Płaska modułowa dachówka blaszana IZI®: definicja dachu

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Płaska modułowa dachówka blaszana IZI®: definicja dachu

BLACHPROFIL 2 to ceniony producent rozwiązań dla budownictwa indywidualnego oraz przemysłowego. Od lat marka systematycznie prezentuje kolejne innowacje produktowe, odpowiadając na nowe potrzeby rynku, a także coraz wyższe wymagania jakościowe i estetyczne.

aktualizacja: 2020-10-15 05:56:56

Najbardziej zaawansowanym produktem spośród oferty BP2.EU® jest płaska modułowa dachówka blaszana IZI® dostępna w ramach MODULAR SERIES.

Modułowa dachówka blaszana IZI®

Modułowa dachówka blaszana IZI®, której producentem jest BP2.EU®, to zaawansowany technologicznie produkt z kategorii modułowych dachówek blaszanych. IZI® wyróżnia idealnie płaska powierzchnia, która wpisuje się w ponadczasowe trendy architektoniczne, doskonale sprawdzając się zarówno na budynkach o nowoczesnym, jak i tradycyjnym charakterze. IZI® łączy w sobie najwyższą estetykę, funkcjonalność i trwałość, jak również bezpieczeństwo i szybkość montażu.

Dachówki modułowe IZI® mają wysoką zgodność koloru i struktury. Posiadają doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie słoneczne co sprawia, że pokrycie dachowe nawet po wielu latach użytkowania wygląda perfekcyjnie.

Niesłabnąca popularność produktów modułowych nakłada na producenta obowiązek podążania za nowoczesnymi trendami oraz rozwijania swoich produktów pod kątem technologicznym. Efektem ciągłego rozwoju, utrwalania zaufania, którym obdarzają BP2.EU® odbiorcy i chęci bycia innowatorem w branży pokryć dachowych jest IZI®.

Modułowa dachówka blaszana IZI® - przykładowa realizacja 1

Modułowa dachówka blaszana IZI® - realizacje

Idealnie płaska powierzchnia

Płaska forma pokryć dachowych stała się niezwykle pożądaną cechą. Nowoczesne budownictwo stawia na prostotę kształtu, jednocześnie faworyzując geometryczne mocne linie. Taka jest IZI®, idealnie płaska i ponadczasowa, efektowna i elegancka. Aby zapewnić idealnie płaską powierzchnię, producent wprowadził szereg rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że produkt jest łatwiejszy w montażu i zachowuje swój nieskazitelny kształt.

Przetłoczenie "Z"

Przetłoczenie typu "Z" to już znane i cenione na rynku, chronione prawnie rozwiązanie BLACHPROFIL 2. Działa ono na zasadzie zamka, eliminując konieczność zszywania arkuszy wkrętami. To znacząco ułatwia, przyspiesza i obniża koszt montażu. Wysoki profil powoduje także powstawanie pomiędzy modułami głębokich cieni, które ukrywają łączenia poziome, a dach zyskuje dynamiczną i harmonijną estetykę.

Taka budowa profilu ma również wyjątkowo cenną zaletę: ściekająca woda omija poziome łączenia arkuszy i krawędzi cięte, dzięki czemu zapewnia nieosiągalną dla konkurencyjnych produktów ich ochronę przed korozją.

Przetłoczenie typu Z
Przetłoczenie typu "Z"

Technologia IZI® Anti-Wave

Przetłoczenie typu "Z" wraz z systemem zagłębień montażowych, dzięki którym wkręty montowane są idealnie pod tym samym kątem do łaty, bez potrzeby dodatkowego szlifowania łat. Rozwiązanie to również redukuje naprężenia, co pozwala uzyskać idealnie płaska powierzchnię.

Technologia IZI® Anti-Wave
Technologia IZI® Anti-Wave

EASY LINK

Lekkie arkusze są łatwiejsze do przenoszenia i mocowania, a kolejna nowość technologiczna EASY LINK sprawia, że będą do siebie perfekcyjnie pasować. IZI® LINK to specjalne wycięcie i profilowanie skrajnego przetłoczenia, które umożliwia idealne spasowanie czterech arkuszy w miejscu ich styku, w celu uniknięcia efektu wypychania. Pozwala to uniknąć nałożenia czterech warstw blach w punkcie łączenia i sprawia, że powierzchnia pokrycia pozostaje idealnie płaska. Dodatkowo specjalnie ukształtowany profil skrajnych przetłoczeń umożliwia idealne spasowanie arkuszy, bez widocznych łączeń wzdłużnych.

Autorskie rozwiązanie EASY LINK
Autorskie rozwiązanie EASY LINK

IZI® LOOK

Uniwersalna forma IZI® pozwala dobrać jeden z dwóch typów montażu, adekwatny do potrzeb konkretnego pokrycia dachowego. IZI® LOOK to zaawansowany system, dzięki któremu wkręty zostają ukryte pod arkuszami, nieskazitelnej powierzchni dachu nie zakłócają żadne otwory ani widoczne elementy mocujące.

IZI® LOOK: Montaż pozbawiony widocznych elementów mocujących
IZI® LOOK: Montaż pozbawiony widocznych elementów mocujących

Dachówka blaszana IZI® - łatwość montażu

Idealnie płaska przy tym wyrazista i bardzo efektowna IZI® to również łatwość i szybkość montażu przy niskich kosztach towarzyszących. Dwumodułowa forma IZI® to znaczna redukcja odpadów, a kompaktowy rozmiar oznacza duże usprawnienie transportu i magazynowania.

Dedykowany system akcesoriów

Produkt IZI® jest dopełniony dedykowanym systemem akcesoriów. Wkręty typu TORX ze stali niskowęglowej z podkładką z EPDM, do mocowania blach do podłoża drewnianego, polecany jest dla modułowych dachówek blaszanych IZI ROOF. Podstawową zaletą wkrętów TORX jest ergonomiczny kształt łba, dzięki któremu wkręty są mniej widoczne co nadaje estetyczny wygląd całego dachu.

Mądry wybór

Obecna bogata oferta rynkowa daje możliwość wyboru nawet najbardziej wymagającemu inwestorowi. Rynek nasycony jest formami, kształtami oraz coraz lepszymi rozwiązaniami technologicznymi. Odpowiednie pokrycie dachowe ma kluczowe znaczenie dla efektu wizualnego oraz praktycznego.

Producent BP2.EU® wysoko postawił poprzeczkę dla swojej konkurencji tworząc swoją linię MODULAR SERIES. Modułowa dachówka blaszana IZI® to produkt, który jest bezkompromisowy zarówno wizualnie dzięki swojej płaskiej formie, jak również wysokiemu zaawansowaniu technologicznemu i szeregowi rozwiązań ułatwiających montaż i gwarantujących trwałość.

Warto również zwrócić uwagę na powłoki objęte 55-letnią gwarancją. IZI® to produkt dopracowany w szczegółach, który warto poznać aby być na bieżąco.

Nowości 2020

W tym roku producent przedstawił aż 8 premier produktowych, w tym całkowicie nową kategorię dachówek, określanych jako rozwiązania kompaktowe.

Nowości BP2 2020 to trzy całkiem nowe profile dachówek blaszanych ciętych na wymiar HETA®, BAVARIA® ROOF oraz STIGMA®. Równocześnie profile te zadebiutowały w swoich rozwiniętych wariantach, wprowadzając na rynek nową linię dachówek kompaktowych pod nazwą COMPACT SERIES. W ramach COMPACT SERIES dostępne są: HETA®2.0, BAVARIA® ROOF 2.0, STIGMA®2.0, ALFA®2.0 i GAMMA®2.0.

Tegoroczne nowości BP2.EU® na nowo definiują estetykę nowoczesnego dachu, stawiając na elegancję i futurystyczny charakter. W osiągnięciu tak wymagających efektów wizualnych pomagają autorskie rozwiązania technologiczne.

Wsparcie techniczne BP2.EU®

BP2.EU® oferuje eksperckie wsparcie techniczne w zakresie montażu IZI®. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technice montażu lub potrzebujesz wsparcia producenta, skontaktuj się z Doradcą Technicznym BP2.EU®, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu praktycznemu pomoże rozwiązać każde dekarskie zagadnienie.


Waldemar Piela
Kierownik ds. Technicznych / Certyfikowany Mistrz Dekarstwa
mob: +48 882 616 808; e-mail: wpiela@bp2.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje