Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-06-15 11:44:31
Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG
Silikonowe farby elewacyjne ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG, nowości w ofercie firmy Caparol, zapewniają wyjątkową twardość powłoki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii nanosieci kwarcowych o trójwymiarowej strukturze NQG (Nano-Quarz-Gitter).

Caparol ThermoSan NQGThermoSan NQG i AmphiSilan NQG nadadzą elewacji elegancki wygląd, jednocześnie sprawiając, że będzie ona trwała i odporna na zabrudzenia oraz czynniki organiczne.

 

Nano-Quarz Gitter – nanocząsteczki w służbie wytrzymałości ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG, nowości dostępne w ofercie firmy Caparol, to nowoczesne farby ze specjalną formułą: cząsteczkami kwarcu, które wzmacniają, opartą na żywicach silikonowych, kombinację spoiwa farby.

Trójwymiarowa struktura nanosieci kwarcowych (NQG – Nano-Quarz Gitter) zapewnia wyjątkową twardość powłoki. Dodatkowo chroni ona podłoże przed wilgocią i zanieczyszczeniami, czyniąc farby ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG niepodatnymi na zabrudzenia i ograniczając rozwój mikroorganizmów na powierzchni. Zaawansowana technologia NQG zapewnia również większą czystość i dłuższą żywotność barw.

 

Nową generację farb opracowanych w oparciu o technologię NQG wyróżnia bardzo dobra przyczepność do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych i silikatowych oraz farb. ThermoSan NQG i AmphiSilan NQG posiadają także lepsze niż inne farby właściwości przeciwpożarowe, ponieważ podczas palenia nie ściekają kroplami. Wszystkie te zalety sprawiają, że dostępne od niedawna na rynku farby nowej generacji firmy Caparol to unikalne, najnowocześniejsze rozwiązania do wykańczania elewacji.

 

ThermoSan NQG – kompleksowa ochrona Farba silikonowa ThermoSan NQG, nowość w ofercie firmy Caparol, to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie produkty najwyższej jakości, a także przez lata pragną cieszyć się nieskazitelną fasadą domu. Jest ona bowiem odporna na zabrudzenia, wypełnia drobne rysy na powierzchni tynku, a także zapewnia optymalną ochronę elewacji przed zawilgoceniem.

Chroni również przed rozwojem mikroorganizmów, takich jak grzyby, mchy, porosty i algi. Nie musimy zatem martwić się widmem nieestetycznych zacieków czy plam na zewnętrznych ścianach naszego domu. Dodatkowo, jako że farba ThermoSan NQG firmy Caparol charakteryzuje się wysoką odpornością na opady atmosferyczne oraz dużą przepuszczalnością pary wodnej i dwutlenku węgla, zalecana jest do stosowania w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO) na wszystkich rodzajach tynków: cementowo-wapiennych, akrylowych, silikonowych i silikatowych.

Standardowo występuje w kolorze białym, jednak można barwić ją przy użyciu barwników w odcieniach palety kolorystycznej AmphiSilan lub też zdecydować się na barwienie maszynowe w systemie Color Express firmy Caparol.

AmphiSilan NQG - więcej niż farba…

Caparol AmphiSilan NQGAmphiSilan NQG, druga z nowości firmy Caparol powstała w oparciu o technologię NQG, łączy w sobie najlepsze cechy farb dyspersyjnych i klasycznych farb krzemianowych. Silikonowa, kapilarnie hydrofobowa farba AmphiSilan NQG posiada mineralną strukturę podstawową, jest mikroporowata, nie tworząc błony.

Jest również doskonale przepuszczalna dla pary wodnej i dwutlenku węgla. Warto pokreślić, że farbę elewacyjną AmphiSilan NQG firmy Caparol cechują niskie naprężenia wewnętrzne, nie wykazuje ona również właściwości termoplastycznych, zatem zyskujemy gwarancję, że powłoka będzie wyjątkowo trwała.

Dodatkowo AmphiSilan NQG zawiera zaawansowane pigmenty fotokatalityczne, które spowalniają naturalny proces brudzenia się powłok, a także jest odporna na agresywne zanieczyszczenia zawarte w atmosferze. Decydując się na wykończenie elewacji farbą AmphiSilan NQG będziemy mieli pewność, że jej trwałości i wyglądowi nie zaszkodzą żadne warunki atmosferyczne.

 

Zwolenników eleganckich rozwiązań z pewnością zainteresuje fakt, że AmphiSilan NQG firmy Caparol posiada niespotykanie dużą siłę krycia oraz tworzy szlachetną, matową powierzchnię o charakterze podobnym do farb mineralnych.  Z tego też względu farba przeznaczona jest nie tylko do wykańczania elewacji budynków współczesnych, ale także do renowacji fasad w obiektach zabytkowych. Warto również podkreślić, że farba AmphiSilan NQG jest bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu można samodzielnie nałożyć ją na elewację.

Caparol ThermoSan NQG
, kolor: biały, op. 12,5 l, cena: 400 zł netto/opakowanie.

Caparol AmphiSilan NQG
, kolor: biały, op. 12,5l, cena: 385 zł netto/opakowanie.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Caparol Polska Sp. z o.o. Profesjonalne farby i systemy ociepleń

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny