Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

W jakich trybach pracują pompy ciepła?
Pompy ciepła to coraz bardziej popularny sposób na ogrzewanie domów. Ale czy wiesz, że mogą one pracować w 4 trybach? Poznaj szczegóły.

Jedno urządzenie grzewcze do wielu odbiorników ciepła? Mamy na to sposób!
Podgrzewany basen, garaż, podjazd przed domem i oczywiście budynek mieszkalny? Jeszcze kilka lat temu było praktycznie rzeczą niemożliwą, by wszystkie te obiekty zasilić w ciepło z wykorzystaniem tylko jednego urządzenia grzewczego.

Jaką gładź szpachlową wybrać - gotową masę czy w proszku?
Gładź szpachlowa, niezbędny materiał budowlany do wyrównywania powierzchni ścian i sufitów przed malowaniem czy tapetowaniem, stanowi kluczowy element estetycznego wykończenia wnętrza. Wybór odpowiedniej gładzi staje się jednak wyzwaniem, zważywszy na różnorodność oferty dostępnych produktów. Odpowiedni dobór zależy od indywidualnych potrzeb, umiejętności oraz warunków danego projektu remontowego.

Szczelne okna dachowe i świeże powietrze? To możliwe z nawiewnikami
Nawiewniki okien dachowych odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu prawidłowej wentylacji na poddaszu, co jest szczególnie ważne w kontekście nowoczesnego budownictwa charakteryzującego się szczelnością stolarki otworowej.

Jakie rolety wewnętrzne do okien dachowych wybrać - sterowane ręcznie czy elektrycznie?
Rolety montowane po wewnętrznej stronie okien dachowych pozwalają wygodnie regulować dopływ światła, a dzięki bogatej kolorystyce ładnie uzupełniają i ożywiają wystrój poddasza.

Jakie parametry techniczne okien są najważniejsze?
W tym artykule podpowiemy Ci, jakie parametry techniczne okien są najważniejsze, abyś mógł dokonać świadomego zakupu i zapewnić sobie komfort na lata!

Planujesz duże przeszklenia? Jaki system otwierania wybrać?
Wybór odpowiedniego systemu otwierania ma wpływ na komfort użytkowania, bezpieczeństwo i estetykę dużych przeszkleń.

Jak rozplanować duże przeszklenia?
Duże przeszklenia to nie tylko piękny design, ale też więcej naturalnego światła i wrażenie przestronności. Na co trzeba uważać, planując duże przeszklenia?

Czy zmiany w konstrukcji więźby są dopuszczalne?
Planujesz zmiany w konstrukcji dachu swojego domu? Podpowiemy Ci, kiedy zmiana konstrukcji jest dopuszczalna, a kiedy konieczna.

Odkryj sekrety idealnej przestrzeni wokół domu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny projekt posesji?
Zastanawiasz się, czy zainwestowanie w usługi projektanta do zaplanowania przestrzeni wokół Twojego domu jest opłacalne? Z pozoru może się wydawać, że urządzenie ogrodu to prosta sprawa - wystarczy kilka ścieżek, trochę roślinności i gotowe. Jednak, jeśli pragniesz, aby otoczenie Twojego domu robiło wrażenie, a jednocześnie brakuje Ci czasu, pomysłów lub obawiasz się ryzyka nieudanych eksperymentów, warto rozważyć wsparcie profesjonalnego projektanta.

Ocieplenie ścian metodą lekką mokrą - co to znaczy?
Istnieje kilka metod ocieplania ścian dwuwarstwowych, m.in. metoda lekka mokra (ETICS). Dowiesz się, co ją charakteryzuje.

Jak ocieplić dach spadzisty? 3 sposoby
Dach spadzisty możemy ocieplić na 3 sposoby: pomiędzy krokwiami, na krokwiach lub pianką poliuretanową. Jak się je stosuje?

Jak skutecznie pozbyć się wykwitów i nie dopuścić do powstania nowych?
Szarobrunatne naloty na ścianach i sufitach, które pojawiają się pod wpływem długotrwałego narażenia powierzchni na działanie wilgoci, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców i stanu technicznego budynku. Dlatego gdy zauważymy wykwity, należy je usunąć oraz skutecznie zlikwidować źródło ich powstawania. Dobra wiadomość jest taka, że nierzadko prace te udaje się wykonać bez pomocy fachowców, a nawet bez skuwania tynków czy usuwania gładzi szpachlowych.

Jaki materiał do budowy ścian jest najłatwiejszy w obróbce?
Silikaty, beton komórkowy, ceramika poryzowana, a może keramzytobeton? Który materiał do budowy ścian jest najłatwiejszy w obróbce?

Dyrektywa EPBD przyjęta. Co to oznacza w praktyce dla właścicieli budynków mieszkalnych i producentów urządzeń grzewczych?
12 marca parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD). W związku z tym w przestrzeni medialnej pojawiła się fala fake newsów, które wprowadziły niepokój wśród konsumentów, często hamując ich przed wymianą starych, nieekologicznych urządzeń. Jak w rzeczywistości wygląda interpretacja nowych przepisów? Kiedy wejdą one w życie?