Czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Czym się różni łóżko kontynentalne od zwykłego?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To tutaj po ciężkim dniu można odpocząć oraz zrelaksować się. Nie bez znaczenia jest zatem wyposażenie tego wnętrza. Doskonałym wyborem jest łóżko kontynentalne, które zapewnia komfortowy oraz wygodny sen. Dlaczego warto zadbać o to, aby znajdowało się w naszej sypialni?

aktualizacja: 2022-09-28 12:15:23

Skąd pochodzi łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne pochodzi z Ameryki Północnej. Już w XIX wieku zagościło w bogatych mieszczańskich domach oraz w wielu hotelach i pensjonatach. Obecnie mebel ten wciąż kojarzony z luksusem bogato wyposażonych apartamentów, w których znajdują się obszerne sypialnie. Niemniej coraz częściej można go także spotkać w wielu prywatnych domach.

Łóżko kontynentalne charakteryzuje się tym, że jest masywne oraz stabilne. Ponadto pięknie i elegancko się prezentuje, dzięki czemu potrafi wprowadzić do każdego wnętrza wyjątkowy nastrój.

Łóżko kontynentalne
Łóżko kontynentalne jest bardzo wygodne i pięknie prezentuje się w sypialni, fot. Hülsta.

Łóżko kontynentalne kontra zwykłe łóżko do spania

Łóżko kontynentalne znacznie różni się od takiego, które jest wykonane na zwykłym stelażu. Jest zbudowane z kilku warstw, dzięki czemu zapewnia komfortowy wypoczynek. Dolną częścią łóżka kontynentalnego stanowi skrzynia, na której znajduje się sprężynowy materac kieszeniowy. Z kolei na samej górze położony jest specjalny top pod postacią materaca, który - w zależności od wyboru - potrafi dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Taka budowa łóżka kontynentalnego zapewnia wygodny sen oraz dobre samopoczucie kolejnego dnia.

Łóżko kontynentalne ma wyściełane, tapicerowane wezgłowie, które zapewnia wygodę podczas relaksu z ulubioną lekturą.

Całość takiego łóżka jest wykończona jednorodnym tworzywem, dzięki czemu jest wizualnie atrakcyjne. Wygląda ono jak kilka nałożonych na siebie, zintegrowanych ze sobą materacy. Bazowa, czyli najniższa część, jest najczęściej wsparta na niskich nóżkach. Odległość od podłogi zapewnia wystarczającą wentylację materaca od dołu.

Łóżko kontynentalne
Łóżko kontynentalne Duke kompletuje się z podstawy z topperem, nóżek oraz zagłówka, fot. Swarzędz Home.

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne jest znacznie wyższe oraz większe od tradycyjnego łoża z ramą oraz stelażem. Te cechy sprawiają, ze jest ono doceniane przez wszystkie osoby, które lubią spać wysoko. Jest idealnym miejscem do spania dla seniorów, osób niepełnosprawnych czy kobiet w ciąży. Dzięki odpowiedniej wysokości nie trzeba się schylać, aby się położyć. Wstawanie z takiego łóżka jest także komfortowe.

Co więcej, jest ono bardzo wygodne podczas ścielenia. Ma funkcjonalny, bardzo obszerny pojemnik, w którym można schować pościel, kołdrę, poduszkę, koc oraz wiele innych, podręcznych przedmiotów.

Opracowanie: Martyna Nowak-Ciupa

fot. otwierająca: Comfort4u.eu

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!