Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kominki Dovre
Jakie są zalety stosowania piecyków wolno stojących?
Zamiast oszczędzać na wkładzie kominkowym lepiej kup lepszej jakości piecyk wolno stojący.
Presto
PRESTO: Jak prawidłowo użytkować komin systemowy?
Przy stosowaniu się do poniższych zaleceń będziecie Państwo w mogli się cieszyć z posiadania funkcjonalnego i bezpiecznego komina PRESTO z 30 letnią gwarancją.
KOMO
Wybrać kominek czy biokominek?
Zarówno kominki jak i biokominki pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie wywołują uczucie przyjemności, radości, spokoju i odprężenia. Ogień tworzy romantyczny nastrój, sprzyja rozmowom, zacieśnianiu przyjaźni, zażyłości i bliskości. Patrzenie na ogień daje wytchnienie po nerwowym dniu, sprzyja relaksowi.
Unirol
Unirol: Jak działa kominek z płaszczem wodnym?
Drewno spalanie w kominku jest tanim i ekologicznym źródłem ciepła. Podstawową zaletą użytkowania wkładu z płaszczem wodnym jest jego funkcjonalność. Mając odpowiednio rozplanowaną instalację, wkład wodny może współpracować z wieloma innymi źródłami energii – z piecem gazowym, kotłem na ekogroszek, kolektorami słonecznymi czy pompą ciepła.
Schiedel
Jak prawidłowo wyprowadzić komin ponad dach?
Komin wystający ponad dach jest narażony na wiele "niebezpieczeństw". Zmienna aura może z czasem przyczynić się do uszkodzeń pokrycia dachowego, tynku oraz miejsc, w których trzon kominowy przechodzi przez połać dachu. W pewnym momencie mogą pojawiać się zacieki na poddaszu a nawet nieszczelności w kanałach. Można jednak temu zapobiec.
Presto
PRESTO: Jak przebiega prawidłowy montaż ceramicznego systemu kominowego Universus?
Instrukcja montażu ceramicznego systemu kominowego Presto Universus krok po kroku przedstawiona jest w załączonym filmie poniżej.
Kominki Dovre
Jak walczyć ze smogiem paląc drewnem?
Wraz ze spadkiem temperatury w Polsce wzrasta ilość smogu. Normy na południu naszego kraju przekroczone są już o ponad 3 tysiące procent. Nawet Warmia i Mazury – "zielone płuca" – zaczynają odczuwać problemy związane z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko, smog może wywołać astmę, niewydolność oddechową, paraliż układu krwionośnego, a nawet zwiększyć ryzyko zachorowania na raka płuc.
Kominki Dovre
Jak dbać o szyby kominka?
Pierwszym, podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby mieć czyste szyby jest palenie suchym drewnem; maksymalna wilgotność nie powinna przekraczać 20%. Po mocnym rozpaleniu powstaje zjawisko pirolizy, wskutek którego cząsteczki osiadające na szybie są od niej odrywane i dopalane w palenisku.
Schiedel
Jakie wymagania formalne powinien spełniać system kominowy? - radzi Schiedel
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 11 sierpnia 2004 r. systemy kominy ceramiczne i stalowe obowiązuje system oceny zgodności 2+. Zgodnie z systemem oceny zgodności producent powinien wystawić deklarację zgodności.
PPH WADEX S.A.
Czy systemy kominowe z tworzyw sztucznych mogą współpracować z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi?
Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju techniki grzewczej, której efektem jest opracowanie m.in. urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych. Jednak wysokie koszty montażu i zakupu dedykowanych do tych urządzeń grzewczych systemów kominowych, wykonanych ze stali nierdzewnej, skłoniły do prób zastosowania do tego celu tworzyw sztucznych. Zaletą ich jest niższa cena w stosunku do odpowiedników ze stali nierdzewnej (ale tylko w średnicach poniżej 110 mm) jak też łatwość montażu. Istotna wada to niestety niska odporność temperaturowa.
Schiedel
Schiedel: Czy może istnieć dom bez kominów?
Przyczyną napisania tego artykułu jest obserwowana i lansowana w ostatnim czasie opcja budowania domów bez kominów przy zastosowaniu tzw. kotłów turbo z zamkniętą komorą spalania.
Schiedel
Schiedel: Jakie są sposoby renowacji starego komina?
Jednym z popularniejszych sposobów renowacji starego komina jest umieszczenie wkładu stalowego wewnątrz istniejącego komina murowanego. Należy jednak pamiętać, że zastosowany wkład musi być odpowiedni dla rodzaju zastosowanego paliwa oraz mocy kotła.
Kominki Kozłowski - Salon Warszawa
Kominki Kozłowski: Akumulacja ciepła - co warto wiedzieć?
System modułowych mas akumulacyjnych firmy BRUNNER stanowi autentyczną nowość w dziedzinie akumulacji ciepła. Zamiast tradycyjnych, wykonanych ręką rzemieślnika kanałów z cegieł szamotowych, proponujemy produkowane seryjnie kształtki ceramiczne. W przypadku systemu KMS chodzi o ceramiką o bardzo dużym ciężarze właściwym, gdzie z kilkunastu gotowych kształtek można w szybki i prosty sposób postawić indywidualnie ukształtowany kanał.