Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaki ekspres do kawy wybrać, aby pić pyszną kawę w domu?
Kawa. Kto nie zna jej cudownego aromatu o poranku? Kogo nie pobudza do życia ten pełen energii czarny płyn? A jednak kawa kawie nierówna. Aby zaznać najwyższej jakości smaku trzeba po pierwsze – wybrać właściwy dla nas gatunek ziaren, a po drugie – zaparzyć je we właściwy sposób. To ostatnie zadanie znacznie ułatwiają ekspresy do kawy. Tylko – jaki wybrać?

Jak usuwać kamień przy użyciu Melitta® AntiCalc BIO Liquid?
Ekspres do kawy, podobnie jak inne urządzenia domowe, w których podgrzewana jest woda, narażony jest na osadzanie się kamiennego nalotu. Taki osad utrudnia pracę sprzętu, a co więcej – może także prowadzić do jego uszkodzenia. Kamień w ekspresie ma także negatywny wpływ na smak kawy. Z tych wszystkich powodów należy go regularnie usuwać. Jak to zrobić bezpiecznie, zarówno dla nas i ekspresu, jak i dla środowiska? Odpowiedzią jest preparat Melitta® AntiCalc BIO Liquid.

Jakie systemy filtracji są spotykane w odkurzaczach centralnych?
Odkurzacze centralne to rozwiązanie polecane w szczególności dla alergików - nie generują bowiem problemu wtórnego wydalania powietrza z kurzem. Co więcej, centralny odkurzacz umieszcza się zazwyczaj w pomieszczeniach rzadziej używanych - kotłownia, garaż - przez co nie zajmuje cennej powierzchni w pokojach.

Czym wideodomofon różni się od domofonu?
Domofony i wideodomofony to urządzenia, które ograniczają dostęp na posesję. Czym się od siebie różnią? Firma Fermax wyjaśnia.

W 2022 roku cegła we wnętrzach nadal w modzie
Są materiały tak ponadczasowe, że nie jest ich w stanie nadgryźć żaden ząb czasu. Takim właśnie tworzywem dla ścian i elewacji jest cegła. Nie zawsze czerwona i nie zawsze o kształtach regularnego sześcianu, wciąż ma wiele do zaoferowania współczesnym trendom wnętrzarskim.

Jak działa system chłodząco-grzewczych stropów Uponor TABS?
System stropów chłodząco-grzewczych Uponor TABS jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe zrównoważonego budownictwa. Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb konkretnych realizacji.

Systemy sufitowe Uponor dla ogrzewania i chłodzenia powierzchni biurowych
W nowoczesnych biurowcach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, jako alternatywa dla podłogówki, zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.

Patrz pod nogi! Doceń design kostki brukowej
Rabkoland, Park w Miechowie, Sanktuarium w Krakowie i kościoły w Słomnikach oraz w Twardoszynie - co łączy te miejsca? Każdy, kto je odwiedził, stąpał po kostce brukowej wyprodukowanej w jednej z trzech fabryk polskiej firmy Chyżbet.

Modernizacja instalacji wodnych i grzewczych w starych domach
Indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat - kilkudziesięcio - a nawet kilkusetletnie budynki to gratka dla wielu inwestorów, którzy doszukują się w nich wielopokoleniowych tradycji, historii i duszy. Jednak, żeby stary dom spełniał funkcje nowoczesnych kwater, powinien przejść gruntowną rewitalizację.

Jak ograniczyć zużycie energii w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych? Stacje mieszkaniowe Uponor Combi Port i Aqua Port
Energooszczędność, komfort użytkowania i pełna higiena dostarczanej wody - zdecentralizowane urządzenia grzewcze Combi Port i Aqua Port wpisują się w koncepcję zrównoważonego budownictwa, zwiększają atrakcyjność obiektu poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii oraz zapewniają redukcję czasu instalacji do minimum.

Jakie zalety ma system sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym Uponor Smatrix Pulse?
Łatwy i sprawny montaż, zdalny dostęp do monitorowania pracy systemu oraz szybkie wykrywanie ewentualnych usterek - inteligentne i samouczące się rozwiązanie od Uponor to nie tylko komfort użytkowników, ale również wygoda instalatora.

Instalacja wodna w budynkach jednorodzinnych. O czym należy pamiętać?
Jakość wody dostarczanej do naszych domów jest ściśle regulowana nie tylko przez polskie prawo, ale także rozporządzenia Unii Europejskiej. Jednak, żeby z kranu leciała higienicznie czysta i bezpieczna woda, niezbędny jest projekt i technicznie sprawna instalacja wewnętrzna.

Jak kontrolować domowe instalacje za pomocą smartfona?
Inteligentne systemy są już na tyle zaawansowane technologicznie, że nie tylko generują oszczędności, ale też opanowały umiejętność uczenia się i samodzielnego zarządzania pracą instalacji w budynku. Do głównych zadań inteligentnych rozwiązań należy poznanie zwyczajów oraz nawyków domowników i sterowanie bez ich bezpośredniego zaangażowania.

Oszczędzaj z pompą ciepła!
Jeszcze dwie, trzy dekady temu edukacja ekologiczna sprowadzała się do wypracowania zachowań opierających się na zasadach "nie śmieć" i "nie depcz trawników". Wydawać by się mogło, że od tamtych czasów dzieli nas już cała epoka. Dziś ekologia, to segregacja śmieci, walka ze smogiem czy śladem węglowym. Umiejętne korzystanie z odnawialnych źródeł energii przestało być modą, a stało się koniecznością. W naszej domowej codzienności ich wykorzystanie umożliwia pompa ciepła. Jaka jest jej efektywność energetyczna?

Bezpieczny dach na każdą pogodę
Długotrwały i intensywny wpływ słońca, silne wiatry, śnieg, grad, deszcz i mróz - to czynniki, które bezpośrednio wpływają na stan pokrycia dachowego. Porywiste wiatry to duże zagrożenie nie tylko dla samego pokrycia, ale również dla konstrukcji dachu i budynku. Mając na uwadze te zjawiska, trzeba zadbać jednocześnie o dwie sprawy - materiał i wykonanie. Jest to bowiem gwarancja bezpiecznego dachu, zachowującego jednocześnie swoje walory estetyczne przez długie lata.