Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Oras Olesno
Jak dbać o higienę dłoni latem?
Lato i czas wakacji sprzyjają przebywaniu na zewnątrz - częściej spędzamy czas w miejscach publicznych i środkach transportu. Narażeni jesteśmy więc na większą liczbę zarazków. A niestety wakacyjne leniuchowanie sprawia, że czasem zapominamy też o prostych czynnościach jak dbanie o higienę dłoni. Tymczasem brudne ręce przenoszą 80 proc. infekcji. Jak więc uniknąć zagrożeń? Pomoże odpowiednio częste mycie i higieniczna armatura bezdotykowa.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych - dlaczego warto?
Podłogi drewniane wyróżnia naturalne piękno, które w domowych wnętrzach warto zachować jak najdłużej. Odpowiednią ochronę oraz impregnację surowca powinna zapewnić warstwa lakieru. W trakcie codziennego użytkowania jest ona jednak narażona na ścieranie, zabrudzenia czy niekorzystny wpływ wody. Aby renowacja tego typu powierzchni przeprowadzana była jedynie sporadycznie, warto zawczasu podłogę odpowiednio zabezpieczyć. Właściwie konserwowane i pielęgnowane drewno przez lata zachwycać nas będzie swoją urodą.
KFA Armatura
Jak dbać o ceramikę łazienkową?
Utrzymanie czystości sanitariatów to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny. Aby do minimum ograniczyć kontakt z drobnoustrojami i wyeliminować ryzyko powstania osadów, które mogą naruszyć zewnętrzną powłokę ceramiki, konieczna jest jej systematyczna konserwacja.Stały kontakt z wodą i detergentami oraz intensywne użytkowanie to czynniki najpowszechniej wpływające na stan sanitariatów łazienkowych.
Sopro Polska
Murowanie klinkieru metodą jednoetapową
Elewacje klinkierowe to wyjątkowo eleganckie i trwałe rozwiązanie. Aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami musimy wykazać się starannością i profesjonalizmem już na etapie planowania i wykonywania prac wykończeniowych. Podpowiadamy, jak przeprowadzić murowanie i fugowanie klinkieru w jednym cyklu roboczym, aby uzyskać estetyczny i trwały mur w świeżym, wolnym od przebarwień i wykwitów kolorze.
Fermacell Systemy suchej zabudowy Płyty gipsowo-włóknowe, cementowe
Poddasze z płyt gipsowo-włóknowych
Marek Piotrowski, Techniczny Konsultant Sprzedaży, Fermacell systemy suchej zabudowy radzi: Płyty gipsowo-włóknowe (w skrócie nazywane g-w) to bardzo niezawodny i sprawdzony materiał, dlatego inwestorzy chętnie się na niego decydują. Produkty te należą do lekkich materiałów budowlanych i w budownictwie mieszkaniowym głównie wykonuje się z nich ścianki działowe oraz zabudowę poddasza.
Jakie są podstawowe metody pielęgnacji oczek wodnych i stawów?
Pielęgnacja oczka wodnego to działanie mające na celu utrzymanie optymalnych parametrów wody i przeciwdziałanie zewnętrznym zagrożeniom. Jakie kwestie są najważniejsze w procesie pielęgnacji?
Kärcher Sp. z o.o.
Jak myć urządzeniem wysokociśnieniowym? Krótki przewodnik
Idealnym sprzętem służącym utrzymaniu czystości wokół domu, są skuteczne, proste w obsłudze, a przy tym przyjazne środowisku urządzenia wysokociśnieniowe. To najskuteczniejsze narzędzia do usuwania zalegającego wokół domu brudu. Nową linię urządzeń można wykorzystać do różnego rodzaju zabrudzeń i do różnego rodzaju prac porządkowych. Idealnie nadaje się do okazjonalnego czyszczenia małych powierzchni: narzędzi, mebli ogrodowych, rusztu, grilla, roweru, bramy garażowej oraz do dużych powierzchni: samochodów osobowych, elewacji domu, podjazdu czy ogrodzenia.
Sopro Polska
Układanie kostki brukowej metodą szczelną: dobieramy fugi
Dobór zapraw do spoinowania uzależniony jest między innymi od przewidywanych obciążeń, jakim będzie poddawana wybrukowana nawierzchnia, a także od miejsca ich zastosowania. Od spoin wymaga się również zachowywania odporności na wodę, mróz i środki do odladzania dróg. Podpowiadamy jak odpowiednio dobrać fugę do warunków, w jakich będzie użytkowana.
Soudal
Jak zamocować lustro na ścianie bez wiercenia
Mechaniczne zamocowania (kołki) uszkadzają bezpowrotnie powierzchnię ściany. Użycie odpowiedniego kleju budowlanego - Fix All High Tack lub kleju do luster 47A - zapewni solidne mocowanie lustra bez potrzeby wiercenia i kołkowania.
Windmöller Polska Sp. z o.o.
Podłogowa układanka, czyli jak prawidłowo wykonać montaż paneli podłogowych
Tak jak w puzzlach na spójny obraz składa się wiele, dopasowanych do siebie elementów, tak w przypadku podłogi końcowy rezultat to efekt wieloetapowych prac oraz odpowiednio dobranych materiałów. Prawidłowy montaż paneli podłogowych to warunek konieczny, by cała aranżacja była dopięta na ostatni guzik. Jak właściwie układać panele laminowane i na co zwróć uwagę przy ogrzewaniu podłogowym wyjaśnia Grzegorz Mazur, ekspert z firmy Witex.
Stegu
Czym różni się klej Multielastik od Elastik?
Różnice między klejem Multielastik a Elastik wyjaśnia ekspert firmy Stegu.
SWISS KRONO sp. z o.o.
Jak dbać o powierzchnię paneli
Korund, ustępujący swą twardością jedynie diamentowi, jest materiałem odpowiadającym za ścieralność laminowanych paneli podłogowych. Im wyższa jest jego zawartość w wierzchniej warstwie, tym mamy do czynienie z wyższą klasą ścieralności. Dlatego na półkach sklepowych pojawiają się podłogi o tajemniczo brzmiących symbolach AC3, AC4 czy też AC5.
V33 Polska
Lakierowanie parkietu i schodów
Firma V33 Polska radzi, jak skutecznie lakierować parkiety i schody.
Sopro Polska
Jak przygotować się do pracy z klinkierem?
Popularność cegieł klinkierowych i ręcznie formowanych wciąż rośnie. Trwałość i estetyka charakterystyczne dla tych materiałów, zachęcają inwestorów do stosowania ich przy wykonywaniu elewacji, a także - coraz częściej - do dekoracyjnego wykańczania wnętrz. Aby cieszyć się odporną na zewnętrzne warunki atmosferyczne i miłą dla oka konstrukcją z cegieł klinkierowych przez długie lata, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich produktów chemii budowlanej i właściwe przygotowanie fundamentów pod przyszły mur. Eksperci z firmy Sopro podpowiadają na co zwrócić uwagę przygotowując się do pracy z klinkierem.
Polbruk S.A.
Prosta droga do perfekcji - jak uniknąć błędów przy układaniu brukowanej nawierzchni
Ułożenie atrakcyjnej i trwałej nawierzchni z kostki brukowej, to wieloetapowy proces, który wymaga spełnienia szeregu czynności - wyboru materiału, właściwego rozplanowania ścieżek, przygotowania podłoża, a w końcu starannej realizacji. Jak poprawnie wykonać prace brukarskie i uniknąć najczęstszych błędów wykonawczych radzi Wojciech Średniawa, projektant Firmy Polbruk.