontynentalne jest bardzo wygodne i pięknie prezentuje się w sypialni, fot. Hülsta.

Łóżko kontynentalne kontra zwykłe łóżko do spania

Łóżko kontynentalne znacznie różni się od takiego, które jest wykonane na zwykłym stelażu. Jest zbudowane z kilku warstw, dzięki czemu zapewnia komfortowy wypoczynek. Dolną częścią łóżka kontynentalnego stanowi skrzynia, na której znajduje się sprężynowy materac kieszeniowy. Z kolei na samej górze położony jest specjalny top pod postacią materaca, który - w zależności od wyboru - potrafi dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Taka budowa łóżka kontynentalnego zapewnia wygodny sen oraz dobre samopoczucie kolejnego dnia.

Łóżko kontynentalne ma wyściełane, tapicerowane wezgłowie, które zapewnia wygodę podczas relaksu z ulubioną lekturą.

Całość takiego łóżka jest wykończona jednorodnym tworzywem, dzięki czemu jest wizualnie atrakcyjne. Wygląda ono jak kilka nałożonych na siebie, zintegrowanych ze sobą materacy. Bazowa, czyli najniższa część, jest najczęściej wsparta na niskich nóżkach. Odległość od podłogi zapewnia wystarczającą wentylację materaca od dołu.

Łóżko kontynentalne
Łóżko kontynentalne Duke kompletuje się z podstawy z topperem, nóżek oraz zagłówka, fot. Swarzędz Home.

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne jest znacznie wyższe oraz większe od tradycyjnego łoża z ramą oraz stelażem. Te cechy sprawiają, ze jest ono doceniane przez wszystkie osoby, które lubią spać wysoko. Jest idealnym miejscem do spania dla seniorów, osób niepełnosprawnych czy kobiet w ciąży. Dzięki odpowiedniej wysokości nie trzeba się schylać, aby się położyć. Wstawanie z takiego łóżka jest także komfortowe.

Co więcej, jest ono bardzo wygodne podczas ścielenia. Ma funkcjonalny, bardzo obszerny pojemnik, w którym można schować pościel, kołdrę, poduszkę, koc oraz wiele innych, podręcznych przedmiotów.

Opracowanie: Martyna Nowak-Ciupa

fot. otwierająca: Comfort4u.eu

Zdaniem naszych Czytelników

25 Apr 2023, 10:54

Komentarz dodany przez Angela: Łóżko kontynentalne jest znacznie wygodniejsze, a to że ma zarówno boki jak i zagłowie tapicerowane sprawia, że jest również bezpieczne. Ja mam ten model i jestem bardzo zadowolona.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły