Ten artykuł będzie również stanowił odpowiedź na najważniejsze w kwestii orynnowania pytania. Nadeszła pora, żeby rozstrzygnąć batalię o to, który typ rynien rządzi na rynku. Czy korona trafi do rynien plastikowych, a może tych tworzonych ze stali? Bliżej przyjrzymy się również zagadnieniu kształtu rynien oraz wskażemy na zabiegi, które pozwolą nam na utrzymanie idealnego stanu naszego systemu.
Konfrontacja plastiku z metalem
Na pytanie o to, które rynny, czy te zrobione z plastiku, czy z metalu, możemy odpowiedzieć na wiele sposobów. Jeśli najważniejsza jest dla nas jakość, to bez wahania postawimy na rynny metalowe. Doskonale radzą sobie one z wysokimi temperaturami oraz, źle oddziałującym na rynny, promieniowaniem słonecznym, co wskazuje na ich szeroko pojętą trwałość. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na osłonięcie rynien powłoką z poliuretanu, wzrastają szansę na to, że wybrany przez nas system przetrwa dziesiątki lat w nienaruszonym stanie. Mogą się też pochwalić szeroką gamą rodzajów, ponieważ w ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy rynny z aluminium, stali ocynkowanej, miedzi, tytanu oraz połączenia tytanu i cynku.
Jeśli jednak, naszym głównym celem przy kupnie rynien jest zaoszczędzenie, to za najlepsze wyjście uznamy rynny z tworzywa sztucznego. Mają one kilka dużych zalet, na czele z wysoką odpornością na zadrapania. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy przyjdzie im się mierzyć ze skrajnie niskimi oraz skrajnie wysokimi temperaturami. Pod wpływem zimna, plastikowe rynny ulegają kruszeniu. Z kolei po spotkaniu z upałem, pogorszeniu ulega szczelność tego typu rynien.
Konfrontacja rynien plastikowych z metalowymi, to doskonała okazja, żeby wspomnieć o głębszych rynnach, które rekomenduje się mieszkańcom obszarów o dużej intensywności opadów. Dzięki nim, naszym zmartwieniem przestanie być duże ryzyko przelania podczas długofalowych deszczów.
Fenomen rynny kwadratowej
Rynna kwadratowa szybko skradła serca inwestorów, ponieważ jest ona idealna na pokrycia utrzymane w stylu minimalistycznym. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by wpisywać się w pomysły, oferowane przez nowoczesne manifesty. Dodajmy do tego, że rynny kwadratowe doskonale wyglądają w kolorach chłodnych, które najsilniej kojarzą nam się z estetyką industrialną. Z masą zachwytów, w świecie budowlanym, spotkał się system NIAGARA KWADRATOWA, który został wykonany ze szczególną dbałością o jakość i detale. Składa się on ze stali ocynkowanej powlekanej powłokami ochronnymi z poliuretanu. Dodajmy do tego możliwość jego montażu w kilku systemach, od ukrytego, poprzez okapowy, aż do bezokapowego czy gzymsowego, a otrzymamy bardzo atrakcyjną kandydaturę w całej puli rynien.
Co jeszcze wchodzi w skład systemu rynnowego?
Zdecydowanie, najbardziej znanym elementem systemu rynnowego jest charakteryzowana wyżej rynna. Na całość orynnowania składa się jednak więcej elementów, bez których nie byłoby szans na poprawne działanie całości. Struktura odwadniająca w praktyce jest bardzo rozbudowana, ponieważ w jej skład wchodzi cała masa elementów. Do wspomnianych części należą: narożniki, haki, rury spustowe czy łączniki rynien. Najważniejsze jest to, żeby każdy z komponentów działał sprawnie, ponieważ bez tego, cały system będzie szwankował i generował potencjalną awarię.
Pula rynien w ofercie firmy Blachy Pruszyński jest naprawdę imponująca. Widać to w przedstawionej wyżej ofercie, gdzie rynny różnią się nie tylko materiałem wykonania, ale również kształtem. Najważniejsze jest to, żeby każdy znalazł system, który zagwarantuje mu satysfakcję oraz lata spokoju, w kwestii skutecznego odprowadzania wody.
Firma powiązana: Blachy Pruszyński