Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kominki Kozłowski - Salon Warszawa
Kominki Kozłowski: Akumulacja ciepła - co warto wiedzieć?
System modułowych mas akumulacyjnych firmy BRUNNER stanowi autentyczną nowość w dziedzinie akumulacji ciepła. Zamiast tradycyjnych, wykonanych ręką rzemieślnika kanałów z cegieł szamotowych, proponujemy produkowane seryjnie kształtki ceramiczne. W przypadku systemu KMS chodzi o ceramiką o bardzo dużym ciężarze właściwym, gdzie z kilkunastu gotowych kształtek można w szybki i prosty sposób postawić indywidualnie ukształtowany kanał.
Jøtul Polska
Jøtul: Co powinien zrobić kominiarz?
Na pytania dotyczące czyszczenia komina odpowiada Fred Ekberg ze straży pożarnej w Oslo.
Kominki Kozłowski - Salon Warszawa
Kominki Kozłowski: Technika wodna CO
Centralne w piecu kaflowym. Z centralnego w piecu kaflowym cieszy się cała rodzina. Bo nie ma chyba lepszej i bardziej sensownej alternatywy, jeśli myślimy o zapewnieniu ciepła dla domu i ciepłej wody dla jego mieszkańców.
Komin-Flex
Wkłady kominowe jako zabezpieczenie kominów ceramicznych
Warunki nowoczesnego komina najlepiej spełniają podciśnieniowe wkłady kominowe produkcji KOMIN-FLEX wykonane ze stali kwasoodpornych. Wkłady te wprowadzone do tradycyjnych kominów ceramicznych jako wkładka ochronna przejmują funkcję klasycznego komina.
Jøtul Polska
Jøtul: Jak odzyskać ciepło ze spalin?
Odzyskanie dodatkowego ciepła, traconego do tej pory wraz ze spalinami, stało się bardzo proste, dzięki akcesoriom do kominków Jøtul.
Jøtul Polska
Jøtul: Gdy kupujesz kominek...
Firma Jøtul ma największą na świecie i najbardziej doświadczoną sieć dealerską. Bardzo chętnie pomożemy Ci przejść przez cały proces zakupu i montażu kominka, zwłaszcza że są pewne rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem pracy.
Regess Sp. z o.o.
Regess: Mikroinstalacje fotowoltaiczne
Dla gospodarstw domowych, budynków mieszkalnych i biur. Produkcja na potrzeby własne, z możliwością odsprzedaży nadwyżek.
Komin-Flex
Jak wykonać dodatkowe piony wentylacji?
Potrzebuję dodatkowych pionów wentylacji grawitacyjnej w kuchni, i łazience i dodatkowo wyciągu od okapu z kuchni. Wszystkie rury chcę poprowadzić po elewacji budynku. Jakiego systemu i średnicy rur powinnam użyć? i pod jakim maksymalnym kątem mogę odgiąć rurę przeprowadzając ją przez ścianę żeby wentylacja dobrze działała? Moja kuchnia przylega do niższego garażu. Przez poddasze garażu chcę się przebić na dach. Ile musi wystawać komin? W jakiej najmniejszej odległości od siebie mogą być umieszczone rury?
Komin-Flex
Czy można wykorzystać komin jako wymiennik ciepła?
Czy w praktyce można spotkać się z wykorzystaniem komina WSPS do wentylacji, gdzie komin dzięki swoim właściwościom "rura w rurze" był traktowany jako wymiennik ciepła?
Komin-Flex
Zastosowanie daszka przy piecach kondesacyjnych
Mam piec kondensacyjny z zamkniętą komorą, zasilany poprzez dwuosiowe rury WSPS (80/125). Na dachu ze względu na wymagania układ kominowy został rozdzielony i komin spalinowy (80) został wyprowadzony 80cm w stosunku do komina powietrza (125) pytanie dotyczy zastosowanego daszka na kominie spalinowym i możliwości powstania korka lodowego na nim, pytanie jest o tyle zasadne że brak tego typu rozwiązań w instrukcjach i przepisach a znajomy serwisant piecy powiedział że daszka poprostu nie powinno być.
Komin-Flex
Jak działa nowoczesny system kominowy?
Współczesna technika grzewcza dąży do uzyskiwania możliwie największych sprawności urządzeń grzewczych. Z punku widzenia warunków pracy komina, wzrost sprawności urządzeń grzewczych skutkuje przede wszystkim obniżeniem temperatury spalin, a co za tym idzie zmianami charakterystyki pracy komina oraz nasilenia się zjawiska kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach.
Jøtul Polska
Czy ilość powietrza ma wpływ na prawidłowe spalanie drewna w kominku?
Wojciech Dymnicki Dyrektor Centrum Szkoleniowego JØTUL POLSKA radzi: Proces spalania drewna w kominku można w uproszczeniu podzielić na trzy zasadnicze fazy: suszenie, gazyfikacja i spalanie pozyskanych gazów oraz dopalanie się węgla drzewnego.
Jøtul Polska
Na co zwrócić uwagę kupując wkład kominkowy?
Odpowiedź ekspertów: Zakup wkładu kominkowego jest decyzją długoterminową, kominka nie wymieniamy co roku, dla tego musimy ją przemyśleć i dobrze zaplanować. Należy zatem sobie odpowiedzieć, jaką rolę będzie spełniać kominek w naszym domu, ozdobną czy grzewczą, a może te funkcje połączyć.