Płyty Rocko Tiles SPC zamiast płytek

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Płyty Rocko Tiles SPC zamiast płytek

Płyty Rocko Tiles SPC to innowacyjny materiał wykończeniowo-dekoracyjny, cechujący się doskonałymi parametrami. Rdzeń płyty SPC (Stone Powder Composite) składa się ze zmielonego naturalnego marmuru oraz wypełniaczy PVC, nadających płycie bezpieczną elastyczność. Całość sprasowano w jednowarstwową strukturę.

aktualizacja: 2024-02-06 07:56:48

Dzięki udziałowi aż 70% sproszkowanego marmuru w składzie, płyty są odporne na zadrapania, uderzenia oraz trudne do usunięcia plamy. Wyróżniają się przy tym znakomitą stabilnością wymiarową. Nie odkształcają się od wilgoci lub temperatury, ani nie blakną pod wpływem promieniowania UV. Płyty są w 100% wodoodporne, a tym samym higieniczne dla domowników.

- Płyty w formacie 2800 x 1230 mm pozwalają na wydajne krycie dużych powierzchni przy minimalnej liczbie łączeń. Można je montować w całości lub dociąć na wymiar. Materiał jest przyjazny do wiercenia i frezowania, więc z powodzeniem można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Grubość płyty wynosi 4 mm, a na zewnątrz do wyboru mamy powierzchnię matową lub strukturę drewna. Jeśli chodzi o wygląd, też mamy w czym przebierać. Płyty pogrupowano w cztery kolekcje (Stones, Bosco, Orient i Color), gdzie znajdziemy m.in. marmurowe żyły, zardzewiałą miedź, a nawet wzory ułożonych obok siebie drewnianych listewek inspirowane wnętrzami luksusowych jachtów. Dostępne są też unikolory. ROCKO Tiles można wykorzystać zarówno na ścianie za telewizorem, jak i do obudowy kabiny prysznicowej. Możliwości są nieograniczone, a efekt murowany - mówi Rafał Pluta, ekspert w dziedzinie płyt meblowych i blatów roboczych z JAF Polska.

Płyty Rocko Tiles to również znakomita alternatywa dla drewna na dużych powierzchniach. Płyty są ciepłe w dotyku, a nowoczesna technologia zadruku cyfrowego sprawia, że wyglądają bardzo autentycznie. Nie grozi im przy tym wylana ciecz, ostra krawędź lub wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniach.

Mogą być montowane na starych płytkach i to bez pyłu, kucia i brudnej demolki. Nadają się też na drewno, beton, OSB lub płyty karton-gipsowe. Grunt, aby podłoże, na którym będą układane, było przede wszystkim równe i stabilne.

Firma powiązana:
JAF Polska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zrób to sam! Przewodnik po szpachlowaniu ścian gładzią polimerową
Zrób to sam! Przewodnik po szpachlowaniu ścian gładzią polimerową
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!