Wavin Systemy rynnowe KANION

Dane kontaktowe:
61 891 10 00
Dobieżyńska 43 64-320 Buk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 55151

Porady od Wavin

Jak dobiera się przekroje rynien?
Jak dobiera się przekroje rynien?
Zastanawiasz się, jaki rozmiar rynien będzie odpowiedni dla Twojego dachu? Dobór odpowiedniego przekroju rynien jest kluczowy dla prawidłowego odprowadzania wody deszczowej i ochrony domu przed zalaniem.
Wszystko o rurach spustowych
Wszystko o rurach spustowych
Rura spustowa to element systemu odprowadzania wody deszczowej lub roztopowej z dachu budynku. Rura ta jest zamocowana pionowo do ściany budynku i prowadzi wodę deszczową zebraną przez rynny do ziemi lub do kanalizacji deszczowej. Woda deszczowa jest odprowadzana z dachu budynku, aby uniknąć zalewania okolicznego terenu i utrudnień w przepływie wody wokół budynku. Rury spustowe są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PVC, lub z metalu, takiego jak stal.
Czy można zarządzać deszczem?
Czy można zarządzać deszczem?
Skuteczne zarządzanie wodami opadowymi staje się niezwykle istotne w związku z coraz częściej występującymi okresami suszy czy opadami nawalnymi. Nie tylko w ujęciu globalnym, ale również w naszym najbliższym otoczeniu - wokół domu. Odpowiedzią na te problemy jest system zagospodarowania wód opadowych oparty na wydajnych rynnach Wavin Kanion z wykorzystaniem praktycznego, bezobsługowego łapacza deszczu. Jakie są zalety tych rozwiązań?
Syndrom chorego budynku - jak z nim walczyć?
Syndrom chorego budynku - jak z nim walczyć?
W dobie dynamicznie rosnących kosztów energii dążenie do ich ograniczenia w budynkach mieszkalnych zyskuje na znaczeniu. Koncentrujemy się na budowie domów o jak najlepszych parametrach izolacyjności, co – owszem – przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, lecz niejednokrotnie ma negatywny wpływ na warunki komfortu w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Dlaczego nadmiernie izolowane pomieszczenia nie są dla nas korzystne i jakie rozwiązania skutecznie poprawiają samopoczucie mieszkańców oraz charakterystykę energetyczną budynku?
Jaka powinna być wielkość zbiornika retencyjno-rozsączającego?
Jaka powinna być wielkość zbiornika retencyjno-rozsączającego?
Dla systemów kanalizacji deszczowej źródło wytycznych to norma PN-EN 752-4 . W przypadku zlewni skanalizowanej ≤200 ha lub systemów o czasie przepływu ≤15 min odpowiedź wydaje się prosta: taka, aby przejąć wody opadowe czy roztopowe, które spadną na dany teren w określonej ilości w danej jednostce czasu.
Rekuperacja - sposób na walkę z syndromem chorego budynku
Rekuperacja - sposób na walkę z syndromem chorego budynku
System rekuperacji doprowadza do domu świeże, przefiltrowane powietrze. Sprawdź, jakie są inne zalety rekuperacji i jak pomaga walczyć z syndromem chorego budynku.
Jak wygłuszyć dźwięki dochodzące zza ściany?
Jak wygłuszyć dźwięki dochodzące zza ściany?
Odgłosy ruchu ulicznego, rozmów sąsiadów czy wody płynącej w rurach - to dźwięki, których nie powinniśmy słyszeć, będąc w domu. Niestety często bywa zupełnie odwrotnie - doskonale wiemy, kiedy nasz sąsiad spuszcza wodę w toalecie, kiedy robi pranie i w jakim czasie ma gości. Wiemy też, kiedy ktoś parkuje samochód pod domem, i jaki ma w nim rodzaj silnika. Jak więc powinniśmy dbać o higienę słuchu w domu? W jaki sposób możemy ograniczać hałasy dobiegające zarówno z zewnątrz, zza ściany, jak i z różnych instalacji w mieszkaniu? Czy odpoczynek w naszych czterech ścianach, w błogiej ciszy, jest jeszcze w dzisiejszych czasach możliwy?