Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?

Inwestorom na tej budowie zależało, by ogrodzenie podkreślało wielkość działki, rozmach domu, rezydencjalny charakter miejscowości. Wybór padł na ogrodzenie łupane Joniec® w kolorystyce Piryt.

Firma Joniec® to producent ogrodzeń betonowych z 27-letnią tradycją. GORC® de Luxe - to popularne ogrodzenie łupane marki Joniec®. ROMA Classic® i ROMA Horizon® - to popularne ogrodzenia modułowe marki Joniec®.

Na tej budowie wykonywane jest ogrodzenie GORC® de Luxe GL38 w połączeniu z systemem GL22 - w kolorze Piryt. Słupki ogrodzenia mają wymiary 76x38 cm. Podmurówka ma szerokość 22 cm. Takie zestawienie nadaje bardziej przestrzenny efekt wizualny ogrodzeniu.

System GORC® de Luxe składa się z elementów słupkowych oraz elementów murkowych. Można z nich budować ogrodzenia pełne i z przęsłami, z niską podmurówką i z wysoką. Struktura betonu przypomina kamień naturalny. Ogrodzenie GORC® de Luxe jest bardzo trwałe. System Joniec oferuje 14 różnych kolorów tego typu ogrodzenia.

Joniec® to system modułowy bardzo łatwy w montażu. Powtarzalne elementy pozwalają na wykonanie różnych ogrodzeń.

Ogrodzenie betonowe powinno mieć pełne fundamentowanie, z belką zbrojeniową na całej długości ogrodzenia. Koniecznie trzeba wykonać dylatację ogrodzenia. Na tym ogrodzeniu ułożono w trzech miejscach płyty styropianu w poprzek fundamentu. Na fundamencie należy wykonać izolację poziomą. Bloczki układa się jeden na drugim, używając kleju montażowego. Klej montażowy, którym łączy się bloczki, zapobiega przesunięciu się elementów słupkowych w trakcie zalewania betonem. Zalecane jest zaklejenie klejem spoin poziomych i pionowych, także po to żeby uszczelnić ogrodzenie. Po ułożeniu 3-4 warstw, wypełnia się je betonem. Daszek wieńczy murek.

Zaleca się też użycie Joniec® Protect - preparatu impregnującego, który zabezpiecza strukturę betonu, wydobywa urodę łupanego betonu i kolor.

Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje