Ultrament Systemy uszczelniania i renowacji budynku
Zobacz firmę w innym dziale:
Płyty gipsowe (g-k, g-w), profile, mocowania
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 65334
Porady od Ultrament
Izolacja fundamentów na 3 sposoby. Jak zrobić to prawidłowo?
Fundamenty stanowią podstawę konstrukcji każdego budynku. Choć znajdują się pod ziemią, to właśnie one odpowiadają za trwałość i stabilność całej części nadziemnej. Dlatego tak ważna jest izolacja fundamentów, która prawidłowo wykonana skutecznie zabezpieczy ściany i podłogi przed degradacją na skutek oddziaływania wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. Izolacji fundamentów towarzyszy różny przebieg prac, uzależniony głównie od warunków gruntowych oraz typu budynku.
Dach z papy przecieka? Nie panikuj! Sprawdź te proste sposoby na naprawę!
Papa to popularny materiał na pokrycia dachowe ze względu na niską cenę i dostępność. Z czasem może jednak ulec uszkodzeniu, co prowadzi do przecieków i innych problemów. Jak naprawić dach z papy i przedłużyć jego żywotność?
Szczelne lejki do iniekcji: Jak zapewnić skuteczną hydroizolację ścian i murów?
Lejki do iniekcji to niezbędne narzędzia w procesie iniekcji preparatu SUCHY MUR, mające kluczowe znaczenie dla skutecznej hydroizolacji ścian i murów. Odpowiednio dobrane uszczelnienie lejków gwarantuje precyzyjne dotarcie i rozprowadzenie płynu iniekcyjnego, minimalizując ryzyko strat i zapewniając optymalne zabezpieczenie przed wilgocią.
Taras bez pleśni i pęknięć? Zobacz, jak go zaizolować!
Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata, przed położeniem desek drewnianych lub kompozytowych warto zadbać o odpowiednią izolację podłoża. Dlaczego to takie ważne? Jakie są konsekwencje braku izolacji? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania. Kto myśli, że podłoże tarasu czy balkonu wykładanego deskami nie wymaga wcześniejszej izolacji, jest w błędzie. Konsekwencje zignorowania tego etapu budowy są dotkliwe, kosztowne i często widoczne już po pierwszym sezonie użytkowania.
Jak szybko zablokować wilgoć i zlikwidować wykwity na ścianach i suficie?
Wilgoć w domu nie musi oznaczać konieczności przeprowadzenia kosztownego remontu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak blokery wilgoci, możesz skutecznie i szybko poradzić sobie z nadmierną kondensacją pary wodnej oraz nieestetycznymi wykwitami. W tym artykule przedstawiamy praktyczne metody, które pomogą Ci zachować suchość i estetykę Twojego domu, bez konieczności angażowania fachowców. Poznaj proste sposoby na usunięcie plam i zapobieganie ich powrotowi, które możesz zastosować samodzielnie.
Jak skutecznie pozbyć się wykwitów i nie dopuścić do powstania nowych?
Szarobrunatne naloty na ścianach i sufitach, które pojawiają się pod wpływem długotrwałego narażenia powierzchni na działanie wilgoci, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców i stanu technicznego budynku. Dlatego gdy zauważymy wykwity, należy je usunąć oraz skutecznie zlikwidować źródło ich powstawania. Dobra wiadomość jest taka, że nierzadko prace te udaje się wykonać bez pomocy fachowców, a nawet bez skuwania tynków czy usuwania gładzi szpachlowych.
Dach bez pęknięć i dziur. Tak w prostych krokach naprawisz papę
Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich niezbędnych prac na dachu. Warto wykorzystać ten moment, aby z jednej strony naprawić usterki, a drugiej – wykonać renowację pokrycia z papy, aby zapewnić jego szczelność i trwałość na kolejne lata.
Jak zabezpieczyć taras pod płytki na wspornikach?
Opady, promieniowanie UV i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne znacząco przyspieszają degradację powierzchni betonowych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa, szczególnie w przypadku tarasów i balkonów tzw. wentylowanych, czyli pokrytych płytkami na wspornikach. Jak wykonać taką ochronę? Co grozi niezabezpieczonym powierzchniom?
Budowa tarasu z desek - jak nie popełnić błędów wykonawczych?
Zbudowanie prostego tarasu na wylewce czy położenie desek na balkonie nie należą do bardzo trudnych zadań. Wystarczy podstawowa wiedza budowlana, odpowiednie materiały, trochę sprzętu oraz oczywiście chęci i motywacja. Podejmując się tych prac po raz pierwszy, warto tylko sprawdzić listę najczęściej popełnianych błędów wykonawczych. Ich uniknięcie pozwoli cieszyć się samodzielnie zbudowanym, trwałym i pozbawionym mankamentów tarasem czy balkonem przez długie lata.
Naprawa i renowacja dachu z papy
Niezgodności w układaniu papy oraz zaniedbania w odnowieniu istniejącego pokrycia dachowego mogą skutkować wyciekami, co z kolei prowadzi do powstawania wilgoci wewnątrz budynku. Ponadto, dach o takim stanie traci swoje właściwości izolacyjne i niekorzystnie wpływa na stabilność konstrukcyjną. W związku z tym, konieczne jest regularne monitorowanie stanu technicznego pokrycia dachowego i przeprowadzanie prac naprawczych i renowacyjnych, które są dostosowane do typu dachu i rodzaju uszkodzeń.
Hydroizolacja fundamentów. Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową?
Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.
Jak wyczyścić i zaimpregnować powierzchnie wokół domu?
Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały wyjątkowo podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd oraz trwałość, warto od razu po zakończeniu sezonu zimowego poddać je gruntownemu czyszczeniu oraz odpowiednio zaimpregnować.