Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

BOSMAN LED - zaawansowany dogrzewacz do instalacji c.o. i c.w.u.
Zawsze warto mieć w instalacji centralnego ogrzewania drugie źródło ciepła. To rezerwa na wypadek, gdy to pierwsze ulegnie awarii, zabraknie do niego paliwa, okaże się niewydolne w czasie dużych mrozów, albo w ogóle go jeszcze nie mamy, np. czekając na opóźniającą się dostawę pompy ciepła.

Elterm Strzelec - najprostsze ogrzewanie prądem
W każdej instalacji grzewczej warto mieć rezerwowe źródło ciepła, choćby na wypadek awarii tego podstawowego, albo jego niedostatecznej wydolności w czasie większych mrozów. A jeśli będzie ono w stanie działać zupełnie bezobsługowo, to stanie się doskonałym uzupełnieniem centralnego ogrzewania z kotłem na węgiel. Wszystkie te warunki doskonale spełnia dogrzewacz wody Strzelec.

Folia grzewcza w łazience - czy to bezpieczne?
Klienci zainteresowani instalacją nowoczesnego systemu ogrzewania na podczerwień często mają wątpliwości, czy folia grzewcza może być źródłem ciepła także w kuchni i w łazience, gdzie kontakt z wilgocią i częsta eksploatacja to codzienność. Producent folii i mat grzewczych - firma BRANN wychodzi do nich z gotowym rozwiązaniem, gwarantującym bezpieczeństwo, efektywność oraz niskie koszty inwestycji i eksploatacji.

Zawory Reliance oraz system złączy i rur JG Speedfit ułatwią każdą instalację!
Firma RWC jest światowym liderem w produkcji rur i złączy wtykowych. Wzbogacona o doświadczenie firmy John Guest od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze.

Praktyczne porady: jak zaoszczędzić na ogrzewaniu użytkując kotły firmy Elterm?
Ogrzewanie jest jednym z głównych kosztów związanych z użytkowaniem budynku. Oto kilka praktycznych porad, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu, korzystając z kotłów firmy Elterm.

Czy warto połączyć kocioł elektryczny z fotowoltaiką?
Polacy coraz chętniej zakładają panele fotowoltaiczne, by skutecznie obniżyć wydatki na energię elektryczną. Warto spojrzeć na zagadnienie w szerszej perspektywie i zaplanować instalację tak, by dodatkowo pomagała ogrzewać dom. Ma to znaczenie szczególnie teraz, gdy wymagania dotyczące termoizolacji budynków są regularnie zaostrzane.

Elektryczny podgrzewacz wody vs. bojler - różnice i podobieństwa
Zarówno bojlery, jak i elektryczne podgrzewacze wody, są urządzeniami ekonomicznymi i wygodnymi w użytkowaniu, które łatwo się instaluje. Jednak każde z nich sprawdzi się w innej sytuacji. Przedstawiamy różnice i podobieństwa między elektrycznym podgrzewaczem wody a ogrzewaczem pojemnościowym zwanym także bojlerem.

Jakie grzejniki niskotemperaturowe do pomp ciepła?
Ceny ogrzewania kształtowane przez niestabilną sytuację geopolityczną coraz głębiej drenują kieszenie Polaków. Nie dziwi zatem, że większość właścicieli domów jednorodzinnych zastanawia się nad wymianą źródeł ogrzewania na bardziej ekonomiczne lub jest w trakcie ich modernizacji. Jeśli stoisz przed wyborem rozwiązania, które obniży koszty domowego ciepła, rozważ połączenie grzejników, które masz w domu, z pompą ciepła.

Ile kosztuje 1 kWh energii elektrycznej w 2023 roku? Z czego wynikają opłaty?
Rynek energetyczny jest bardzo niestabilny, zatem kolejne podwyżki cen energii, choć mocno drenują domowe budżety, nie wprawiają nikogo w osłupienie. Warto zastanowić się przez chwilę, co wpływa na cenę 1 kWh. Wiedza na temat jej składowych pozwoli lepiej zrozumieć, co leży u źródeł wzrostu cen, a być może nawet lepiej się na to przygotować.

Podgrzewacze od KOSPEL - mała odpowiedź na duże potrzeby
Podgrzewacz przepływowy to energooszczędne i komfortowe rozwiązanie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie pozwala na ciągłe dostarczenie ciepłej wody, bez ograniczeń związanych z pojemnością zbiornika, a tym samym bez strat ciepła spowodowanych przechowywaniem wody w zbiorniku. Energia elektryczna pobierana jest tylko podczas aktywnego ogrzewania wody. Dodatkowo – ciepła woda dostępna jest praktycznie natychmiast po odkręceniu kranu.

Moc pompy ciepa - dlaczego odpowiedni dobór jest tak ważny?
Odpowiednie dopasowanie mocy urządzenia grzewczego do realnych potrzeb budynku to najważniejsze wyzwanie, przed którym stoją przyszli (lub aktualni) szczęśliwi posiadacze własnego domu.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła do ogrzewania domu?
Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje powietrze zewnętrzne do ogrzewania budynku i podgrzania ciepłej wody. Konwersja energii z powietrza zewnętrznego do ogrzewania budynku następuje w trzech różnych obiegach. W obiegu czynnika dolnego źródła darmowa energia cieplna jest pozyskiwana z otoczenia i transportowana do pompy ciepła. W obiegu czynnika chłodniczego pompa ciepła przekazuje ciepło z dolnego źródła do obiegu czynnika grzewczego. W obiegu czynnika grzewczego ciepło jest rozprowadzane po budynku. Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Rozwiązania systemowe pomp ciepła STIEBEL ELTRON
W dzisiejszych czasach, kiedy rosnące koszty energii i ochrona środowiska są na pierwszym miejscu, coraz więcej osób zwraca uwagę na efektywne systemy ogrzewania. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, są pompy ciepła. Firma STIEBEL ELTRON od 45 lat rozwija zrównoważoną technologię pomp ciepła, które nie tylko zapewniają niezawodne działanie, ale również pozwalają oszczędzać energię.

Program Mój Prąd 5.0. Wysokość dotacji i rodzaje inwestycji
Piąta edycja programu Mój Prąd ruszyła 22 kwietna 2023 r. Zainteresowanie programem jest bardzo duże - budżet 955 milionów zł może wystarczyć tylko na kilka miesięcy. Istniejący od 2019 roku program uległ dużym zmianom, obecnie jest skomplikowany. Dotychczasowy program finansujący panele fotowoltaiczne i magazyn energii oraz ich sposób zarządzania poszerzony został o pompy ciepła i kolektory słoneczne. Maksymalna kwota dotacji sięga 58 tys. zł dla jednego punktu poboru mocy. Dotacje z programu Mój Prąd 5.0 pokrywają połowę kosztów inwestycji - tylko do wyznaczonych limitów.

Dlaczego nie warto rezygnować z gazowego kotła kondensacyjnego?
Gazowy kocioł kondensacyjny to pewne i tanie rozwiązanie. Z punktu widzenia ekonomiki, kosztów eksploatacyjnych i inwestycyjnych, kocioł gazowy jest rozwiązaniem niemalże 5-krotnie tańszym niż instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką.