Jak wybrać odpowiedni system poziomowania płytek?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak wybrać odpowiedni system poziomowania płytek?

Odpowiedź eksperta: Każdy majsterkowicz może wybrać odpowiedni dla siebie system poziomujący. Jednym z kryteriów wyboru jest na pewno rozmiar samych płytek. Producenci proponują klipsy oraz kliny. O ile te pierwsze stanowią podstawkę pod płytki, te drugie będą ją dociskać do podłogi. Dzięki temu, osiągamy niemal równą powierzchnię. Oczywiście, ważne jest ułożenie pierwszej płytki, ponieważ każda następna będzie przychodziła z łatwością.

aktualizacja: 2022-01-20 08:50:49

Taki system poziomowania płytek, układ wyrównujący w postaci klipsów i klinów, doskonale sprawdza się ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane poszczególne elementy. Miękkie tworzywo jest bowiem jednocześnie dostatecznie twarde, aby nie uszkadzając delikatnych płytek, mogło swobodnie utrzymać ich ciężar.

Podstawowym kryterium wyboru jest tu na pewno grubość płytek, które, w przypadku użycia naszych klipsów, powinny się wahać od 6 do 12 milimetrów. Pamiętajmy, że każdy system poziomujący, bez względu na producenta, jest jednorazowy. Klipsy nigdy nie nadają się do ponownego użycia, ponieważ odłamuje się je od płytek wraz z klinem. Kliny zaś teoretycznie można używać ponownie, jednak w praktyce jest z tym różnie (producent nie zaleca).

Zwykle zarówno klipsy, jak i kliny kupujemy w paczkach lub wiaderkach. Dobrze jest się więc zabezpieczyć w większe ich ilości, aby podczas prac nagle nie zabrakło nam tych ważnych elementów.

Jakie są zalety systemu poziomowania płytek?

Nowoczesny system poziomujący płytki, zdecydowanie może przyśpieszyć prace. Klipsy do poziomowania czy kliny poziomujące to właśnie te małe elementy, które znaczenie ułatwiają uzyskanie oczekiwanego wyglądu naszej podłogi lub ścian.

Profesjonaliści chętnie decydują się na rozwiązania, które maksymalnie ułatwią im pracę. Stąd właśnie stawiają na sprawdzone narzędzia do glazury, ale także wysokiej jakości kliny do poziomowania, jakie składają się na wspomniany już wyżej system do poziomowania płytek.

Warto zaznaczyć, że klipsy poziomujące mogą być używane przez różne osoby, nierzadko tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z remontem, a przede wszystkim układaniem płytek na podłodze. To zadanie wymagające, lecz z klinami i klipsami do poziomowania staje się dużo prostsze.

Podczas remontu i budowy liczy się także oszczędność czasu. Aby poprawić wydajność pracy, konieczne jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych i wysokiej jakości rozwiązań.

Andrzej Smakulski
Właściciel AS PPHU

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Tomek

17 Lut 2022, 08:31

Ja używam simplefixy bo raz, że można wybrać grubość fugi od 1 do 3 mm i u klienta nie muszę używać krzyzykow, a dwa to maja tez wielokrotny własny polski systemem, a nie chińskie badziewie.

Jedna z wielu propozycji systemów poziomowania. Możliwe, ze już spotkaliście się z tą marką. Załączam fotkę z linkowaniem do artykułu i szczegółami. A tutaj druga propozycja - firma, która produkuje również krzyżyki do spoin. Po opakowaniu łatwiej skojarzyć.

time image

Gość Tomasz72

13 Maj 2021, 12:28

Klinowe najlepsze od kubali, ostatnio tesowalem tez wkrecane twist i rowniez bardzo dobre. chinskie pomaranczowe wielokrotnego uzytku tez warto miec przy sobie

time image

Gość Glazurnik

05 Lut 2021, 17:26

Te ze zdjęcia to jedne z gorszych systemów. Mała powierzchnia i bardzo odkształcalne. Przez ostatnie kilka lat testowałem różne rozwiązania. wniosek jest jeden. Warto stosować produkty renomowanych firm. Ich kliny są wielorazowe i nie oszczędzają na materiale.

time image

Gość Artur.Heise

28 Sty 2021, 09:15

Przepraszam bardzo, ale w tekście jest błąd. Nie każdy system jest jednorazowy- są już systemy demontowalne.

time image

Gość Staszekk

17 Gru 2020, 20:18

bardzo przydatne akcesoria! ale zamiast klinow zaczalem uzywac tych ze sruba - wkrecanych

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Jakim preparatem zabezpieczyć drewniany dom dla zwierząt?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!