Isover Saint-Gobain Construction Products Polska ISOVER - izolacje z wełny mineralnej szklanej i skalnej
Dane kontaktowe:
32 339 63 00, Biuro Doradztwa Technicznego: 800 163 121
Okrężna 16 44-100 Gliwice
Zobacz firmę w innym dziale:
Płyty gipsowe (g-k, g-w), profile, mocowania
Masy i mieszanki tynkarskie
Systemy uszczelniania budynku
Systemy ocieplania i termorenowacji
Masy samopoziomujące, betonowe i żywiczne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 154257
Porady od Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Czy niższa lambda to niższe rachunki za ogrzewanie?
Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego to kluczowy etap budowy lub modernizacji domu. Rosnąca świadomość inwestorów sprawia, że coraz większą wagę przywiązuje się nie tylko do ceny, ale także do parametrów technicznych, zwłaszcza właściwości izolacyjnych. W tym kontekście kluczową rolę odgrywa deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λD).
Ile wełny mineralnej potrzebuję na poddasze? Szybki kalkulator!
Planujesz zagospodarować swoje poddasze jako przestrzeń użytkową lub przechowalnię? Warto zadbać o jego odpowiednią izolację, co nie tylko zwiększy komfort cieplny, ale także obniży koszty ogrzewania i klimatyzacji. Jeśli zastanawiasz się, ile wełny mineralnej będzie potrzebne, ten poradnik pomoże Ci to szybko obliczyć.
Wełna na poddaszu - jaką wybrać, aby zapewnić ciepło i ciszę?
Izolacja poddasza to jedna z najważniejszych inwestycji w każdym domu – zapewnia komfort cieplny i chroni przed hałasem. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, należy zastosować odpowiednie techniki montażu oraz wybrać wysokiej jakości materiały. Przedstawiamy szczegółowy przewodnik po ociepleniu poddasza wełną, który pomoże stworzyć idealne warunki w Twoim domu.
Termomodernizacja się opłaca! Poznaj korzyści z ocieplenia domu produktami ISOVER
Jesteś właścicielem domu, który do tej pory nie został ocieplony, a przez dach, ściany, strop ucieka cenne ciepło? Czas najwyższy nadrobić zaległości! Tym bardziej, że tylko do 2027 roku można składać wnioski o dofinansowanie na termomodernizację budynków jednorodzinnych w ramach programu „Czyste Powietrze”. Warto przy tym mieć na uwadze, że termomodernizacja domu to przede wszystkim szereg korzyści dla Ciebie i Twoich bliskich. Pierwsze z nich zauważysz w swoim portfelu.
Wybierasz wełnę do ocieplenia domu? Zwróć uwagę na współczynnik lambda!
Sezon na prace termomodernizacyjne ruszył pełną parą. Dzięki m.in. dotacjom z rządowego programu „Czyste Powietrze” tysiące Polaków ociepli w tym roku swoje domy. Duża część wybierze do tego celu wełnę mineralną, która nie tylko zapewnia ciepło zimą i przyjemny chłód latem, ale także odznacza się wysoką paroprzepuszczalnością i gwarantuje bezpieczeństwo podczas pożaru. Zastanawiając się nad konkretnym produktem, warto zwrócić uwagę na wartość deklarowanego współczynnika przewodzenia ciepła, który zapisywany jest symbolem λD (lambda).
"Nowe zasady w Programie Czyste Powietrze. Co ma największy wpływ na rachunki za ogrzewanie?
Zmiany w rządowym programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie 22 kwietnia, dotyczą przede wszystkim jakości pomp ciepła oraz kotłów. Zgodnie z nowymi zasadami będą one mogły być wybierane tylko spośród tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (ZUM). Eksperci ISOVER twierdzą, że to słuszny kierunek, ale jednocześnie przypominają, że sama wymiana źródła ciepła nie przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie, jeśli wcześniej budynek nie zostanie poddany termomodernizacji. A wielu Polakom przede wszystkim zależy na oszczędnościach.
Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając materiał do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej?
Dobierając materiał izolacyjny do nowobudowanego czy poddanego renowacji domu, warto zacząć od etykiety. Jest to istotne zarówno w przypadku wełny szklanej czy skalnej, jak i styropianu czy izolacji PIR lub PUR.
Jak odizolować akustycznie mieszkanie w bloku?
Muzyka, tupanie czy głośne rozmowy – odgłosy pochodzące z sąsiednich mieszkań w bloku mogą mocno ograniczać nasz komfort. I chociaż odpowiednia izolacja akustyczna powinna być zapewniona na etapie budowy, to są sposoby, aby poprawić akustykę po zamieszkaniu i zyskać komfortową ciszę.
Bezpieczne poddasze - niepalna wełna i ogniochronne płyty g-k
Zamiana strychu czy nieużytkowego poddasza w dodatkową przestrzeń mieszkaniową jest atrakcyjną propozycją dla każdego właściciela domu. Skośny dach w nowo powstałym budynku z użytkowym poddaszem także. Jednak w czasie budowy, oprócz walorów estetycznych poddasza, weźmy też pod uwagę jego bezpieczeństwo.
„Czyste Powietrze” z nowymi dotacjami. Eksperci od termomodernizacji radzą, jak najlepiej je wykorzystać!
Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło zmiany w programie „Czyste Powietrze”, które wejdą w życie od 2023 roku. Zostaną m.in. zwiększone poziomy dotacji, które pokryją nawet 100 proc. inwestycji związanych z termomodernizacją domów jednorodzinnych. Jak powiedziała minister Anna Moskwa, od stycznia 2023 roku beneficjenci będą mogli liczyć na dofinansowania w kwocie nawet 135 tysięcy złotych. To o ponad 50 tysięcy złotych więcej niż obecnie.
Dlaczego do izolacji akustycznej przegród budynku używa się wełny mineralnej?
Do izolacji akustycznej ścian warto wybrać materiały, które charakteryzują się wysoką wartością współczynnika pochłaniania dźwięku αw (alfa w), która to cecha powinna być opisana na etykiecie i w dokumentacji produktu w postaci liter AW.
Szczelność powietrzna przegrody i izolacja termiczna. Jak pogodzić te zagadnienia?
W kontekście ostatniej nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych wiele powiedziano na temat zwiększonej izolacyjności cieplnej przegród. Rzadko jednak w dyskusji podkreśla się, że najlepsze ocieplenie nie przełoży się na efektywność energetyczną, jeśli poszczególne przegrody nie będą szczelne. Aspekt ten sprawia, że inwestycje w izolację i wentylację są opłacalne i przekładają się na komfort mieszkania latem oraz zimą.