Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?

Inwestorom na tej budowie zależało, by ogrodzenie podkreślało wielkość działki, rozmach domu, rezydencjalny charakter miejscowości. Wybór padł na ogrodzenie łupane Joniec® w kolorystyce Piryt.

Firma Joniec® to producent ogrodzeń betonowych z 27-letnią tradycją. GORC® de Luxe - to popularne ogrodzenie łupane marki Joniec®. ROMA Classic® i ROMA Horizon® - to popularne ogrodzenia modułowe marki Joniec®.

Na tej budowie wykonywane jest ogrodzenie GORC® de Luxe GL38 w połączeniu z systemem GL22 - w kolorze Piryt. Słupki ogrodzenia mają wymiary 76x38 cm. Podmurówka ma szerokość 22 cm. Takie zestawienie nadaje bardziej przestrzenny efekt wizualny ogrodzeniu.

System GORC® de Luxe składa się z elementów słupkowych oraz elementów murkowych. Można z nich budować ogrodzenia pełne i z przęsłami, z niską podmurówką i z wysoką. Struktura betonu przypomina kamień naturalny. Ogrodzenie GORC® de Luxe jest bardzo trwałe. System Joniec oferuje 14 różnych kolorów tego typu ogrodzenia.

Joniec® to system modułowy bardzo łatwy w montażu. Powtarzalne elementy pozwalają na wykonanie różnych ogrodzeń.

Ogrodzenie betonowe powinno mieć pełne fundamentowanie, z belką zbrojeniową na całej długości ogrodzenia. Koniecznie trzeba wykonać dylatację ogrodzenia. Na tym ogrodzeniu ułożono w trzech miejscach płyty styropianu w poprzek fundamentu. Na fundamencie należy wykonać izolację poziomą. Bloczki układa się jeden na drugim, używając kleju montażowego. Klej montażowy, którym łączy się bloczki, zapobiega przesunięciu się elementów słupkowych w trakcie zalewania betonem. Zalecane jest zaklejenie klejem spoin poziomych i pionowych, także po to żeby uszczelnić ogrodzenie. Po ułożeniu 3-4 warstw, wypełnia się je betonem. Daszek wieńczy murek.

Zaleca się też użycie Joniec® Protect - preparatu impregnującego, który zabezpiecza strukturę betonu, wydobywa urodę łupanego betonu i kolor.

Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje