Tradycja z lekkim twistem - nowoczesne ogrodzenie frontowe Szmaragd

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Tradycja z lekkim twistem - nowoczesne ogrodzenie frontowe Szmaragd

Klasyczne ogrodzenia są uniwersalne - pasują zarówno do tradycyjnego budownictwa, jak i nowoczesnej architektury. Model Szmaragd z oferty firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe dodaje dobrze znanemu rozwiązaniu nieco świeżości. Typowe ogrodzenie z metalowych, pionowych profili wzbogacono oryginalnym elementem dekoracyjnym.

aktualizacja: 2020-12-09 07:09:01

Szmaragd to model, który przypadnie do gustu osobom szukającym czegoś oryginalnego, ale jednocześnie ceniącym prostotę i nie lubiącym nadmiaru zdobień. Przęsła zbudowane są z pionowych profili 15 x 15 mm zamocowanych w rozstawie 112 mm. Funkcję konstrukcyjną spełniają dwa grubsze profile poziome (25 x 25 mm). Furtka i bramy mają ramę o przekroju 40 x 40 lub 50 x 50 mm.

Elementem wyróżniającym ogrodzenie Szmaragd spośród innych wersji metalowych jest dekoracyjny motyw umieszczony w centralnej części. Zgeometryzowany kształt doskonale wpisuje się we współczesne trendy. Zdobi, ale nie przytłacza. Ogrodzenie wygląda lekko i elegancko. Jednocześnie stanowi solidną przegrodę, broniącą dostępu niepowołanym osobom. Pionowe profile mogą być zakończone dowolnym grotem z oferty Plast-Met.

Model ten występuje w dwóch wersjach - prostej (wszystkie profile równej wysokości) i wypukłej (pionowe elementy różnej wysokości, układające się w łuk). W gamie kolorystycznej znajdziemy tak popularne obecnie odcienie szarości, antracyt, czerń czy brąz, ale też biel, zieleń i granat. Na specjalne zamówienie możliwe jest zastosowanie innych barw z palety RAL.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w procesie produkcyjnym tego produktu wyeliminowano spawanie, co ma duże znaczenie w kontekście ekologii. Stosuje się tu innowacyjną metodę przenikania, która polega na wprowadzaniu profilu pionowego w poziomy. Otwór wykonywany jest przez nowoczesną maszynę CNC, która gwarantuje dużą precyzję cięcia. Dzięki tej dokładności elementy same się stabilizują i nie potrzebują spawania.

Co więcej, ogrodzenie jest zabezpieczone systemem Duplex. Jego pierwsza faza polega na cynkowaniu ogniowym. Cynk staje się spoiwem, które spoinuje wszystkie połączenia, jednocześnie chroniąc przed korozją. W drugim etapie, na mechanicznie "chropowaconą" warstwę cynkową, natryskiwana jest specjalna farba. Wszystko to sprawia, że ogrodzenie praktycznie nie wymaga prac konserwacyjnych, zachowując nienaganny wygląd przez wiele lat.

Szmaragd to kompleksowy system produktów, które pozwolą ogrodzić każdą działkę. Oprócz przęseł, dostępne są w nim furtka oraz bramy wjazdowe zarówno w wersji dwuskrzydłowej i przesuwnej. Wymiary poszczególnych elementów można dostosować do własnych potrzeb, tworząc zestaw idealnie pasujący do naszej posesji.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje