Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-08-22 11:32:01
Efekt drewna na elewacji w systemie weber.therm DECOR

Weber wzbogaca portfolio produktów o nowe systemowe rozwiązanie umożliwiające wykonanie elewacji do złudzenia przypominającej tą z drewna. Wystarczy zastosować dekoracyjny tynk weber TD327, proste narzędzie do tworzenia imitacji słojów drewna oraz jeden z 10-ciu kolorów bejcy weber FM361, by fasada budynku zyskała naturalny, modny i wyjątkowo estetyczny wygląd.

Od tynku do drewna

Bazą systemu marki Weber do tworzenia elewacji jak z drewna jest dekoracyjny tynk drobnoziarnisty weber TD327 o wyglądzie deski. Na powierzchni tynku modeluje się charakterystyczne wzory i usłojenia typowe dla drewna z użyciem niewielkiego narzędzia z tworzywa sztucznego. Po uzyskaniu formy drewna, trzeba zatroszczyć się o kolor. Tu główną rolę gra bejca weber FM361 o atrakcyjnym satynowym wykończeniu.

Jeden produkt, wiele możliwości

Tak jak w przyrodzie występuje wiele odmian drzew, tak i na elewacji z użyciem produktów Weber można stworzyć całą gamę efektów nawiązujących do świata natury. Paleta bejcy akrylowej weber FM361 obejmuje 10 kolorów imitujących różne rodzaje i odcienie drewna. Od jasnej od ciemnej tonacji, przez brzozę, palisander, orzech, mahoń, jesion, aż po heban - dzięki takiemu spektrum można tworzyć ciekawe kolorystyczne kolaże.

O intensywności każdego koloru decyduje ilość nałożonych warstw i sposób przecierania. Poszczególne deski można zróżnicować nie tylko kolorem, ale i wyrazistością rysunków słojów drewna, szerokością lub długością desek, a także ich ułożeniem: w pionie lub w poziomie, na mijanką lub równolegle. Dodatkowo dzięki różnym sposobom operowania narzędziem do imitacji słojów drewna możliwe jest uzyskanie efektu zarówno gładkiej, jak i ryflowanej deski. Wszystko zależy od wyobraźni projektanta, upodobań inwestora czy inwencji wykonawcy.

Efekt drewna na elewacji

Atrakcyjny wygląd w doskonałej cenie

Zastosowanie pakietu produktów: akrylowego tynku i bejcy w połączeniu z dedykowanym narzędziem do imitacji słojów drewna to rozwiązanie ekonomiczne, znacznie bardziej atrakcyjne cenowo niż zakup matrycy silikonowej i niezbędnego środka antyadhezyjnego.

Całkowity koszt materiałów koniecznych do wykonania 1 m2 imitacji deski na zagruntowanym podłożu to niecałe 29 zł według cen katalogowych netto. Zarówno tynk weber TD327, jak i bejce weber FM361 są wyjątkowo wydajne, a ich średnie zużycie to odpowiednio 2,2 oraz 0,3 kg/mkw. - tłumaczy Krzysztof Siemak, kierownik produktu systemy fasadowe Weber

Film instruktażowy na temat aplikacji systemu weber.therm DECOR:

 

Firma powiązana:
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny