Segmentowa brama garażowa z napędem i montażem za 7900 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Segmentowa brama garażowa z napędem i montażem za 7900 zł

W gotowym projekcie był szeroki wjazd do garażu i taki mi odpowiadał. Generalny wykonawca domu doradził bramę segmentową, górną. To on wybrał model polskiego producenta i zamówił u niego kompletną usługę - mówi Arek, Czytelnik Budujemy Dom, który górną segmentową bramę garażową użytkuje od 2017 r.

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 32,20 m2; ogrzewany podłogówką.

Brama garażowa:

 • Segmentowa, górna; wymiary 4700 x 2150 mm; wykonana z ocynkowanej stali o grubości 0,5 mm, wykończona laminatem w kolorze jasnoszarym i białym; ocieplenie z pianki PU o grubości 40 mm.
 • Napęd - z mechanizmem łańcuchowym, siła uciągu 1000 N, 25 cykli dziennych; system wykrywania przeszkody, ciche i łagodne domykanie, blokada przed podważeniem z zewnątrz.
 • Sterowanie - 4 piloty czterokanałowe i przycisk na ścianie.

Decyzja: W gotowym projekcie był szeroki wjazd do garażu i taki mi odpowiadał. Generalny wykonawca domu doradził bramę segmentową, górną. To on wybrał model polskiego producenta i zamówił u niego kompletną usługę - powiedział, że znalazł lepszy wyrób, w porównaniu z tym, które wcześniej montował. Lepszy był np. system ręcznego ryglowania i firmowy napęd, który założyliśmy pół roku po wstawieniu bramy. Wcześniej zamykaliśmy ją ręcznie.

Napęd łańcuchowy o sile uciągu 1000 N płynnie podnosi i opuszcza szerokie wrota
Napęd łańcuchowy o sile uciągu 1000 N płynnie podnosi i opuszcza szerokie wrota.

Segmentowa brama garażowa z napędem - rady i przestrogi:

 • Monter przyjechał z napędem zaraz po moim sygnale - w firmie wcześniej wiedziano, że zamierzam go dołożyć i wyceniono razem wszystkie elementy. Co do ocieplenia i wiatroszczelności bramy - nie mam zastrzeżeń, ale do pierwszych firmowych pilotów już tak. Miały bardzo mały zasięg! Żona zagniotła jeden na śmierć. Na próżno miała nadzieję, że jeśli będzie silniej naciskać guziczki, zasięg się zwiększy. Rozwiązanie problemu przyszło wraz z wykończeniem ogrodzenia i osadzeniem automatycznej bramy - teraz otwieramy obie pilotami, które dostaliśmy do wjazdowej.

  Monter napędów zapytał, czy wrota w garażu mają chodzić szybko, czy wolno. Odpowiedziałem, żeby zrobił zgodnie z doświadczeniem i tak, żeby się nie psuły i długo pracowały. Ustawił średnią prędkość, czyli 15 cm/s. Zanim wsiądę i odpalę samochód po naciśnięciu przycisku na ścianie - jest już otwarta!

  Wygodę obsługi bardzo zwiększa stacjonarny przycisk, który przydaje się jeszcze przy wyjmowaniu rowerów, komunikacji z ogrodem. Pomyślałem o nim wcześniej, podczas budowy domu zleciłem elektrykom wypuszczenie kabli przy łączniku przy wyjściu z garażu. Z przycisku na ścianie korzystamy często, więc warto go mieć.

 • Laminat dobrze pasuje do orynnowania, nie widać na nim kurzu. Skrzydło jest szczelne, chroni przed wiatrem i deszczem - nie przewiewa i nie ma zacieków przez uszczelki. Od początku podoba mi się stalowa listwa przy nadprożu otworu wjazdowego i przylegająca do niego szeroka uszczelka. Kiedy wrota są zamknięte, garaż nie wychładza się od mrozu i nie nagrzewa od słońca. W trakcie pierwszej zimy zakręciłem ogrzewanie w podłodze i zarejestrowałem najniższą temperaturę 6°C. Podczas ostatniej delikatnie otworzyłem zawór - chciałem sprawdzić, jak podłogówka tu pracuje - temperatura powietrza nie spadła poniżej 15°C.

  Zapytałem montera o konserwację bramy. Poinstruował mnie, żebym kupił specyfik do bram garażowych CX80 i co 4 miesiące wpuszczał go w otwory w zaczepach między segmentami, a ponadto przecierał szmatką prowadnice i elementy jezdne. Robię to regularnie, procedura zajmuje kilka minut. Za pół roku kupię smar silikonowy i natłuszczę uszczelki.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Segmentowa brama garażowa z napędem - koszty:

 • brama z napędem i montażem 7900 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru bramy garażowej w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny