Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Komfortowa przestrzeń na tysiąc sposobów dzięki płytom gipsowo-kartonowym
Trudno sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez płyt gipsowo-kartonowych. Ich użycie pozwala na swobodną aranżację pomieszczeń i łatwe dostosowywanie ich funkcjonalności do potrzeb mieszkańców. Płyta g-k zapewnia wytrzymałość, bezpieczeństwo pożarowe oraz komfort akustyczny. Dzięki swoim właściwościom technicznym oraz szybkości i prostocie wykonania, ściany z płyt gipsowo-kartonowych stanowią idealną alternatywę dla ścian murowanych.

Obudowa kominka z płyt g-k w 10 krokach
Zarówno tradycyjne kominki otwarte, jak i nowocześniejsze - zamknięte, wymagają odpowiedniej obudowy. Można ją wykonać z granitu, cegły klinkierowej czy marmuru. Jednak materiały te nie należą do najtańszych.

Kiedy rozważyć postawienie domu w konstrukcji szkieletowej?
Odpowiedzi na pytanie kiedy warto wybrać konstrukcję szkieletową jest kilka. Najpierw jednak należy rozważyć wszystkie czynniki zewnętrzne (zarówno pozytywne jak i negatywne) i możliwości ich wykorzystania lub zminimalizowania strat.

Projektowanie domów modułowych w budownictwie szkieletowym
Początkiem każdej udanej inwestycji budowlanej jest proces dziejący się z reguły z dala od placu budowy - projektowanie budynku. Oczywiście projekt nie jest gwarancją sukcesu całego przedsięwzięcia, ale źle wykonany doprowadzi do porażki.

Prównanie technologii szkieletowej i murowej
O technologiach budowy domów jednorodzinnych, w tym szkieletowych, napisano już bardzo dużo. Ale mimo to, warto jeszcze raz przyjrzeć się sprawie bardziej ogólnie i porównać nawet nie tyle rodzaje materiałów, co całe technologie - szkieletową i murową.

Jak wykończyć kuchnię i łazienkę płytami gipsowymi?
Wykończenie łazienki oraz kuchni wymaga wyboru odpowiednich materiałów budowlanych. A wszystko przez podwyższoną wilgotność powietrza, która może zniszczyć nawet najlepiej wykonane prace.

Jak stosować sztukaterię we wnętrzu?
Sztukaterie skutecznie maskują nierówności ściany względem sufitu i podłogi, a także przykrywają łączenia między tapetą lub kolorową ścianą a sufitem. Użycie listew sztukateryjnych to również sposób na wykończenie krawędzi na styku ścian i drzwi oraz okien.

Izolacyjność akustyczna przegród budowlanych
Jednym z ważniejszych czynników, który wpływa na spadek komfortu naszego codziennego życia, jest hałas, zarówno ten, który do nas dociera, jak i ten, którego my jesteśmy przyczyną.

Jak zabudować wannę i prysznic?
Plastikowa osłona wanny to aranżacyjne passé. Szklana kabina prysznica? Wygląda efektownie, choć nie jest jedynym rozwiązaniem na wyznaczenie strefy kąpielowej. Podpowiadamy, jak krok po kroku zabudować wannę i prysznic, aby uzyskać praktyczną, a przy tym efektowną wizualnie łazienkę.

Kamień i beton na ścianie - megatrend wnętrzarski
Kamień od wieków miał swoje zaszczytne miejsce w ekskluzywnych wnętrzach. Marmury, trawertyny, piaskowce były synonimem luksusu. Kamienne podłogi oraz dekoracje ścienne wiele mówiły o statusie społecznym właściciela domu. Ten surowiec dobrze sprawdzał się zarówno w przypadku aranżacji klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

Aplikacja gładzi szpachlowej
Idealnie gładka powierzchnia ściany jest priorytetem wielu właścicieli nieruchomości, tych nowo powstających jaki i należących do budownictwa starego.

Jak uniknąć uszkodzeń płyt g-k?
Płyty gipsowo-kartonowe powszechnie wykorzystywane są jako materiał wykończeniowy zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w hotelach czy ośrodkach sportu. Na wysoką jakość powierzchni ścian, sufitów i innych elementów z płyt g-k wpływa to, czy w trakcie transportu, magazynowania, obróbki i przycinania nie uległy żadnym uszkodzeniom.

Montaż drzwi w ściance g-k
Podział pomieszczenia za pomocą ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych wiąże się zazwyczaj z koniecznością zamontowania w niej drzwi wewnętrznych. Na trwałość oraz wygodę użytkowania drzwi wpływa przede wszystkim poprawność montażu oraz miejsce, w którym zostaną zamontowane.