Arbet Płyty styropianowe EPS, specjalistyczne płyty styropianowe
Przejdź do:
Dystrybutorzy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 131192
Porady od Arbet

Ciepła płyta fundamentowa - zabezpieczenie domu przed wilgocią, pleśnią i utratą ciepła
Czy można niedrogo ocieplić dom? Czy technologie związane z fundamentowaniem, które pozwalają na wznoszenie domów pasywnych i energooszczędnych, muszą wiązać się z dużymi nakładami finansowymi? Nie zawsze. Świetnym sposobem na niedrogą termoizolację domu od gruntu jest płyta fundamentowa - to materiał, który zabezpieczy Twój dom przed utratą ciepła, wilgocią i pleśnią.

Kolejna ciepła płyta fundamentowa oparta na produktach ARBETu
Energooszczędność budynku to dziś dla inwestora podstawowe kryterium doboru technologii. Nowo budowany dom musi od podstaw oszczędzać energię. Jak inwestor ma zadbać o odpowiednie rozwiązania energooszczędne i jaką rolę może pełnić styropian?

Styropian Fasada GRAFIT - najlepsza propozycja na elewację
Technologia wytwarzania styropianu została opracowana ponad 70 lat temu przez BASF. Grafitowy i hydrofobowy EPS to zmodyfikowane odmiany styropianu, które coraz częściej spotykamy na budowach. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że obie modyfikacje zostały wdrożone blisko 2 dekady temu.

Czy chciałbyś mieszkać w domu pasywnym?
Wybudować dom tanio, użytkować go oszczędnie – to, co kiedyś było marzeniem nie do spełnienia, dziś można zrealizować inwestując w budowę domu pasywnego. Budownictwo pasywne wciąż postrzegane jest jako kosztowne: owszem, eksploatacja jest tania, ale koszty budowy wydają się wysokie.

Czy na rynku ociepleń można zaoferować produkt izolacyjny znacząco innowacyjny?
Producenci oferują płyty o różnych parametrach. Wydaje się jednak, że ilość odmian płyt jest od dawna zdeterminowana ich zastosowaniem oraz odpowiednimi właściwościami izolacyjnymi. Rynek przyzwyczaił się do tego, by płyty styropianowe dzielić na ich rodzaj ze względu na miejsce aplikacji: fasadowe białe i grafitowe, twarde czyli do izolacji stropów/podłóg białe i grafitowe, wodoodporne oraz specjalistyczne.

Jak zdobyć środki na termomodernizację przegród płytami styropianowymi Arbetu?
Już można składać wnioski o dofinansowanie kosztów termomodernizacji w ramach Programu "Czyste Powietrze"! Takie wnioski mogą dotyczyć również izolacji płytami styropianowymi ARBETu!

Jak poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian?
Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Dom oszczędny - jak go ocieplać?
Dom oszczędny, energooszczędny lub pasywny – o takich domach mówi się, myśląc o pomniejszeniu kosztów użytkowania. Inwestorzy zakładają, że wznosząc swój nowy dom, mogą liczyć na oszczędności, często nie precyzując swoich oczekiwań wobec przyszłej racjonalności.

Styropian a wilgoć
Producent styropianu spotyka się z pytaniami dotyczącymi m.in. zagadnień zawilgocenia pomieszczeń przy jednoczesnym zastosowaniu styropianu. Jak opiniuje mgr inż. Irena Domska, Kierownik ds. zarządzania jakością w Fabryce Styropianu ARBET Sp. J., dość duży opór dyfuzyjny pary wodnej styropianu należy uwzględnić przy analizie termiczno-wilgotnościowej przegrody budynku, np. ściany, właśnie po to, żeby ustrzec się przed możliwością pojawienia zagrzybienia.

Jaka jest optymalna grubość styropianu dla racjonalnie oszczędnego domu?
Dział Techniczny FS ARBET radzi: Jest bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Określenie "racjonalnie oszczędny" jest dość obszerne, bowiem racjonalność dla każdego może oznaczać inny przedział opłacalności. Grubość warstwy izolacyjnej, jaką zostanie ocieplony dom, zależy od różnych czynników.