Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Odkurz dom jak profesjonalista - cztery porady dotyczące odkurzania
Osoby profesjonalnie zajmujące się sprzątaniem pomieszczeń muszą działać szybko i sprawnie, by dotrzymać zadeklarowanych klientowi terminów. Korzystając z ich wiedzy oraz doświadczenia można osiągnąć podobne efekty we własnym domu.

Fachowe układanie paneli podłogowych
Montaż paneli podłogowych to element wykończenia, który zazwyczaj bierzemy w swoje ręce. Jak zrobić to fachowo? Przed przystąpieniem do pracy warto pamiętać o kilku poradach.

Jak wyczyścić płytki po remoncie?
Nie ma znaczenia jak mały remont przeprowadzimy, jak dokładnie zostanie wykonana praca związana z cięciem i układaniem płytek, kurz i zanieczyszczenia nie ominą płytek.

Jakimi parametrami sugerować się przy wyborze szlifierki kątowej?
Przy wyborze szlifierki kątowej pod uwagę powinniśmy wziąć kilka ważnych kwestii. Jeżeli dobrze przeanalizujemy je pod kątem naszych potrzeb i dodatkowo wybierzemy model (potocznie zwanej) „kątówki” spośród sprawdzonych, renomowanych firm, z pewnością się nie zawiedziemy. Na co więc zwracać uwagę?

Jak przygotować narzędzia do zimy?
Lada moment zima zawita w naszych ogrodach. Rośliny szykują się w stan spoczynku, a my powoli przygotowujemy się na sezonową przerwę w pielęgnacji kwiatów i drzew. Jednak to nie koniec prac w ogrodzie. Przed nadejściem zimy musimy schować i odpowiednio zakonserwować narzędzia, by w dobrym stanie czekały do wiosny. Jak zatem odpowiednio przechowywać narzędzia akumulatorowe? Co musimy zrobić?

Jesienne porządki wokół domu
Tłuste plamy, chwasty i mech szpecą nawierzchnie, po których chodzimy, jeździmy czy na nich odpoczywamy. Sporo się tego nazbierało przez kilka ostatnich miesięcy. Na tarasie straszą tłuste plamy po rodzinnej imprezie z grillem w roli głównej. Podjazd jest ubrudzony brzydkimi kręgami po oleju, który wyciekł z samochodu. Na dodatek w spoinach na ścieżkach wyłożonych kostką betonowych na dobre zadomowiły się chwasty i mech. Poza najwyższa zrobić z tym porządek…

Jak dbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy? System ZERO DUST w trosce o zdrowie glazurników
Jak zdać o zdrowie glazurników w miejscu cięcia płytek? ZERO DUST, nowy system przecinarek elektrycznych RUBI, ogranicza ryzyko wdychania pyłu powstającego w czasie ich pracy. System ten został opracowany wraz z Holenderską Organizacją Stosowanych Badań Naukowych.

Jak dbać o patelnie? Czyszczenie i konserwacja
Jak przedłużyć żywotność patelni i utrzymać je w doskonałym stanie przez wiele lat? Podpowiadamy, jak prawidłowo czyścić patelnie żeliwne, aluminiowe i stalowe, i jak je używać.

Jakie są normy stosowania środków ochrony oczu i twarzy? Osłony spawalnicze, okulary, gogle i inne osłony
Chronią przed skutkami intensywnego promieniowania cieplnego i przed gorącymi odpryskami metali, przed uderzeniami, działaniem pyłów i gazów, a także przed kontaktem z cieczami czy z łukiem elektrycznym. Są niezbędne do bezpiecznej pracy. Kiedy należy stosować środki ochrony twarzy, jakie są ich kategorie i co mówią o nich normy?

Miara zwijana - niezbędne narzędzie każdego majsterkowicza
Wszystko zaczyna się od pomiaru - każdy remont, każda budowa i każdy montaż. U majsterkowicza czy też nie - w każdym domu powinna znaleźć się chociaż jedna miara zwijana. W co powinna być wyposażona, żeby służyła nam długo i dobrze?

W jaki sposób chronić swoje drogi oddechowe?
Lathi PRO poleca półmaski filtrujące, które dzielą się według skuteczności filtrowania na trzy klasy: FFP1, FFP2, FFP3.

Dlaczego ściski stolarskie są niezbędne podczas pracy z narzędziami?
Praca przebiega gładko, jeszcze tylko musimy wywiercić ostatni otwór w płycie. Zakładamy wiertło, uruchamiamy wkrętarkę... Wibracje maszyny stawiają niespodziewany opór i nie jesteśmy w stanie utrzymać płyty, a obok nie ma nikogo, kto mógłby nam pomóc! Czy to musi oznaczać przerwę w pracy? Raczej tak, jeżeli w podręcznej skrzynce z narzędziami nie mamy ścisków stolarskich.

Sprawdzone w ekstremalnych warunkach - narzędzia ręczne PROLINE
Zakup narzędzi ręcznych nie jest problemem – leżą na półkach nie tylko sklepów i składów budowlanych, ale także zwykłych popularnych marketów. Kupno narzędzi profesjonalnych, które spełnią swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach – to już spore wyzwanie. Narzędzia PROLINE to produkty od lat najczęściej wybierane przez profesjonalistów – sprawdźmy dlaczego.

Gładzie gipsowe, czyli idealna ściana w kilku krokach
Zapewniają mniejsze zużycie farby podczas malowania i sprawiają, że ściana wygląda nieskazitelnie przez długi czas. Tworzą w pomieszczeniach dobry mikroklimat. To tylko niektóre zalety gładzi gipsowych. Jaką gładź wybrać i jak najskuteczniej nałożyć ją na ścianę?

W jaki sposób ciąć najtwardsze płytki gresowe bez uszczerbku na materiale? Profesjonalne przecinarki z serii DCX-250 EXPERT Rubi
W przypadku wszystkich płytek ceramicznych, a zwłaszcza najtwardszych płytek gresowych, użycie profesjonalnej przecinarki o wysokiej jakości ma kluczowe znaczenie. Takim narzędziem zapewnić można precyzję cięcia. Przecinarki pozwalają użytkownikom w sposób efektywny podejmować najtrudniejsze zadania dotyczące cięcia płytek.