Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Grupa John Guest cieszy się międzynarodowym uznaniem jako największy na świecie producent złączy wtykowych, rur i innych produktów do transportu powietrza i cieczy. Renoma firmy oparta jest na doświadczeniu i wiedzy oraz wysokiej jakości usług.

Stała kontrola towarzysząca całemu procesowi produkcji, począwszy od koncepcji narzędzia poprzez ich budowanie aż do gotowego produktu, gwarantuje najwyższy poziom jakości produktów John Guest.

Najważniejsza jest odpowiednia temperatura

Stale rosną oczekiwania ludzi, by przez cały rok mieć odpowiednią temperaturę. Minęły już czasy, w których w domu powinno być "po prostu ciepło". Zamiast tego, w wielu regionach, domowe zacisze awansowało do rangi oazy dobrego samopoczucia. W miesiącach zimowych tęskni się za przyjemnym ciepłem, latem natomiast dom ma być przyjemnie chłodny. Poza komfortem coraz częściej zwracamy uwagę na to aby dom był ekonomiczny i zgodny z zasadami ekologii. Jednocześnie wysokie wymagania co do wyposażenia technicznego nie mogą przesłaniać indywidualnych życzeń dotyczących wzornictwa własnego domu.

Rozwiązania dla komfortu

Na dobre samopoczucie człowieka mają wpływ określone warunki otoczenia. Temperatura powietrza, jego prędkość, wymiana, temperatura promieniowania i wilgotność stanowią tutaj wartości decydujące. Temperatura komfortowa dla większości ludzi wynosi pomiędzy 20°C a 22°C. Zaleta ogrzewania płaszczyznowego w porównaniu do powszechnie stosowanych grzejników polega na możliwości wyboru niższych temperatur dla pomieszczenia - bez uczucia redukowania warunków komfortu. Ogrzewanie powierzchniowe ma niemal idealny profil temperaturowy. Poza tym jego niska temperatura powierzchniowa stanowi najlepszą bazę optymalnej cyrkulacji powietrza. Jest to podstawowy warunek równomiernego rozkładu ciepła wewnątrz pomieszczeń  i zapobiega niepożądanym zjawiskom przeciągów.

Design - wolność wyboru

Systemy ogrzewania powierzchniowego są niemal niewidoczne i tym samym umożliwiają optymalne aranżowanie przestrzeni, ponieważ nie wymagają uwzględniania miejsc zajmowanych przez grzejniki. System Speedfit nadaje się do większości pokryć podłogowych takich jak płytki ceramiczne, dywany, winyl, parkiet i laminat.

Plus dla higieny

Systemy ogrzewania powierzchniowego z ich niskimi temperaturami użytkowymi są niemal czystym ogrzewaniem promieniowym i mają temperaturę względnie bliską temperaturze pomieszczenia. Warunki higieniczne są w związku z tym znacznie lepsze.

Ogrzewanie podłogowe dzięki swym umiarkowanym temperaturom i nieznacznym różnicom zapobiega efektowi konwekcji i zawirowaniom kurzu. Poza tym równomierne ciepło powierzchniowe powstrzymuje rozwój roztoczy i powstawanie pleśni, dzięki czemu stanowi sporą zaletę dla jakości życia alergików. W porównaniu do popularnych
systemów grzejnikowych systemy ogrzewania podłogowego nie powodują żadnych uciążliwych odgłosów.

Od planowania do perfekcyjnego klimatu

Nasz kompletny program instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego ma w szczegółach dopasowane do siebie komponenty i dzięki temu oferuje naszym klientom maksimum jakości i bezpieczeństwa z „jednej ręki”. Należy do tego również doradztwo i bogata oferta serwisowa, która wspiera Państwa w najlepszy możliwy sposób. Nasze doświadczenie i Know-How fachowego rzemiosła gwarantują znalezienie rozwiązania dla stworzenia doskonałego klimatu i samopoczucia.

źródło i zdjęcia: John Guest Polska

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA