Nowość - gipsowy tynk maszynowy ALPOL AG T32 z podwyższoną zawartością wapna

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowość - gipsowy tynk maszynowy ALPOL AG T32 z podwyższoną zawartością wapna

Całkowita nowość na rynku tynków maszynowych - gipsowy tynk maszynowy ALPOL AG T32 z podwyższoną zawartością wapna już dostępny w ofercie firmy PIOTROWICE II. Produkt likwidujący największą wadę tynków gipsowych - podatność na korozję mikrobiologiczną.

aktualizacja: 2017-09-25 06:55:54

Skłonność tynków gipsowych do zatrzymywania szczątkowej wilgoci i ich neutralny odczyn stanowi doskonałe podłoże dla rozwoju mikroorganizmów. Przy słabej wentylacji pomieszczeń tynki gipsowe, w przeciwieństwie do cementowych, bardzo łatwo ulegają atakom pleśni i grzybów. Wapno, uważane od wieków za środek dezynfekujący, sanityzujący i antygrzybiczny, zabezpiecza pokryte tym tynkiem pomieszczenia przed ewentualną inwazją mikrobiologiczną.

Jednocześnie produkt zachowuje wszystkie zalety tynków gipsowych. Przede wszystkim ich pracę z atmosferą pomieszczenia. Gdy w pomieszczeniu jest dużo wilgoci - tynk ją pochłania, oddając nadmiar, gdy wilgotność spada. Stwarza to komfortowe warunki dla przebywających w takich pomieszczeniach osób. Tynk zachowując się jako bufor wilgotności, cały czas jest suchy, ciepły i przyjazny w dotyku.

Drugą niezwykle ważną cechą nowego tynku jest powstawanie podczas obróbki ("gąbkowania"), bardzo dużej ilości doskonałej jakości mleczka tynkarskiego. Umożliwia to, przy odrobinie wprawy, wykonanie w ostatniej operacji bardzo gładkiej warstwy zewnętrznej. Większość maszynowych tynków gipsowych po wykonaniu, posiada pewną szorstkość. W celu zlikwidowania tego nieprzyjemnego efektu należy użyć dodatkowego produktu i na całej powierzchni położyć warstwę gładzi. Przy zastosowaniu tynku AGT32 możemy tę operację śmiało pominąć.

Doświadczeni tynkarze potrafią wykonać od razu podczas obróbki standardowego tynku gipsowego niezwykle gładką powierzchnię - albo dwukrotnie tynk "gąbkując" i dwukrotnie go zagładzając, albo poprzez "piórowanie" go na drugi dzień (wygładzanie na sucho, lub z bardzo niewielką ilością wody przy pomocy blachy nierdzewnej). Jednak powierzchnia taka, o gładkości wręcz alabastru, jest potem bardzo trudna do pomalowania. Tynk AGT32 z wykonaną powierzchnią na "gładko", jest bardzo dobrym podkładem pod farby.

Zwiększona zawartość wapna sprawia, że tynk dodatkowo twardnieje, jako że wapno ma właściwości wiążące. Tak więc z czasem jest coraz bardziej wytrzymały i odporny na zarysowania i uderzenia.

Technologia obróbki tynku gipsowo-wapiennego pozostaje taka sama jak wszystkich gipsowych tynków maszynowych. Jednak, przy szczególnej staranności wykonawcy i z powodu mniejszej skłonności tynku do płynięcia po obrabianej powierzchni, można pominąć operację zwaną "koszeniem" lub "piórowaniem" a na pewno ją znacznie uprościć. Wystarczy "skosić" obrabiane powierzchnie dwa razy, prowadząc narzędzie pod kątem prostym do obrabianej powierzchni, lub bardzo starannie wykonać operację łatą trapezową.

Tynk AG T32 znacznie wcześniej niż tynki gipsowe, traci możliwość płynięcia po obrabianej płaszczyźnie, powodującą fałdowanie się powierzchni, a tym samym umożliwia pominięcie jej dokładnego prostowania w trakcie operacji "koszenia". Tynk jednak jest cały czas plastyczny w warstwie zewnętrznej. Umożliwia to dalszy postęp prac i wykonanie końcowych operacji związanych z wykończeniem powierzchni tynku oraz pozwala zachować doskonałą jakość jego płaszczyzny.

Reasumując tynk AG T32 - maszynowy tynk gipsowo-wapienny, zachowuje wszystkie pozytywne cechy maszynowych tynków gipsowych, a dzięki zwiększonej zawartości wapna niweluje cechy negatywne i ułatwia jego obróbkę.

Firma powiązana:
Piotrowice II

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
6 błędów popełnianych podczas pracy z drewnem
6 błędów popełnianych podczas pracy z drewnem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny