Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
WOLF Haus
Domy na zgłoszenie - czy warto?
Od 2022 roku możliwa jest budowa domów na zgłoszenie o powierzchni do 70 m2. To znaczne uproszczenie dla inwestorów, od których w tym wypadku wymaga się jedynie zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz architekta sprawującego nadzór autorski nad zgodnością realizacji budowy z projektem, o planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych. Pomysł ten, choć niewątpliwie korzystny dla mocno budżetowych inwestycji, ma jednak kilka pułapek. O czym należy pomyśleć, zanim zdecydujemy się na budowę domu na zgłoszenie?
WOLF Haus
Jak nie stresować się w czasie budowy?
Według badań przeprowadzonych przez psychologów wynika, że budowa to jedno z tych wydarzeń, które najczęściej ściągają nam sen z powiek. Jak zachować dobre wspomnienia z tego okresu?
WOLF Haus
Jaką konstrukcję dachu wybrać do domu prefabrykowanego?
Dach jest nie tylko zwieńczeniem bryły budynku, ale również pełni istotną rolę w konstrukcji budynku. Wybór pomiędzy dachem płaskim a spadzistym jeszcze niedawno był przesądzony na rzecz tych drugich, jednak możliwości technologiczne oraz trendy nowoczesnego budownictwa pozwalają zmieniać tę statystykę na korzyść dachów płaskich. O konstrukcji, zaletach oraz możliwościach stropodachów budowanych w technologii prefabrykowanej opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.
Columbus Energy
Jak poradzić sobie z wyłączaniem się fotowoltaiki?
Polacy pokochali energię słoneczną. To bardzo pozytywne zjawisko. Jednak wraz z ogromnym wzrostem liczby instalacji fotowoltaicznych, pojawiły się też nowe wyzwania. W niektórych regionach Polski coraz częściej rejestruje się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Bywa, że w dni pełne słońca, kiedy pojawiają się skoki napięcia, instalacja sama się wyłącza. Jak poradzić sobie z tym problemem?
Columbus Energy
Jak zwiększyć oszczędności z fotowoltaiki?
Standardowo klienci posiadający instalację fotowoltaiczną mają do wykorzystania 80 lub 70% nadwyżki przesłanej do sieci. 100 procentowe wykorzystanie energii wyprodukowanej przez instalację PV jest jednak już od niedawna możliwe, dzięki usługom firm takich jak Columbus Energy, która swój innowacyjny system rozliczania energii nazwała usługą "Prąd jak powietrze". Tego typu rozwiązanie znamy też pod nazwą bilansowanie 1:1. Jak to działa i kto może z niego skorzystać?
Bruk-Bet Fotowoltaika
Jakie są najważniejsze zasady montażu instalacji PV?
Instalacja fotowoltaiczna ma sprawnie działać przez około 25–30 lat. Działanie to zależy od kilku czynników, tj. miejsca posadowienia oraz ułożenia paneli względem stron świata, jakości zastosowanych elementów systemu oraz montażu przeprowadzonego zgodnie ze sztuką.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Dlaczego warto inwestować w polskie moduły fotowoltaiczne?
Na rynku fotowoltaiki w Polsce obserwujemy dynamiczny wzrost. Instalacje PV cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, bez wątpienia ze względu na liczne zalety, z których najczęściej wymienia się: niezależność energetyczną, ochronę środowiska oraz bezobsługowość i długoletnią pracę instalacji.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Na co zwrócić uwagę decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej?
Chociaż sam montaż instalacji fotowoltaicznej do 10 kW zajmuje zaledwie jeden do dwóch dni, to jednak cały proces inwestycyjny składa się z kilku rozłożonych w czasie etapów. Zanim będziesz cieszył się niemal darmową elektrownią słoneczną wybierz firmę instalatorską, której doświadczenie i umiejętności są potwierdzone certyfikatami producenta modułów fotowoltaicznych czy falownika.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Jak dbać o panele fotowoltaiczne zimą?
Jeśli jesteś właścicielem instalacji PV dowiedz się jak zadbać o panele fotowoltaiczne zimą by Twoja przydomowa elektrownia działała sprawnie i bez większych przestojów.
Bruk-Bet Fotowoltaika
Działanie fotowoltaiki w pigułce
Energia pochodząca ze słońca to temat wszystkim znany. Widok paneli fotowoltaicznych na dachach domów jednorodzinnych czy na instalacji gruntowej już nie dziwi, ale na czym tak naprawdę polega zjawisko fotowoltaiczne?
Styropmin
Kiedy najlepiej wykonać termoizolację?
Gdy temperatura na zewnątrz spada w okolice zera definitywnie kończy się sezon prac budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę kończy się on nieco wcześniej, na przykład, gdy chodzi o wykonywanie termoizolacji.
Pipelife Polska
Rury wielowarstwowe w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Ogrzewanie podłogowe w Polsce jest dziś nie tyle luksusem, jak miało to miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, ale powoli staje się standardem, który poprawia znacząco komfort życia. Aby jednak nie przysparzało nam ono problemów, warto dobrać komponenty wysokiej jakości - zwłaszcza rury, które zapewnią efektywną pracę całej instalacji. Szeroki wybór rozwiązań rur wielowarstwowych z tego zakresu oferuje firma Pipelife.
Belsan
Jaką pompę wybrać do domowej instalacji wodnej?
Jeśli dla użytkownika ważna jest wielkość przepływu, to należy podjąć decyzję: czy wybierając mniejszą pompę zgadzamy się na nieco mniejszą wysokość podnoszenia (22 m), czy też zastosowana zostanie pompa większa, o większej wysokości podnoszenia (32 m).
Alplast-Radeco
Grzejniki dekoracyjne nie tylko ładne, ale i funkcjonalne
Kto pamięta jeszcze stare, żeliwne kaloryfery? Między ich żeberkami królował kurz, a wątpliwą estetykę nie były w stanie przykryć nawet modne w pewnym okresie drewniane obudowy. Jeśli się zastanowić, można uznać, że od czasów, gdy były powszechnie stosowane, minęła już cała epoka. Dziś kaloryfer nie tylko grzeje, ale i zdobi. Są miejsca, takie jak łazienka, w których może być nawet wyznacznikiem stylu.