Ich betonowa konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło powodując duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku na styku podłogi i ściany. W budynkach o złej izolacji cieplnej lub jej braku w okolicach listwy przypodłogowej wewnątrz budynku może pojawić się zawilgocenie, a w efekcie nawet pleśń. Prace budowlane związane z wykonaniem ocieplenia fundamentów powinny być bardzo rzetelnie zrobione, gdyż ewentualne poprawki mogą okazać się niemożliwe lub bardzo drogie w wykonaniu.
Bardzo ważny jest rodzaj zastosowanego styropianu, ponieważ nie wszystkie styropiany nadają się do ocieplania fundamentów. Do izolacji fundamentu stosuje się specjalne płyty styropianowe o dużej odporności na zawilgocenie. Zastosowanie zwykłych płyt może zmniejszyć izolacyjność w wyniku ich zawilgocenia.
Wybierając styropian do ocieplenia fundamentów warto dokładnie sprawdzić poszczególne parametry deklarowane przez producentów. Aby jednak być pewnym ich zgodności ze stanem faktycznym wybierajmy produkty z rekomendacją ITB, wtedy mamy pewność zakupu styropianu najwyższej jakości.
Krzysztof Krzemień
Dyrektor Techniczny d/s produktów
TERMO ORGANIKA
fot. Termo Organika