Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zapewnić największą efektywność instalacji przeciwoblodzeniowej?
Zima zawsze była nieprzewidywalna. Może być ciepła i sucha, jednak zmiany klimatyczne wskazują na to, że spodziewać się możemy także okresowych silnych mrozów i obfitych opadów. To realne zagrożenie dla instalacji wodociągowych, tryskaczowych i hydrantowych, a także dla rur kanalizacyjnych i odprowadzających skropliny w instalacjach wentylacyjnych. Wszędzie tam zastosowanie znajdują specjalne systemy ochrony przed mrozem, czyli maty i przewody grzejne. Ich pracą sterują regulatory. Niedawno pojawiło się całkiem nowe urządzenie tego typu.

Czym kierować się przy wyborze tynku do systemu ociepleń?
Ocieplenie budynku wykonane solidnie i z dobrej jakości materiałów ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Dlatego szczególną wagę warto przyłożyć do wyboru firmy budowlanej, która wykona ocieplenie, a także do wyboru właściwego systemu termoizolacyjnego. Kryteria, jakimi powinniśmy się kierować dotyczą nie tylko materiału, z którego wykonana będzie izolacja, ale także tynku, który ją pokryje. Na co należy zwrócić uwagę wybierając tynk do systemu ociepleń?

Porządek w kuchni - jakie akcesoria są niezbędne?
W kuchni stosunkowo łatwo utrzymać porządek, o ile przedmioty mieszczą się w szafkach. Niestety, z uwagi na gabaryty nie zawsze jest to możliwe. Rozwiązaniem problemu są akcesoria meblowe, które dodatkowo ułatwią znalezienie aktualnie potrzebnych rzeczy.

Renowacja drewnianej podłogi krok po kroku
Mogłoby się wydawać, że pod koniec roku domowi majsterkowicze będą siedzieć bezczynnie - taras został już wyremontowany, płot odświeżony, zaś ogrodowe wyposażenie dostało drugie, a nawet trzecie życie. Wbrew pozorom w domu także jest co robić. W szczególności warto przyjrzeć się drewnianej podłodze, która może wymagać renowacji po kilku latach intensywnej eksploatacji.

Jak wymienić drzwi metodą ciepłego montażu?
Nieszczelnie drzwi zewnętrzne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do dużych strat ciepła. Firma Soudal prezentuje energooszczędne rozwiązania, które pozwalają na szybki oraz profesjonalny montaż nowej stolarki drzwiowej nawet w starym budynku.

Hybrydowe pompy ciepła szansą na dekarbonizację budownictwa mieszkalnego
Unia Europejska, w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych o 55% do roku 2030. Osiągnięcie tych celów możliwe będzie m.in. dzięki dekarbonizacji budownictwa mieszkaniowego. W sukurs tym ambitnym planom idą nowe technologie w zakresie urządzeń grzewczych. Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Ich hybrydowa wersja należy do pionierskich, ale niezwykle obiecujących rozwiązań.

Różowe wnętrza nie tylko dla dziewczynki z farbami z palety Beckers Designer Colour
Róż to barwa romantyczna i ciepła, która wyróżnia się niezwykłym wdziękiem i przytulnością. Potrafi zaskakiwać mnogością odcieni, zapewniając ogrom możliwości aranżacyjnych. Dlatego, choć zwyczajowo przypisywana jest dziewczynkom, praktycznie w każdym wnętrzu może dokonać małej dekoratorskiej rewolucji.

Z mieszkania w bloku na parterze prosto do ogrodu - z drewnianymi meblami ogrodowymi
Za sprawą ogrodów, które coraz częściej towarzyszą parterowym mieszkaniom, rekompensujemy sobie wady najniższej kondygnacji, zyskując namiastkę domu jednorodzinnego i możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Od czego zacząć aranżację ogrodu?

Zabezpieczenie izolacji elewacyjnej na zimę
Około 20% wyprodukowanego w obiekcie ciepła ucieka przez jego ściany. Z tego powodu wielu inwestorów decyduje się wykonanie prac termoizolacyjnych jeszcze na jesieni. Co jednak zrobić w sytuacji nagłego załamania pogody?

Wpływ mikroklimatu na drewnianą podłogę
Za mikroklimat w domu odpowiada wilgotność, temperatura oraz ruch powietrza. Ma on wpływ nie tylko na organizm człowieka, ale również na materiały naturalne, takie jak drewno. Warto więc zadbać o korzystny mikroklimat w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Jak wybrać dobrą podłogę drewnianą?
Przed wyborem drewnianej podłogi najlepiej zrobić sobie listę priorytetów - jakie cechy są dla nas najważniejsze, a z jakich możemy zrezygnować. Ta metoda pozwoli na szybsze i bardziej trafne podejmowanie decyzji, a finalnie na wybór produktu spełniającego nasze oczekiwania. W tekście przedstawiamy pomocne w tym procesie pytania.

Pompy ciepła - ekologiczne rozwiązanie dla wszystkich
Pompy ciepła to rozwiązanie nie tylko dla właścicieli nowych domów. Coraz chętniej stosuje się je również w remontowanych domach. Dobrze dobrane sprawują się tam znakomicie. Jednak w takiej sytuacji przy ich wyborze trzeba kierować się nieco innymi zasadami.

Grzejniki remontowe. Grzejniki do pompy ciepła. Programy doboru i wyceny.
Jeśli decydujemy się na wymianę czegokolwiek, to na coś co jest lepsze, ładniejsze, bardziej ekonomiczne, funkcjonalne a czasem także modne. Pamiętajmy jednak, że moda przemija…

Pompa ciepła czy kocioł gazowy? Które źródło ciepła lepiej i taniej ogrzeje dom?
Wzrost cen nośników energii, niejednokrotnie zmusza nas do poszukiwania coraz bardziej energooszczędnych, nowoczesnych i przyjaznych środowisku źródeł ciepła. Wśród urządzeń spełniających powyższe wymagania, do najpopularniejszych należą kotły kondensacyjne i pompy ciepła.

Jak funkcjonuje hybrydowy system grzewczy?
Jednym z bardziej zauważalnych trendów na rynku energooszczędnych instalacji jest rozwijanie hybrydowych technologii. Polega to na zintegrowaniu przynajmniej dwóch niezależnych źródeł ciepła, które ze sobą współpracują i się uzupełniają. W ten sposób zwiększa się efektywność energooszczędna i tym samym obniżają koszty ogrzewania.