Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)
Co określa dyrektywa UE Energy-related Products?
Dyrektywa ErP, wprowadzona przez Unię Europejską, zobowiązuje producentów do konkretnego oznakowania produktów związanych z energią (Energy-related Products). Przedstawiamy szczegóły tego rozporządzenia.
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)
Zalety zastosowania pomp ciepła w domach jednorodzinnych
Pompy ciepła z powodzeniem zastępują kotły na paliwa kopalne. Ich największym atutem - poza wydajnością - jest to, że wykorzystują źródła odnawialne, są zatem w pełni ekologiczne. Wiele domów jednorodzinnych, których właściciele idą z duchem czasu, ogrzewane jest właśnie za pomocą tego rozwiązania. Co więcej, pompy ciepła, takie jak np. pompy powietrze-woda Ecodan Mitsubishi Electric, mogą także służyć do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Living Environment Systems)
W jakich warunkach powietrzne pompy ciepła pracują najlepiej?
Maciej Ferdek, Sales Manager w firmie Mistubishi Electric, opowiada w jakich warunkach powietrzne pompy ciepła pracują najlepiej i z jaką instalacją grzewczą osiągają pełną wydajność.
KAN
Ogrzewanie podłogowe przyjazne alergikom
Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego to idealne rozwiązanie dla osób, które w sezonie grzewczym walczą z alergią. Jest energooszczędne, estetyczne i ogranicza rozprzestrzenianie się roztoczy.
AS Energy
Certyfikat NC RfG - gwarancja wysokiej jakości falownika
Na niezawodność systemu PV bardzo duży wpływ ma inwerter, który pełni rolę serca instalacji. Szeroka oferta może niestety utrudnić wybór modelu wysokiej jakości. Kupując falownik warto zwrócić uwagę, czy otrzymał specjalny certyfikat NC RfG.
Kospel
Jak przygotować dom na ogrzewanie elektryczne?
Ogrzewanie elektryczne z roku na rok zyskuje na popularności. Dzięki fotowoltaice oraz OZE możemy w końcu odejść od mało wydajnych, nieekologicznych źródeł pozyskiwania ciepła. W jaki sposób można przygotować dom do przejścia na ogrzewanie elektryczne i jakie powinny być pierwsze ku temu kroki?
AS Energy
Kiedy montować panele PV na gruncie?
Widok paneli fotowoltaicznych na dachach nikogo już nie dziwi. To najczęstsze rozwiązanie, ale nie zawsze możliwe. Dość rzadko spotykamy instalacje PV przytwierdzone do gruntu, choć zdarza się, że właśnie tutaj mogą dla nas pracować najbardziej efektywnie. Kiedy montować panele PV na gruncie i na jakie konstrukcje naziemne warto się zdecydować?
Lumo
Palniki do kotłów olejowych - który wybrać?
Zastanawiasz się nad wyborem palnika do kotła olejowego? Zapoznaj się z palnikami Giersch - segmentem palników olejowych serii R|GL|M|GUPO.
Purmo Group Poland
Grzejniki zastępujące meble? To możliwe
Przedpokój to przestrzeń najbardziej narażona na utratę temperatury. Zostawiamy w niej wilgotne ubrania, które długo schną. A co powiesz na grzejnik ukryty w ławce, który postawisz w swoim przedpokoju? Ciepło przywita Cię już od progu, a mokre okrycia wierzchnie i buty wyschną dużo szybciej. Tylko usiądź i ogrzej się.
TERMICA
Jak dobrać zasobnik ciepłej wody?
Dobór zasobnika ciepłej wody użytkowej zależy od rodzaju źródła ciepła, jakie planujemy zastosować w naszym domu. Na jakie cechy zasobników powinniśmy zwrócić uwagę przy przeprowadzaniu inwestycji?
ZPH ERMET s.c.
Przepływowy czy pojemnościowy? - jak wybrać podgrzewacz do c.w.u.?
Do przygotowania c.w.u. wykorzystuje się urządzenia przepływowe, które podgrzewają wodę na bieżąco w czasie jej czerpania, oraz urządzenia pojemnościowe, które podgrzewają i przechowują wodę w zbiorniku o określonej pojemności.
Viessmann
Dlaczego warto modernizować system grzewczy?
Wprowadzenie postępowych rozwiązań technicznych niesie ze sobą lepszą jakość użytkowania sprzętów w naszym domu. Unowocześnienie ich idzie w parze z komfortem i bezpieczeństwem. Czy warto przy modernizacji domu skupić się również na systemie grzewczym?
TERMICA
Czy warto zastosować gazowy podgrzewacz pojemnościowy wody?
Pojemnościowe podgrzewacze gazowe w domach jednorodzinnych montowane są rzadko, gdyż doskonale zastępują je zasobniki c.w.u. współpracujące z kotłem jednofunkcyjnym.
Brann
Czym różni się kocioł pulsacyjny od tradycyjnych kotłów?
Ostatnie lata przyspieszyły rozwój kotłów gazowych. Obecnie oferta rynkowa zdominowana jest przez kotły kondensacyjne a regulacje prawne ograniczają sprzedaż kotłów, które są nieefektywne energetycznie. Warto zwrócić uwagę, że mimo rozwoju technologii kondensacyjnej dostępne są stosunkowo tanie kotły oferowane jako kondensacyjne, mimo że stopień wykorzystania zjawiska kondensacji w tych urządzeniach jest bardzo ograniczony, a jakość ich wykonania nie jest najwyższa. Na takie kotły z reguły decydują się deweloperzy, ponieważ jest to wybór pozwalający na ograniczenie kosztów i spełnienie podstawowych wymogów.
Immergas
Dlaczego warto ogrzewać pompą ciepła?
Pompy ciepła i hybrydowe pompy ciepła zdobywają coraz większą popularność. Wykorzystują odnawialne źródła energii, są przyjazne dla środowiska i nie zanieczyszczają powietrza. Jednak atutem ich działania jest nie tylko aspekt ekologiczny - pompy ciepła całkowicie zastępują inne formy ogrzewania, takie jak kotły na pellet czy kotły węglowe. Dzięki wykorzystywaniu energii pozyskanej z powietrza, nie potrzebują dodatkowych pomieszczeń na opał. Zapewniają wysoką temperaturę w domu i ciepłą wodę przez cały rok bez konieczności składowania węgla, bez kurzu i sadzy, i bez zanieczyszczeń spowodowanych przez spalanie.