Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2017-07-14 05:48:06
Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Bosch wprowadził w kwietniu na rynek nową generację wiertarek udarowych z linii zielonej. Trzy linie urządzeń nowej serii Compact: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ to produkty idealnie dopasowane do różnych grup użytkowników.

Są bardziej poręczne i kompaktowe od swoich poprzedniczek. Mimo mniejszego rozmiaru nie tracą na mocy. Producent zadbał również o nowy, zintegrowany system odsysania pyłu, który występuje w standardzie lub jako opcja.

 

Z badań przeprowadzonych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii przez Research International wynika, że użytkownicy wiertarek udarowych bardzo dużą wagę przywiązują do komfortu pracy i ergonomii narzędzi. W badaniu tym 96% z 1 300 uczestników oceniło nowe wiertarki udarowe Bosch jako bardzo poręczne w użytkowaniu.

Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Przejrzysty podział nowej serii wiertarek udarowych Compact na linie: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ ułatwia użytkownikom dokonanie właściwego zakupu.

 

Wszystkie wiertarki udarowe Compact firmy Bosch są wyposażone w nowy, wydajny system odsysania pyłu lub są przygotowane do jego opcjonalnego zamontowania. System, którego demontaż następuje po naciśnięciu jednego przycisku, oferuje dzięki ulepszonemu przepływowi powietrza większą siłę ssania niż w poprzednich wersjach wiertarek.

 

Pojemnik na pył można w bardzo łatwy sposób otworzyć, aby go opróżnić. Pozwala to skutecznie chronić przed pyłem dywany, tapety lub tapicerkę mebli.

 

Poprawę ergonomii Bosch osiągnął poprzez zastosowanie mniejszych silników i przekładni, nową konstrukcję obudowy z dużymi, miękkimi powierzchniami podparcia dla dłoni, a także optymalne wyważenie narzędzia.

 

Wiertarki oferują identyczną moc przy wkręcaniu, niezależnie od kierunku obrotów narzędzia. Włącznik z wbudowaną regulacją prędkości obrotowej i system Electronic ułatwiają nawiercanie gładkich powierzchni. Praktyczny wieszak w pobliżu stabilnej tulejki kabla pozwala w wygodny sposób przechowywać narzędzie podczas przerw w pracy.

Linia „Easy”

Dwie wiertarki udarowe linii „Easy“ (PSB 500 RE i PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu) są o ok. 20 % mniejsze od swoich poprzedniczek, a jednocześnie są najmniejszymi urządzeniami w tej klasie produktów. Nowe narzędzia są dostosowane do potrzeb tych użytkowników, którzy do tej pory nie mieli zbyt dużego doświadczenia w pracy z elektronarzędziami lub sporadycznie wykonują prace związane z wierceniem lub wkręcaniem. Silniki o mocy 500 W oraz liczba 48 000 udarów na minutę gwarantują wysoka wydajność. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 10 mm w betonie, 25 mm w drewnie i 8 mm w stali. Dwuczęściowy, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski umożliwia szybki montaż wierteł lub końcówek wkręcających.

Linia „Universal”

Wiertarka udarowa linii „Universal“ (PSB 650 RE) została zaprojektowane z myślą o pragmatycznych użytkownikach, którzy wykonują także projekty o średnim stopniu trudności, głównie po to, aby zaoszczędzić na kosztach wynajęcia fachowca. Użytkownicy tej grupy oczekują wydajności połączonej z wysokim komfortem użytkowania. Nowa, jednobiegowa wiertarka udarowa z silnikami o mocy 650 W wierci otwory do średnicy 14 mm w betonie, 30 mm w drewnie i 12 mm w stali. Można nią wykonać wszystkie codzienne prace łącznie z zastosowaniami stacjonarnymi.

Linia „Expert”

Wiertarki udarowe linii „Expert“ (PSB 850-2 RE, PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu, PSB 1000-2 RCE i PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem) spełniają najwyższe oczekiwania doświadczonych i ambitnych użytkowników. Urządzenia posiadają wysoką moc, są wytrzymałe i wyposażone w dwubiegową przekładnię. Radzą sobie doskonale zarówno z wkręcaniem dużych wkrętów, jak i z mieszaniem zapraw czy gęstych farb dyspersyjnych.

 

Wiertarki linii „Expert” są wyposażone w wydajne silniki o mocy 850 lub 1 000 W i na pierwszym biegu osiągają moment obrotowy rzędu 46 lub 60 Nm. Wszystkie modele posiadają także funkcję wstępnego wyboru prędkości obrotowej. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 18 lub 20 mm w betonie, do 40 mm w drewnie i do 13 lub 16 mm w stali. Stabilne osadzenie odpowiedniego osprzętu zapewnia jednoczęściowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock. Modele z silnikiem o mocy 1 000 W mają metalowy uchwyt wiertarski ze szczękami wykonanymi z węglików spiekanych, a także system Bosch Constant Electronic, który zapewnia stałą moc niezależnie od obciążenia.

 

Sugerowana cena detaliczna brutto (kwiecień 2010):
- PSB 500 – 259 zł
- PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu – 329 zł
- PSB 650 RE - 399 zł
- PSB 850-2 RE - 599 zł
- PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu - 699 zł
- PSB 1000-2 RCE - 849 zł
- PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem - 899 zł

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje