Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaka powinna być temperatura spalin w kominie?
Optymalna temperatura spalin w kominie jest kluczowa dla bezpiecznego i efektywnego działania systemu grzewczego w domu. Odpowiednia temperatura spalin wpływa zarówno na efektywność ogrzewania, jak i na trwałość samego komina. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura może prowadzić do problemów, takich jak korozja komina czy nieprawidłowy ciąg kominowy.

Sezon na jesienne porządki w pełni - czy wiesz, jak zadbać o ogrodzenie posesji?
Jesienne porządki to idealny czas, aby oprócz ogrodu, zatroszczyć się także o ogrodzenie wokół domu. Regularna konserwacja nie tylko przedłuży jego trwałość, ale także zapewni estetyczny wygląd przez wiele lat. Bez względu na to, czy posiadasz ogrodzenie drewniane, stalowe czy aluminiowe, warto poznać odpowiednie metody pielęgnacji i nowoczesne technologie, które pomogą w ochronie.

Wysokość rampy przeładunkowej - na co zwrócić uwagę?
Rampa rozładunkowa jest wyposażeniem pomocniczym, wspomagającym pracę wózków widłowych. Jej wysokość zależy od tego, z jakiego środka transportu przeładowywany jest towar.

Dobór i montaż rynien krok po kroku: uniknij najczęstszych błędów
Aby zapewnić prawidłowe działanie systemu rynnowego z tworzyw sztucznych, należy zadbać o jego prawidłowy dobór i montaż. Jak uchronić się przed błędami? Oto 7 grzechów głównych najczęściej popełnianych w trakcie wykonywania instalacji rynnowych.

Wylewka samopoziomująca: idealna podłoga bez wysiłku
Remont mieszkania to czasochłonne i wymagające zadanie. Jednym z najważniejszych etapów jest przygotowanie podłogi. Wylewki samopoziomujące znacznie ułatwią Ci to zadanie, pozwalając szybko i łatwo uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Ułożenie płytek, paneli, a nawet wykładziny na tak przygotowanym podłożu będzie już czystą przyjemnością.

Podsufitka dachowa dwupanelowa Boryszew
Podsufitka dachowa to istotny element wykończenia połaci dachowej. Gwarantuje nie tylko estetyczne wykończenie okapu, ale przede wszystkim zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Wykonane z trwałego materiału PVC oraz dostępne w wielu kolorach podsufitki Boryszew sprawią, że każdy dach będzie prezentował się efektownie przez wiele lat.

Najczęściej popełniane błędy podczas montażu desek tarasowych
Taras to idealne miejsce do relaksu, jednak aby móc cieszyć się jego urokami przez lata, konieczne jest staranne wykonanie konstrukcji. Niewłaściwy montaż desek tarasowych może prowadzić do uszkodzeń, zmniejszenia nośności oraz szybszego zużycia materiału. Przedstawiamy najczęściej popełniane błędy, których warto unikać, aby Twój taras był trwały i bezproblemowy w użytkowaniu.

Tynk gipsowy: kiedy najlepiej go stosować? Wpływ temperatury na prace tynkarskie
Wybierając tynk gipsowy, zyskujemy gładką powierzchnię i korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Jednak aby cieszyć się trwałością i estetyką tynku, ważne jest, aby prace były wykonane w odpowiednich warunkach. Jakie czynniki wpływają na jakość tynku gipsowego i kiedy najlepiej go nakładać? Za kilka tygodni rozpocznie się zima - czy na ten czas należy wstrzymać się z pracami tynkarskimi?

Małe markizy, wielki efekt: jak optymalnie wykorzystać przestrzeń na balkonie
Szukasz sposobu na zacienienie małego balkonu lub tarasu? Markizy to idealne rozwiązanie! Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią markizę i stworzyć przytulny kącik relaksu na świeżym powietrzu.

Jaką szybę wybrać do drzwi wejściowych?
Wybór odpowiedniej szyby do drzwi wejściowych jest kluczowy zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Szyby nie tylko wpływają na wygląd drzwi, ale także na bezpieczeństwo, izolację termiczną oraz ilość światła wpadającego do wnętrza. Oto charakterystyka najczęściej stosowanych szyb do szklenia drzwi zewnętrznych, która pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Agrowłóknina, geowłóknina oraz agrotkanina - co je różni?
Materiały z kategorii geosyntetyków stały się bardzo popularnym rozwiązaniem w rolnictwie, ogrodnictwie, a także w zabezpieczaniu miejskich rabat i zieleńców. Są też stosowane w budownictwie, dla ustabilizowania gruntu oraz w celu odwodnienia. Na rynku znaleźć można co najmniej trzy rodzaje geosyntetyków - agrowłókninę, geowłókninę oraz agrotkaninę. Czym różnią się od siebie?

Co oznaczają symbole na pralce?
Wielu z nas spotkało się z sytuacją, kiedy przed praniem ubrania zastanawiamy się, który program w pralce będzie najlepszy. Symbole na panelu sterowania pralki oraz na metkach ubrań mogą wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości są to proste instrukcje, które pomagają w doborze odpowiednich ustawień. Dzięki nim Twoje ubrania będą służyły dłużej, a Ty unikniesz przykrych niespodzianek, jak skurczenie się ulubionego swetra czy blaknięcie kolorów.

Jak podłączyć pływak do pompy wody?
Podłączenie pływaka do pompy wody to jedno z najprostszych, a jednocześnie najbardziej efektywnych rozwiązań, które chroni pompę przed uszkodzeniem i zapewnia jej długą pracę. Pływak działa jako czujnik poziomu cieczy, automatycznie kontrolując, kiedy pompa ma się włączyć lub wyłączyć. Czym jest pływak, jak działa oraz jak prawidłowo go podłączyć do pompy wody?

Niebieski czy czarny? Jakie znaczenie ma kolor folii w oczku wodnym?
Chcesz mieć własne oczko wodne w ogrodzie? Świetny pomysł! Ale zanim zaczniesz prace, musisz wybrać odpowiednią folię. Jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni? Czy ma to znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Szkło hartowane: wytrzymałość, zastosowanie i przyczyny pęknięć
Ze względu na swoje właściwości wytrzymałościowe i estetykę, szkło hartowane jest obecnie bardzo często wykorzystywanym materiałem w budownictwie. Cenią go architekci, projektując z nim w roli głównej elewacje budynków, balustrady, okna i drzwi, szyby windowe czy zadaszenia ogrodów zimowych. Wciąż jednak wielu użytkowników ma wątpliwości, co do trwałości tego materiału i obawia się podatności na uszkodzenia (pęknięcia). Czy słusznie?