Dzięki zastosowaniu aluminiowych systemów fasadowych, okiennych i drzwiowych Schüco, udało się stworzyć przyjazne dla człowieka, a zarazem ambitne architektonicznie obiekty, które w dodatku zapewniają oszczędność energii. Ukończona w 2014 r. kopalnia miedzi, należąca do firmy Ministro Hales, znajduje się w najsuchszym regionie świata z roczną ilością opadów na poziomie zaledwie 75 mm.
Panujące w dzień upały, zimne noce i wiatry o dużej sile utrudniają mieszkańcom codzienne życie i pracę. Do realizacji przeszkleń fasadowych przygotowano indywidualne rozwiązanie, oparte na aluminiowym systemie nakładkowym Schüco AOC 50. Zgodnie z życzeniem inwestora, ekstremalnie wąskie, anodowane na ciemny kolor profile są niemal niewidoczne. W strefach wejściowych, drzwiach wewnętrznych i ściankach działowych zastosowano konstrukcje w nieizolowanym systemie Schüco ADS 50.NI, który umożliwił wstawianie skrzydeł o wysokości nawet do 2500 mm.
Stacja badawcza, wybudowana nad zatoką Terra Nova na Ziemi Wiktorii, stawia czoła trudnym warunkom atmosferycznym od początku tego roku. Pomimo małej ilości lodu, temperatury spadają do -40°C, a wiatr osiąga prędkość nawet 65 m/s. Oprócz energooszczędności na poziomie pasywnym i zapewnienia jak najmniejszego wpływu inwestycji na ekosystem, jednym z warunków postawionych przed projektantami obiektu był krótki termin realizacji. Konstrukcje fasadowe ścian kurtynowych i okien wykonano w ultraciepłych systemach Schüco AWS 90.SI+ i FW 60.+SI z potrójnym oszkleniem.
W sekcjach mieszkalnych zamontowano natomiast po dwa rzędy okien: stałych w powłoce zewnętrznej i obrotowych od strony wewnętrznej, co razem daje aż pięć warstw oszklenia. Innowacyjne okna aluminiowe zapewniają najwyższą termoizolacyjność na poziomie pasywnym, wytrzymałość na napory silnego wiatru, a także szczelność na przenikanie powietrza.