Rada pierwsza - skorzystaj z "koła Sinnera"
Profesjonaliści w swojej pracy korzystają z tak zwanego „koła Sinnera”, w którym zawierają się cztery czynniki, które mają wpływ na efekty czyszczenia. Znajdują się tam czynniki mechaniczne, temperatura, środki czystości i czas.
Jeśli jeden z czynników jest zmniejszony, inny musi wzrosnąć. Przykładowo, jeśli czyścisz gorącą wodą i szczotką przez dłuższy czas, to potrzebujesz mniej środka czyszczącego.
Prawdę mówiąc, środki chemiczne wcale nie są nieodzowne, aby osiągać dobre rezultaty czyszczenia. Na przykład korzystając z połączonej mocy ciśnienia pary i temperatury, jakie gwarantuje parownica SC 3 Easy Fix marki Kärcher, usuniemy nawet uporczywy brud bez stosowania środków chemicznych.
Gorąca para jest w stanie zlikwidować bakterie oraz wirusy, co czyni ją ekologicznym sposobem na odkażanie powierzchni.
Rada druga - eksperymentuj z czyszczeniem
Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz – ta stara zasada ma też swoje zastosowanie w dziedzinie czyszczenia. Czy można nową podłogę umyć za pomocą parownicy?
Jeśli nie masz pewności spróbuj zastosować czyszczenie parowe najpierw na małej powierzchni w rogu lub na krawędzi i zobacz, jak materiał reaguje na zastosowana metodę czyszczenia.
Jeśli chodzi o czyszczenie tekstyliów, to warto odczekać aż fragment, na którym prowadzony był test wyschnie, bo wtedy będą widoczne ewentualne zmiany koloru czy faktury.
Rada trzecia - przygotuj się do czyszczenia
Najpierw zabierz z podłogi wszystkie leżące na niej przedmioty i odkurz pomieszczenie. Zacznij zmywanie od krawędzi powierzchni. Czyść cofając się do wyjścia. Zataczając mopem lub korzystając z parownicy Kärcher – dyszą podłogową - ósemki dokładnie wyczyścisz podłogę.
Zmywając metodycznie nie musisz się obawiać, że rozniesiesz brud po całym pokoju, jak to ma miejsce gdy bez zastanowienia machamy mopem do przodu i do tyłu. Pamiętaj: przed zmywaniem odkurz dokładnie pomieszczenie za pomocą dobrego odkurzacza, na przykład VC 5 od Kärcher.
Rada czwarta - ogranicz do minimum środki czystości
Jeśli chodzi o środki czystości, to mniej znaczy więcej! Idąc tym tropem rozpylaj środek czyszczący nie na sprzątanej powierzchni, ale na ściereczce. W rezultacie środek czyszczący nie spływa i dzięki temu jest bardziej efektywny.
Ważne jest noszenie gumowych rękawiczek, gdy pracujemy z środkami chemicznymi. Jest prosty sposób, aby nie pozwolić by środek czyszczący podpłynął pod rękawicę. Po prostu zawiń jej krawędź. Wtedy masz pewność, że Twoje ręce pozostaną suche.
źródło i zdjęcia: Kärcher Sp. z o.o.