Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Auraton
Lars: Monitoring... powietrza
W nowoczesnym budownictwie zrównoważonym, zwłaszcza w obiektach użytkowych, priorytetem – obok oszczędności energii - jest także jakość powietrza wewnętrznego. W sposób zasadniczy wpływa ono bowiem na samopoczucie, komfort pracy i nauki oraz zdrowie użytkowników wnętrz.
Drewniane oblicze domu
Drewno ma w sobie coś magicznego. Budowaliśmy z niego domy tysiące lat wstecz, a dziś wraca do łask architektów jako prestiżowy i szlachetny materiał. Nawiązuje do natury i naszych korzeni, będąc zarazem ucieleśnieniem nowoczesności. Nic dziwnego, że jest coraz chętniej wykorzystywanym materiałem w budownictwie jednorodzinnym.
Oras Olesno
22 marca Światowy Dzień Wody
Firma Oras sprawdziła jak Polacy korzystają z wody i czy nauczyliśmy się ją oszczędzać?
Libet
Nawierzchnia po zimie – jak zadbać?
Nawierzchnie z kostki brukowej są niezwykle odporne nawet na ekstremalne warunki zewnętrzne. Zima jest dla nich oczywiście najcięższym okresem. Poprawnie ułożonej nawierzchni nie wyrządzi jakichkolwiek szkód. Ale każdej na pewno przydadzą się „wiosenne porządki”.
Termo Organika
Czy jeszcze jest szansa na zwrot VAT-u za materiały budowlane?
Termo Organika radzi: Ociepl swój dom jeszcze w tym roku! Z końcem 2013 roku wygasnąć ma system zwrotu osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, z zachowaniem praw nabytych. Oznacza to, że podatnicy którzy do końca 2013 roku udokumentują wydatki na zakup materiałów budowlanych i złożą stosowny wniosek, będą mogli przez pięć kolejnych lat korzystać z prawa do zwrotu części podatku VAT. Można odzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Pol-Skone
Ciemne czy jasne drzwi w nowoczesnym wnętrzu?
Nowoczesne trendy aranżacyjne nie nakładają żadnych ograniczeń w kwestii doboru kolorystyki. Zarówno miłośnicy żywych barw jak i stonowanych pasteli mogą stworzyć wnętrze, które będzie zgodne z ich kolorystycznymi upodobaniami, a zarazem modne. Komponując wystrój pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu stolarki drzwiowej, która powinna być w tonacji harmonizującej z pozostałymi elementami wyposażenia.
Aluprof S.A.
Komfort już od progu, czyli wybieramy drzwi wejściowe
Urządzając dom zwykle zwracamy uwagę na takie elementy jak kolor ścian, modne dodatki czy wyszukane meble. Tymczasem to, czy w naszych czterech kątach będziemy czuć się naprawdę komfortowo zależy nie tylko od aranżacji wnętrz. Bardzo dużą rolę odgrywają w tym przypadku odpowiednie drzwi wejściowe. Właśnie na nie bowiem zwracamy uwagę jeszcze zanim przekroczymy próg.
Dlaczego Polacy najczęściej wybierają ceramikę?
Polacy do budowy swoich domów najczęściej wybierają ceramikę. Jak pokazują analizy, aż 44% chce wykorzystać w konstrukcji cegłę, a 45% pokryć dach ceramiczną dachówką.
Armacell Poland
Jak mocować rury bez mostków cieplnych i zacieków?
Mostki cieplne w instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej to negatywne zjawisko polegające na niekontrolowanej wymianie ciepła pomiędzy rurami i otoczeniem. Pojawia się ono w tych fragmentach izolacji, gdzie zwiększone jest przewodnictwo termiczne, czyli np. w miejscu ściskania otuliny przez metalowe obejmy użyte do mocowania rur do ścian. O tym jak walczyć z tym negatywnym zjawiskiem, a także jak zapobiegać skraplaniu się pary wodnej na instalacji, mówi Jarema Chmielarski, dyrektor obsługi technicznej rynku z firmy Armacell.
Konbet Poznań
Czy budowanie starymi technologiami w dzisiejszych czasach jest nieekonomiczne?
O kondycji dzisiejszego budownictwa, przewidywaniach na przyszłość, trendach na rynku budowlanym oraz minionych targach BUDMA 2013 – rozmawiamy z Arturem Kisiołkiem, Prezesem Zarządu firmy KONBET, lidera systemów stropowych.
Knauf Sp. z o.o.
Budownictwo energooszczędne – moda czy konieczność?
Od kilku lat w Polsce coraz więcej uwagi poświęca się zastosowaniu w projektach budowlanych energooszczędnych rozwiązań. Budynki, powstające przy wykorzystaniu materiałów przyjaznych środowisku, wyznaczają we współczesnym budownictwie nowy, proekologiczny trend.
Lafarge Kruszywa i Beton
Beton czy żelbet na budowie?
Żelbet, który w budownictwie zadebiutował w XIX w. do dziś pozostaje jednym z najważniejszych materiałów budowlanych. Dzięki swoim właściwościom, żelbetowe konstrukcje stały się obecnie obowiązkowym elementem każdej większej budowy.
Libet
Ogrodowe meandry czyli jak ułożyć krawężniki po łuku?
Układanie krawężników jest stosunkowo proste o ile jest... prowadzone w linii prostej. Nieco trudniej wygląda sytuacja, kiedy chcemy ułożyć ścieżkę biegnącą po krzywej ograniczonej łukami.
Ciepło-zimno, czyli rachunek za zimę
Co roku domowy budżet narażony jest na niepożądane działanie zimowych mrozów. Zanim zaczyna topnieć śnieg, topnieją zasoby naszych portfeli. Warto więc zastanowić się, jakie czynniki wpływają na koszty ogrzewania.
Somfy
Automatyka domowa – Systemy sterowania
Sterowniki w odróżnieniu od napędu są elementem widocznym dla użytkownika. W tym przypadku nabierają więc znaczenia takie aspekty jak estetyka i ergonomia użytkowania. W zależności od liczby osłon okiennych czy wielkości budynku stosowane są różne systemy sterowań.