Piękno i trwałość eleganckiego dachu - ponadczasowe dachówki CREATON

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Piękno i trwałość eleganckiego dachu - ponadczasowe dachówki CREATON

Kolekcja klasycznych dachówek ceramicznych marki CREATON oferuje połączenie tradycyjnego wzornictwa z nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Tradycyjne kształty zachwycają ponadczasową elegancją, imponują ekonomicznym zużyciem na metrze kwadratowym połaci dachu. To znakomity wybór dla osób ceniących uznane, dopracowane w najmniejszym detalu, zawsze modne rozwiązania.

aktualizacja: 2023-02-03 08:54:32

CREATON oferuje dachówki w wyróżniającej na rynku jakości. Każdy model nawiązujący do tradycyjnych kształtów posiada specjalnie opracowane przez ekspertów marki detale. Szczelne zamki, wyjątkowe ożebrowanie spodnie, wysokiej jakości powłoki czy odpowiednio wyprofilowane kształty, to tylko wybrane cechy dachówek przekładające się na wyróżniającą estetykę, funkcjonalność i trwałość wykonanego z nich dachu.

Wyróżniająca funkcjonalność i trwałość

Zamki górne w dachówkach CREATON zapewniają tolerancję przesuwu pozwalającą na dużą elastyczność w zakresie dostosowania rozstawu łat na połaci. Nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek pokrycie pozostaje szczelne. Produkty są bardzo wydajne pod względem zużycia. Ekonomiczna ilość, w niektórych przypadkach już od 9 sztuk na metr kwadratowy dachu, to niezwykle konkurencyjny wynik. Przekłada się on na szybkość montażu i zwiększa efektywność prac dekarskich, a w efekcie oszczędność dla portfela inwestora.

Zamki boczne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną szczelność i odporność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych całej połaci. Wyjątkowo uwydatnione, podwójne zagłębienia zastosowane w tej części dachówek umożliwiają skuteczne odprowadzanie wody z powierzchni dachu. Zapobiegają również wnikaniu wszelkich zanieczyszczeń. Nawet podczas intensywnych opadów dach wykonany z dachówek CREATON zapewnia bezpieczeństwo.

Dachówka ceramiczna RATIO - FINESSE czarna glazurowana
Dachówka ceramiczna RATIO - FINESSE czarna glazurowana

Imponująca kolekcja kolorów i powierzchni

Kolekcja klasycznych dachówek ceramicznych marki CREATON dostępna jest w zachwycającej gamie kolorów.

Intensywne czerwienie, czekoladowe brązy podkreślają ponadczasowe piękno klasycznego dachu. Głęboka czerń, tajemniczy antracyt, minimalistyczna szarość - pozwalają na odejście od schematu, nadając nowoczesny sznyt powstającej budowli.

Dachówki dostępne są w wersji glazurowanej FINESSE i NOBLESSE, angobowanej NUANCE lub naturalnej. Wyjątkowo gruba warstwa angoby lub glazury nadaje im intensywną barwę oraz skutecznie chroni przed wpływem czynników zewnętrznych, nawet w tak newralgicznych miejscach, jak widoczna dolna krawędź. Bogata paleta kolorów jest gwarancją spełnienia nawet najbardziej indywidualnych zamierzeń projektowych.

Dachówka ceramiczna TITANIA - NUANCE w kolorze łupka angobowana
Dachówka ceramiczna TITANIA - NUANCE w kolorze łupka angobowana

Dachówki ceramiczne o klasycznej formie

Do gamy eleganckich, funkcjonalnych i trwałych dachówek ceramicznych CREATON o ponadczasowym kształcie należy zaliczyć model TITANIA. Już od lat jest jedną z najpopularniejszych dachówek ceramicznych na rynku. Wysoka "fala" dachówki zdefiniowała na nowo urok klasycznej holenderki płaskiej, wydobywając szlachetne piękno ceramicznego pokrycia.

Liczne rozwiązania funkcjonalne sprawiają, że wykonana z niej połać wyróżnia się świetnymi parametrami użytkowymi. Model charakteryzuje się tzw. "formatem 10", czyli ponadprzeciętnym zużyciem wynoszącym zaledwie 9-10,1 szt./m² dachu. Doskonałe współdziałanie ze sobą zamków i zakładek zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Zaawansowany system odprowadzenia wody na powierzchnię dachówki daje pewność, że dach to bariera nie do pokonania dla deszczu i śniegu.

Dachówka ceramiczna TITANIA FINESSE - czarna glazurowana
Dachówka ceramiczna TITANIA FINESSE - czarna glazurowana

Kolejnym klasycznym modelem CREATON jest SINFONIE wzorowana na tradycyjnym kształcie esówki, zwanej też holenderką. Jej imponujący kształt w formacie XL przypomina w przekroju leżącą literę "S". Takie rozwiązanie zapewnia szczelność pokrycia i dobre odprowadzanie wody z dachu. Umożliwia też zmienną długość krycia, co jest szczególnie istotne przy wymianie starych pokryć. Eliminuje bowiem potrzebę przebijania istniejących łat oraz skraca czas i koszty remontu dachu.

Dachówka SINFONIE wyróżnia się pod względem ekonomiczności zużycia, które wynosi ok. 30% mniej w stosunku do esówek w standardowym formacie. Przy zastosowaniu odpowiedniej membrany z oferty CREATON, dachówka nadaje się do montażu na połaci o kącie nachylenia wynoszącym nawet 7°.

Dachówka ceramiczna SINFONIE FINESSE winna czerwień glazurowana
Dachówka ceramiczna SINFONIE FINESSE winna czerwień glazurowana

Na uwagę zasługuje również dachówka RAPIDO, która nawiązuje do historycznego kształtu niemieckiej dachówki zakładkowej Z1 (Muldenfalzziegel) z 1879 roku, zaprojektowanej przez niemieckiego producenta Wilhelma Ludovici. Charakterystyczne dwie muldy (wyżłobienia) na dachówce w formacie XL po ułożeniu dają imponujący efekt wizualny, tworząc na połaci wyrazisty wzór.

Wymiary i ekonomiczne zużycie czynią z RAPIDO wyjątkowy produkt nie tylko pod względem stylu, ale i szybkości montażu. Sprzyjają temu perfekcyjne zamki górne o wyjątkowo szerokim zakresie tolerancji. Pionowe, posiadające pięć rozbudowanych żeber o specjalnie zaprojektowanej budowie labiryntowej są barierą nie do pokonania dla wody. RAPIDO, zaliczane do modeli wielkoformatowych CREATON, cechuje się zwiększoną wytrzymałością, dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego ożebrowania spodniego.

Każdy z modeli ceramicznych w ofercie CREATON dostępny jest z bogatą gamą rozwiązań systemowych. Producent oferuje liczne dodatki ceramiczne (dachówki funkcyjne, gąsiory), rozwiązania z duraluminium, dedykowane klamry oraz oryginalne membrany dachowe. Dachówki ceramiczne CREATON w połączeniu z szeroką gamą spójnych kolorystycznie, oryginalnych akcesoriów to propozycja dla inwestorów, którzy szukają produktów najwyższej klasy. Każdy z modeli posiada jedną z najdłuższych na rynku gwarancji, wynoszącą aż do 50 lat, zgodnie z warunkami określonymi na www.creaton.pl.

Więcej informacji oraz ciekawych inspiracji na temat dachówek ceramicznych i cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły