Wavin Systemy rynnowe KANION
Przejdź do:
Cennik
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 55403
Porady od Wavin
Jaka powinna być wielkość zbiornika retencyjno-rozsączającego?
Dla projektów kanalizacji deszczowej norma PN-EN 752-4 stanowi podstawowy dokument. Zawiera wytyczne dla zlewni skanalizowanej o powierzchni ≤200 ha lub systemów o czasie przepływu ≤15 minut. Oznacza to, że projekt powinien uwzględnić możliwość przejęcia wód opadowych i roztopowych, które spadają na dany obszar w określonym czasie.
Jak wygłuszyć dźwięki dochodzące zza ściany?
Wielu z nas marzy o spokojnym domu, w którym nie słychać odgłosów z ulicy czy rozmów sąsiadów. Niestety, rzeczywistość bywa inna – często słyszymy każdy szczegół z codziennego życia osób mieszkających obok, od spuszczania wody w toalecie po szum pralki. Jak więc możemy poprawić jakość życia, ograniczając hałas dobiegający zza ścian?
Jak dobiera się przekroje rynien?
Zastanawiasz się, jaki rozmiar rynien będzie odpowiedni dla Twojego dachu? Dobór odpowiedniego przekroju rynien jest kluczowy dla prawidłowego odprowadzania wody deszczowej i ochrony domu przed zalaniem.
Wszystko o rurach spustowych
Rura spustowa to element systemu odprowadzania wody deszczowej lub roztopowej z dachu budynku. Rura ta jest zamocowana pionowo do ściany budynku i prowadzi wodę deszczową zebraną przez rynny do ziemi lub do kanalizacji deszczowej. Woda deszczowa jest odprowadzana z dachu budynku, aby uniknąć zalewania okolicznego terenu i utrudnień w przepływie wody wokół budynku. Rury spustowe są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PVC, lub z metalu, takiego jak stal.
Czy można zarządzać deszczem?
Skuteczne zarządzanie wodami opadowymi staje się niezwykle istotne w związku z coraz częściej występującymi okresami suszy czy opadami nawalnymi. Nie tylko w ujęciu globalnym, ale również w naszym najbliższym otoczeniu - wokół domu. Odpowiedzią na te problemy jest system zagospodarowania wód opadowych oparty na wydajnych rynnach Wavin Kanion z wykorzystaniem praktycznego, bezobsługowego łapacza deszczu. Jakie są zalety tych rozwiązań?
Syndrom chorego budynku - jak z nim walczyć?
W dobie dynamicznie rosnących kosztów energii dążenie do ich ograniczenia w budynkach mieszkalnych zyskuje na znaczeniu. Koncentrujemy się na budowie domów o jak najlepszych parametrach izolacyjności, co – owszem – przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, lecz niejednokrotnie ma negatywny wpływ na warunki komfortu w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Dlaczego nadmiernie izolowane pomieszczenia nie są dla nas korzystne i jakie rozwiązania skutecznie poprawiają samopoczucie mieszkańców oraz charakterystykę energetyczną budynku?
Rekuperacja - sposób na walkę z syndromem chorego budynku
System rekuperacji doprowadza do domu świeże, przefiltrowane powietrze. Sprawdź, jakie są inne zalety rekuperacji i jak pomaga walczyć z syndromem chorego budynku.