Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Konbet Poznań
Strop TERIVA TERMO SYSTEM jako odpowiedź na nowe wymagania cieplne
Z dniem 1. stycznia 2014 weszły w życie zmiany w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT 2013). Zmiany w tym akcie prawnym dotyczą przede zagadnień oszczędności energii i izolacyjności cieplnej.
Oras Olesno
Jak oszczędzać wodę?
Stare metody nie zawsze bywają najlepsze. Tak jest z oszczędzaniem wody. Usilnie trwamy w przekonaniach sprzed lat, choć świat wokół się zmienił. Jako skuteczny sposób zmniejszenia zużycia wody najczęściej wymieniany jest perlator. Tymczasem w armaturze to już standard. Renomowani producenci wprowadzili w kranach dużo skuteczniejsze sposoby łatwego oszczędzania, jak ekoblokady lub elektroniczne sterowanie. Oszczędzić możemy nawet 50 proc. wody.
ZAKŁADY CHEMICZNE „ANSER” Sp. z o.o.
Kleje do użytku domowego. Jak sklejać buty, drewno, metal, PCV
Firma ANSER jest wiodącym producentem klejów w Polsce. Ze względu na wysoką jakość, nasze kleje wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w drzewnym, meblarskim i obuwniczym.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Renowacja parkietu - krok po kroku
Jak mawiają zwolennicy podłóg drewnianych - one się nie niszczą, one dojrzewają. Piękno naturalnej podłogi wykonanej z drewna, polega na tym, że wraz z upływem czasu zmienia się jej kolor i struktura. Oczywiście nie jest prawdą, że wszystkie zmiany naszego parkietu są urokliwe i pożądane. Na szczęście, gdy uznamy, że stan naszej podłogi już nam nie odpowiada, nie musimy demontować i zakładać nowej. Wystarczy poddać ją renowacji. Jak wygląda taki proces krok po kroku?
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Dlaczego ważna jest optymalna temperatura w domu także latem ?
Sezon grzewczy na razie za nami. Zbliża się lato i najgorętsze dni w roku, kiedy to w wielu mieszkaniach i domach zapanują temperatury znacznie obniżające komfort naszego życia. Przegrzane pomieszczenia są problemem zarówno w budynkach tradycyjnych, w których temperatura wewnątrz w dużym stopniu zależy od temperatury na zewnątrz, jak i energooszczędnych, przy budowie których popełniono błędy na etapie projektowania i realizacji.
Buszrem
Jak dobierać kostkę brukową?
W dużej mierze właśnie materiały nawierzchniowe zadecydują jak ostatecznie będzie prezentowała się cała posesja niezależnie od pory roku. Pierwszy krok to przygotowanie projektu, według którego zostanie wykonana nawierzchnia wokół domu. Powinien on zawierać nie tylko plan przebiegu ścieżek, umiejscowienia placów i tarasów, ale też wszelkie szczegóły dotyczące kształtu, koloru i faktury kostki. Doświadczony projektant zwróci uwagę na to, aby dostosować kostkę do rodzaju i intensywności ruchu. Nie zapominając też o naszych upodobaniach, dobierze rodzaj nawierzchni pasujący do zabudowy i jej otoczenia.
BRUK-BET
Jak planować podjazd wraz z ogrodem? - wypróbowane zasady
Chcąc ułatwić Państwu planowanie przydomowego podjazdu wraz z ogrodem we własnym zakresie według własnego pomysłu, przedstawiamy poniżej uwagi i wypróbowane zasady. Koncepcja architektoniczna Twojego podjazdu oraz ogrodu zależy od Ciebie, Twoich potrzeb oraz marzeń. Wszystkie części ogrodu muszą sprawiać wrażenie dobrze wyważonej całości. Ostateczny plan powinien być jasny i otwarty. Jest on jednak dwuwymiarowy. Przydatność takiego planu zależeć będzie od umiejętności wyobrażenia sobie trójwymiarowych rezultatów jego realizacji.
Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.
Jak należy chronić parkiety i podłogi drewniane?
Drewno jest produktem naturalnym. Pracuje i cały czas dopasowuje się do wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Im dłużej i mocniej ogrzewane jest pomieszczenie, tym suchsze jest powietrze i tym szersze fugi mogą powstać w drewnie.
BRUK-BET
Trzy rodzaje ścian, trzy dylematy, trzy sposoby na ciepły dom - poradnik dla budujących
Jaki rodzaj ścian zapewni nam optymalną temperaturę w domu? Zapewne ilu fachowców, tyle opinii. Przyjrzyjmy się, jakie popularne rozwiązania służące wzniesieniu ciepłych murów możemy zastosować podczas budowy domu.
ELEKTROTERMIA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
Dynamika kontra statyka, czyli jak dobrze wybrać piec akumulacyjny
Decydując się na zastosowanie ogrzewania zasilanego prądem elektrycznym rozważmy zakup pieca akumulacyjnego. Urządzenia tego typu stanowią pewne, bezawaryjne i tanie źródło ciepła pod warunkiem, że mamy dostęp do tańszej taryfy elektroenergetycznej.
Nexterio.pl
Pielęgnacja mebli ogrodowych
Z pojawieniem się pierwszych cieplejszych dni, trzeba pomyśleć o wyposażeniu ogrodu. Przed rozpoczęciem użytkowania mebli ogrodowych, należy sprawdzić ich stan. Na samym początku trzeba sprawdzić czy należycie je zabezpieczyliśmy przed działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Nexterio.pl
Wyposażenie małej łazienki
Przy małych pomieszczeniach liczy się każdy centymetr. Należy tak zadbać o wystrój wnętrza, aby wykorzystać dostępną przestrzeń i optycznie ją powiększyć. Pomieszczenie, w którym dysponujemy małym metrażem, jest najczęściej łazienka.
Nexterio.pl
Wybieramy płytki ceramiczne
Płytki ceramiczne to podstawowy materiał stosowany nie tylko przy wystroju łazienki. Coraz częściej jest używany w takich pomieszczeniach jak kuchnia, garaż, taras, a nawet salon. Na rynku spotykamy coraz to nowsze rodzaje płytek. Ich dobór najczęściej zależy od aspektów wizualnych.
Ekobudex
SC-310 - zagospodarowanie wód deszczowych w trudnych warunkach gruntowo-wodnych
Idealnym rozwiązaniem do zagospodarowania wód deszczowych i ścieków oczyszczonych, szczególnie w terenach, gdzie występują trudne warunki gruntowo-wodne jest tunel rozsączający (komora drenażowa) SC-310.
Termo Organika
Majowy weekend na drabinie - jak rozpocząć remont?
Prognozy pogody niestety nie napawały optymizmem, w długi weekend było chłodno i deszczowo. Właśnie dlatego wielu z nas, zamiast odpoczywać nad jeziorem czy w lesie, wykorzystało długi weekend by dokonać zmian w swoich domach i mieszkaniach, a wszystko po to by przebywanie w nich było przyjemne i komfortowe. Niektórym wystarczą tylko gruntowne porządki lub niewielki remont, jednak będą też tacy, którzy rozpoczną znaczące prace remontowo-budowlane.