Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ferro S.A.
Jak urządzić łazienkę wyłącznie z czarną armaturą?
W łazience wyłożonej białym płytkami, z białym sufitem i podłogą, wyposażenie o klasycznym, chromowanym wykończeniu prezentuje się co prawda spójnie, ale jednocześnie monotonnie i nudo. Warto postawić na kontrast w postaci czarnej armatury.
Franke
Kuchnia bez bakterii i wirusów - na co zwrócić uwagę przy projektowaniu?
Przez pandemię COVID-19 poświęcamy znacznie większą uwagę higienie oraz utrzymaniu otoczenia w czystości. Środki czyszczące dobrze sobie radzą z drobnoustrojami, jednak najlepiej zapobiegać ich występowaniu. Możliwe jest bowiem wyposażenie kuchni w taki sposób, aby była dla bakterii i wirusów nieprzyjaznym środowiskiem.
EURO SZAKK PL
Odprowadzanie ścieków: szambo czy przydomowa oczyszczalnia?
Ścieki bytowe, czyli to, czego chcemy pozbyć się z gospodarstwa domowego za pomocą instalacji kanalizacyjnej, najłatwiej odprowadzić jest przez przyłącze do sieci kolektorów ściekowych obsługujących większy obszar (poczynając od lokalnych – wiejskich, czy osiedlowych, a na miejskich kończąc). Niewątpliwie jest to rozwiązanie wygodne, lecz drogie, bo nie tylko koszty samej inwestycji, rosnące wraz z długością przyłącza, ale również eksploatacji znacznie obciążają właściciela domu
Viessmann
Co warto wiedzieć o pompach ciepła?
Pompy ciepła z roku na rok zyskują większą popularność. Pozwalają na zwiększanie efektywności energetycznej budynków, obniżenie emisji gazów cieplarnianych, a także ograniczyć koszt ogrzewania budynku. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat pomp ciepła.
Ventox
Co zrobić, gdy wentylator nie mieści się w kanale wentylacyjnym?
Zbyt płytki kanał wentylacyjny lub nieprawidłowy projekt całego systemu wentylacyjnego to problem wielu osób. W takim przypadku umieszczenie w nich typowych wentylatorów łazienkowych okazuje się często zupełnie niemożliwe, co oczywiście wzbudza mnóstwo negatywnych emocji w ich właścicielach. Czy istnieje zatem sposób, dzięki któremu mimo problemu z wielkością kanału, wciąż będziemy w stanie zamontować w nim wentylator?
WOBET-HYDRET
Czego nie wrzucać/wlewać do kanalizacji?
Śmieci które wrzucamy do odpływów, zatykają rury, zmniejszając ich średnice i powodując zatory. Należy przestrzegać kilku reguł, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.
PPG Deco Polska
Z czym łączyć błękity we wnętrzach?
Błękit szturmem podbija świat designu, świetnie wpisując się w każdy dekoratorski styl. Tikkurila podpowiada, z czym łączyć niebieski we wnętrzu, by bardziej zaakcentować jego wyjątkowy charakter.
Ferro S.A.
Trendy w małej łazience - kilka praktycznych porad
Nawet niewielką łazienkę można urządzić tak, by była wygodna, funkcjonalna, a przy tym zaaranżowana zgodnie z najnowszymi trendami. Jak to zrobić?
Elektra
Jak zapewnić największą efektywność instalacji przeciwoblodzeniowej?
Zima zawsze była nieprzewidywalna. Może być ciepła i sucha, jednak zmiany klimatyczne wskazują na to, że spodziewać się możemy także okresowych silnych mrozów i obfitych opadów. To realne zagrożenie dla instalacji wodociągowych, tryskaczowych i hydrantowych, a także dla rur kanalizacyjnych i odprowadzających skropliny w instalacjach wentylacyjnych. Wszędzie tam zastosowanie znajdują specjalne systemy ochrony przed mrozem, czyli maty i przewody grzejne. Ich pracą sterują regulatory. Niedawno pojawiło się całkiem nowe urządzenie tego typu.
KREISEL Technika Budowlana
Czym kierować się przy wyborze tynku do systemu ociepleń?
Ocieplenie budynku wykonane solidnie i z dobrej jakości materiałów ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekologicznych, jak i ekonomicznych. Dlatego szczególną wagę warto przyłożyć do wyboru firmy budowlanej, która wykona ocieplenie, a także do wyboru właściwego systemu termoizolacyjnego. Kryteria, jakimi powinniśmy się kierować dotyczą nie tylko materiału, z którego wykonana będzie izolacja, ale także tynku, który ją pokryje. Na co należy zwrócić uwagę wybierając tynk do systemu ociepleń?
REJS Sp. z o.o.
Porządek w kuchni - jakie akcesoria są niezbędne?
W kuchni stosunkowo łatwo utrzymać porządek, o ile przedmioty mieszczą się w szafkach. Niestety, z uwagi na gabaryty nie zawsze jest to możliwe. Rozwiązaniem problemu są akcesoria meblowe, które dodatkowo ułatwią znalezienie aktualnie potrzebnych rzeczy.
V33 Polska
Renowacja drewnianej podłogi krok po kroku
Mogłoby się wydawać, że pod koniec roku domowi majsterkowicze będą siedzieć bezczynnie - taras został już wyremontowany, płot odświeżony, zaś ogrodowe wyposażenie dostało drugie, a nawet trzecie życie. Wbrew pozorom w domu także jest co robić. W szczególności warto przyjrzeć się drewnianej podłodze, która może wymagać renowacji po kilku latach intensywnej eksploatacji.
Soudal
Jak wymienić drzwi metodą ciepłego montażu?
Nieszczelnie drzwi zewnętrzne mogą w znacznym stopniu przyczynić się do dużych strat ciepła. Firma Soudal prezentuje energooszczędne rozwiązania, które pozwalają na szybki oraz profesjonalny montaż nowej stolarki drzwiowej nawet w starym budynku.
Polbruk S.A.
Co wybrać do ogrodu - donice, palisady czy murki?
Aranżując przestrzeń wkoło domu np. ogród czy taras, warto pamiętać o elementach małej architektury - donicach, murkach i palisadach. Często to właśnie one dodają charakteru i uroku całej aranżacji. Betonowe akcenty są wyjątkowo uniwersalne i pasują niemal wszędzie.
Immergas
Hybrydowe pompy ciepła szansą na dekarbonizację budownictwa mieszkalnego
Unia Europejska, w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych o 55% do roku 2030. Osiągnięcie tych celów możliwe będzie m.in. dzięki dekarbonizacji budownictwa mieszkaniowego. W sukurs tym ambitnym planom idą nowe technologie w zakresie urządzeń grzewczych. Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Ich hybrydowa wersja należy do pionierskich, ale niezwykle obiecujących rozwiązań.