Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?

Inwestorom na tej budowie zależało, by ogrodzenie podkreślało wielkość działki, rozmach domu, rezydencjalny charakter miejscowości. Wybór padł na ogrodzenie łupane Joniec® w kolorystyce Piryt.

Firma Joniec® to producent ogrodzeń betonowych z 27-letnią tradycją. GORC® de Luxe - to popularne ogrodzenie łupane marki Joniec®. ROMA Classic® i ROMA Horizon® - to popularne ogrodzenia modułowe marki Joniec®.

Na tej budowie wykonywane jest ogrodzenie GORC® de Luxe GL38 w połączeniu z systemem GL22 - w kolorze Piryt. Słupki ogrodzenia mają wymiary 76x38 cm. Podmurówka ma szerokość 22 cm. Takie zestawienie nadaje bardziej przestrzenny efekt wizualny ogrodzeniu.

System GORC® de Luxe składa się z elementów słupkowych oraz elementów murkowych. Można z nich budować ogrodzenia pełne i z przęsłami, z niską podmurówką i z wysoką. Struktura betonu przypomina kamień naturalny. Ogrodzenie GORC® de Luxe jest bardzo trwałe. System Joniec oferuje 14 różnych kolorów tego typu ogrodzenia.

Joniec® to system modułowy bardzo łatwy w montażu. Powtarzalne elementy pozwalają na wykonanie różnych ogrodzeń.

Ogrodzenie betonowe powinno mieć pełne fundamentowanie, z belką zbrojeniową na całej długości ogrodzenia. Koniecznie trzeba wykonać dylatację ogrodzenia. Na tym ogrodzeniu ułożono w trzech miejscach płyty styropianu w poprzek fundamentu. Na fundamencie należy wykonać izolację poziomą. Bloczki układa się jeden na drugim, używając kleju montażowego. Klej montażowy, którym łączy się bloczki, zapobiega przesunięciu się elementów słupkowych w trakcie zalewania betonem. Zalecane jest zaklejenie klejem spoin poziomych i pionowych, także po to żeby uszczelnić ogrodzenie. Po ułożeniu 3-4 warstw, wypełnia się je betonem. Daszek wieńczy murek.

Zaleca się też użycie Joniec® Protect - preparatu impregnującego, który zabezpiecza strukturę betonu, wydobywa urodę łupanego betonu i kolor.

Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny