Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-11-16 11:24:19
Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD
Nowy produkt Ceresit – nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD® w naturalny sposób  współdziała z warunkami atmosferycznymi, chroniąc ściany zewnętrzne przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi a nam – użytkownikom – gwarantując wolne od szkodliwych mikroelementów powietrze we wnętrzach i... znacznie mniej pracy przy konserwacji elewacji.

Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD
Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD
Do tej pory elewacje nie lubiły się z deszczem.  Wraz z jego kroplami na ściany spływały drobinki brudu, zarodniki pleśni i grzybów które po odparowaniu wody pozostawały na powierzchni elewacji, często wnikając w jej strukturę. Nowy produkt Ceresit, gruntownie zmienia tą relację, czyniąc z deszczu prawdziwego sprzymierzeńca ścian zewnętrznych.

Nanosilikonowa farba Ceresit CT 49 Silix XD® odznacza się najwyższa trwałością i odpornością na wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki biologiczne. Chroni pomalowaną powierzchnię przed wnikaniem wody i  zapewnia szybkie odparowanie wilgoci z podłoża. A co do tego ma deszcz? Opady działają teraz jak "naturalna myjnia" dla naszego domu.

Dzięki zastosowaniu nowej farby, brud nie wnika w strukturę farby, ale osadza się na jej powierzchni. Naturalny prysznic w postaci deszczu  usuwa więc zebrane na elewacji zanieczyszczenia, pozostawiając ściany czyste i bezpieczne.

Dobroczynne działanie farby widać gołym okiem – po deszczu, na elewacji, zamiast mokrych zacieków pojawiają się perełki wody  –  to "naoczny"  efekt wyjątkowej receptury nowego produktu Ceresit.

Swoje ochronne właściwości oraz nieprzeciętną trwałość farba zawdzięcza zastosowanej w jej składzie formule Silix XD® (skrót od eXtra Dur®), opartej na wyselekcjonowanych silikonowych, akrylowych i polisiloksanowych żywicach z dodatkiem specjalnych wypełniaczy i pigmentów. 

Ta drobiazgowo dobrana kompozycja składników zapewnia, oprócz minimalizacji wnikania wody z zanieczyszczeniami w strukturę farby, wysoką paroprzepuszczalność, szybkie odparowanie wilgoci z podłoża, maskowanie rys i co wiąże się z tym wszystkim – wieloletnią trwałość połączoną z długotrwałym efektem wizualnym.

 

Ceresit CT 49 Silix XD® zabezpieczona jest także formułą BioProtect, stanowiącą dodatkową ochronę przed pleśnią, grzybami i innymi zagrożeniami biologicznymi. Świetnie sprawdzi się więc na elewacjach szczególnie narażonych na korozję biologiczną, również w obiektach zabytkowych.

Nanosilikonowa farba elewacyjna CT 49 Silix XD

Ceresit CT 49 Silix XD®
Producent – Henkel Polska Sp.z.o.o
Zużycie – zależnie od nasiąkliwości podłoża, przeciętnie ok.0,3 l/m² przy dwukrotnym nakładaniu
Opakowanie – pojemnik 15 l
Cena netto - od 319 zł w zależności od koloru
Wyrób zgodny z normą PN-EN 1062-1:2005

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Henkel Polska

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zastosowanie elastycznych okładzin imitujących beton
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny