Isover Saint-Gobain Construction Products Polska ISOVER - izolacje z wełny mineralnej szklanej i skalnej
Dane kontaktowe:
32 339 63 00, Biuro Doradztwa Technicznego: 800 163 121
Okrężna 16 44-100 Gliwice
Zobacz firmę w innym dziale:
Płyty gipsowe (g-k, g-w), profile, mocowania
Masy i mieszanki tynkarskie
Systemy uszczelniania budynku
Systemy ocieplania i termorenowacji
Masy samopoziomujące, betonowe i żywiczne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 155042
Porady od Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Jak bardzo zmaleją rachunki za ogrzewanie przy dobrze zaizolowanym poddaszu?
Skuteczne ocieplenie domu to przede wszystkim oszczędność rzędu 1700-3000 zł rocznie w kosztach ogrzewania (dla powierzchni domu ok. 120 m2). Oprócz kwestii finansowych dobra izolacja to też optymalna temperatura, mikroklimat, brak problemów z pleśnią czy grzybem, a także trwałość konstrukcji.
Ile dwutlenku węgla wyemituje nowy dom w ciągu 50 lat?
Analiza Saint-Gobain: budynki zbudowane według Warunków Technicznych 2021 generują mniejszy ślad węglowy. W ciągu 50 lat eksploatacji to nawet 24,8 ton dwutlenku węgla mniej. Co wpływa na ten wynik?
Wełniana fasada wentylowana - efektowna, ciepła i trwała
W jaki sposób wykonać termoizolację ściany zewnętrznej, która oprócz powstrzymania ucieczki ciepła zapewni też prawidłową wymianę pary wodnej z pomieszczenia? Jaki materiał termoizolacyjny należy wykorzystać i dlaczego? Przedstawiamy efektywne - a przy tym efektowne - rozwiązanie dla elewacji w technologii fasady wentylowanej.
Jakie są korzyści wynikające z zastosowania wełny mineralnej w systemie ETICS?
Metodę lekką-mokrą i wełnę mineralną łączy wspólny mianownik - są to obecnie najpopularniejsze rozwiązania wśród wykonawców. Im częściej stosowany system, tym mniejsze ryzyko błędów. Za popularnością systemu ETICS, bazującego na wełnie mineralnej, stoi szereg korzyści.
Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021
Obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. nowe Warunki Techniczne zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych. Jednak zmiany te nie wpłyną na metody wykonawcze.
Energooszczędne ocieplenie poddasza krok po kroku
Niezależnie, czy chodzi o poddasze nowego, czy remontowanego budynku niezwykle ważna jest kwestia ocieplenia. Przez nieocieplony dach strata energii może sięgać nawet 30%. Chcąc mieszkać na poddaszu jeszcze bardziej należy skupić się na poprawnym zaizolowaniu tej części domu.
Jakie korzyści płyną z programu "Czyste Powietrze"?
Od 21 stycznia 2019 r. w ramach programu "Czyste Powietrze" można składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację budynków jednorodzinnych. Za pomocą takich działań rząd walczy ze smogiem. W okresie zimowym jakość powietrza w Polsce drastycznie spada. Według raportu z 2018 roku, znajdujemy się na szczycie niechlubnej listy krajów z najgorszą jakością powietrza w Europie.
Isover: Mity na temat izolacji
Bogata oferta materiałów izolacyjnych, różnorodność technik montażu, a co najważniejsze niezliczone opinie i doświadczenia znajomych – ocieplając dom napotkamy na wiele rozbieżnych informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Jakie zatem są najczęstsze mity dotyczące izolacji?
Ile naprawdę kosztuje ogrzewanie domu?
Sezon grzewczy dla wielu osób jest sporym wyzwaniem finansowym. W Polsce ponad 10% rocznego budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego przeznaczanych jest na ogrzewanie nieruchomości to ok. 3 680 zł w sezonie. Czy te wydatki rzeczywiście muszą być tak wysokie i czy nie można ich ograniczyć?
Podsumowanie sezonu grzewczego. Co zrobić, żeby za rok zaoszczędzić?
Początek wiosny to nie tylko czas na porządki. To także odpowiednia pora na wszelkiego rodzaju podsumowania. Kończy się sezon grzewczy, pozostają... rachunki za ogrzewanie.
Izolacja dachu wełną mineralną - o czym pamiętać, żeby zyskać najwięcej?
Prawidłowa izolacja dachu to wielowymiarowy komfort - związany z ciepłem, dobrą akustyką oraz oszczędnościami. Zyskać można bardzo wiele, przestrzegając zasad poprawnego izolowania. Błędy mogą powodować utratę nawet 20-50% energii oraz pieniędzy wydawanych na ogrzanie i chłodzenie. Nawet, kiedy zlecamy prace fachowcom, warto znać zasady i wiedzieć o czym pamiętać przy wyborze materiałów oraz ich montażu Podpowiadamy!
10 pytań i odpowiedzi na temat izolacji
Dobry projekt, poprawny montaż, a przede wszystkim właściwy wybór materiałów izolacyjnych ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowników. Na każdym z tych etapów pojawiają się jednak różne wątpliwości. Ewa Bryś inżynier z Biura Doradztwa Technicznego ISOVER odpowiada na najczęstsze pytania o izolację.