Taki system poziomowania płytek, układ wyrównujący w postaci klipsów i klinów, doskonale sprawdza się ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne elementy. Miękkie tworzywo jest bowiem jednocześnie dostatecznie twarde, aby nie uszkadzając delikatnych płytek, mogło swobodnie utrzymać ich ciężar.
Podstawowym kryterium wyboru jest tu na pewno grubość płytek, które, w przypadku użycia naszych klipsów, powinny się wahać od 6 do 12 milimetrów. Pamiętajmy, że każdy system poziomujący, bez względu na producenta, jest jednorazowy. Klipsy nigdy nie nadają się do ponownego użycia, ponieważ odłamuje się je od płytek wraz z klinem. Kliny zaś teoretycznie można używać ponownie, jednak w praktyce jest z tym różnie (producent nie zaleca).
Zwykle zarówno klipsy, jak i kliny kupujemy w paczkach lub wiaderkach. Dobrze jest się więc zabezpieczyć w większe ich ilości, aby podczas prac nagle nie zabrakło nam tych ważnych elementów.
Jakie są zalety systemu poziomowania płytek?
Nowoczesny system poziomujący płytki, zdecydowanie może przyśpieszyć prace. Klipsy do poziomowania czy kliny poziomujące to właśnie te małe elementy, które znaczenie ułatwiają uzyskanie oczekiwanego wyglądu naszej podłogi lub ścian.
Profesjonaliści chętnie decydują się na rozwiązania, które maksymalnie ułatwią im pracę. Stąd właśnie stawiają na sprawdzone narzędzia do glazury, ale także wysokiej jakości kliny do poziomowania, jakie składają się na wspomniany już wyżej system do poziomowania płytek.
Warto zaznaczyć, że klipsy poziomujące mogą być używane przez różne osoby, nierzadko tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z remontem, a przede wszystkim układaniem płytek na podłodze. To zadanie wymagające, lecz z klinami i klipsami do poziomowania staje się dużo prostsze.
Podczas remontu i budowy liczy się także oszczędność czasu. Aby poprawić wydajność pracy, konieczne jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych i wysokiej jakości rozwiązań.
Andrzej Smakulski
Właściciel AS PPHU