Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Kominki gazowe - wygodna alternatywa dla tradycyjnych palenisk
Posiadanie kominka zawsze było i nadal jest wyznacznikiem splendoru. Kiedyś jednak spędzanie romantycznych bądź rodzinnych chwil w blasku ognia możliwe było jedynie wtedy, gdy poświęciliśmy czas i energię na przygotowanie drewna i paleniska. Dziś, alternatywą dla tradycyjnych kominków są proste w obsłudze kominki gazowe, które mają obecnie szerokie zastosowanie, również w budownictwie wielorodzinnym, a także w hotelarstwie i restauracjach.
Uponor
Czy ciepła ściana jest lepsza od ciepłej podłogi?
Popularna podłogówka zyskała zwolenników dzięki wysokiej efektywności przy niskotemperaturowych źródłach ciepła i komfortowemu użytkowaniu. Wśród innowacyjnych rozwiązań w zakresie ogrzewania płaszczyznowego pojawia się również instalacja ścienna - jak działa i dlaczego warto wybrać ciepło ze ścian?
Uponor
Ogrzewanie podłogowe na wiele sposobów od Uponor
Sposobów na instalację ogrzewania podłogowego jest wiele. System powinien zostać dopasowany przede wszystkim do potrzeb realizacji, uwzględniając jej zastosowanie (np. domowe lub komercyjne). Jednak niezależnie od wybranego rozwiązania montaż powinien przebiegać sprawnie, bez utrudnień i przekładać się na późniejsze, efektywne użytkowanie systemu. Pod lupę bierzemy najpopularniejsze sposoby mocowania ogrzewania podłogowego od fińskiego producenta - marki Uponor.
Uponor
Trzy kroki do ciepłego domu. Izolacja, wydajne źródło ciepła i inteligentna instalacja niskotemperaturowa
Od 2021 roku nowe budynki muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej. Głównym celem zmian jest przede wszystkim zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Dzięki temu nieruchomości nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko, a koszt ich użytkowania będzie niewielki. Jednak jak nowe normy przełożyć na stojące nawet od kilkudziesięciu lat domy? Czy podczas modernizacji starych budynków można wykorzystać wkraczające do branży budowlanej regulacje?
Lumo
Oszczędzaj na ogrzewaniu! Na co należy zwrócić uwagę?
Realne oszczędności w ogrzewaniu? Jak tego dokonać? Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami, które przedstawi firma Lumo.
LEGRAND POLSKA
Jak osiągnąć Idealną temperaturę w mieszkaniu z poziomu smartfona
Temperatura w pomieszczeniach nie musi być stała. Inna potrzebna jest nam nocą, inna w dzień, a jeszcze inna, gdy nie ma nas w domu. Oczywiście, poziom grzania uwarunkowany jest również temperaturą za oknem, która w dłuższym okresie jest nieprzewidywalna, a także naszymi osobistymi preferencjami. Współczesna technologia pozwala nam optymalizować poziom grzania w naszym domu bądź mieszkaniu w sposób dynamiczny, z każdego miejsca na ziemi. Jak to działa?
LEGRAND POLSKA
Dlaczego poprawny system montażu osprzętu jest tak ważny?
Zwrócenie uwagi ekipom wykończeniowym podczas tynkowania ścian na idealne położenie puszek instalacyjnych zazwyczaj nie wystarcza, by były zamontowane równo. Niejednokrotnie w wyniku ciężaru płynnego jeszcze tynku ulegają one deformacji i z idealnego okręgu przeobrażają się w mniej lub bardziej nieregularną elipsę lub zmianie ulega odległość między nimi.
Kospel
Jaka metoda podgrzewania wody jest najtańsza?
Współcześnie mamy do wyboru wiele metod podgrzewania wody - podgrzewacze, bojery czy bezpośrednie wykorzystanie centralnego ogrzewania. Aby wybrać urządzenie, które będzie z powodzeniem służyć nam przez lata, warto zapoznać się z zaletami oraz wadami każdej metody.
Kospel
Jakie wymienniki będą dobrze współpracować z pompą ciepła?
Wymienniki c.w.u. umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej przez domowe źródło ogrzewania, a następnie pobieranie jej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Czy równie dobrze będą współpracować z pompą ciepła?
Laskomex Cyfrowe Systemy Wideodomofonowe
Jak dezynfekować klawiaturę domofonu?
W czasie pandemii urządzenia takie jak drzwi, windy, bankomaty, terminale płatnicze czy klawiatura domofonu mogą stanowić dla użytkownika realne zagrożenie. Korzysta z nich wiele osób, które mogą na nich pozostawić wirusy lub bakterie.
ECOMAX
Samojezdny robot samoopróżniający do instalacji centralnego odkurzacza - nowość ECOMAX
Robot sprzątający czy odkurzacz centralny? Jedno i drugie rozwiązanie ma szereg zalet i rzesze zwolenników. A gdyby je połączyć? Cóż, w takim zestawie stworzą odkurzacz wręcz idealny.
GEBERIT
Jak zadbać o przyjemny i świeży zapach w domu?
Człowiek jest w stanie rozpoznać od kilku do nawet trzydziestu tysięcy nut zapachowych. Zapachy potrafią pozytywnie wpływać na nasz organizm - rozluźniają napięte mięśnie, poprawia koncentrację i wspomaga w wysiłku intelektualnym, a nawet redukuje ból. Jak zadbać o świeży i przyjemny zapach w pokojach mieszkalnych i łazience?
Viessmann
Jak poprawić wydajność instalacji fotowoltaicznej?
Rosnące ceny energii elektrycznej skłania coraz więcej osób do samodzielnego produkowania i wykorzystywania energii. Domową instalację fotowoltaiczną można jednak zoptymalizować, aby płacić jak najmniejsze rachunki za prąd z sieci.
Brann
Gdzie stosować galwaniczne uzdatniacze wody?
Głównym zadaniem galwanicznych uzdatniaczy wody jest eliminacja kamienia z instalacji wodnej i ochrona przed ponownym powstawaniem osadów kamienia.
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Zastosowanie i zalety kotła dwufunkcyjnego
Kotły grzewcze, które zapewniają również ciepłą wodę użytkową dzielą się na jedno- i dwufunkcyjne. Nie oznacza to, że model jednofunkcyjny jest gorszy, bowiem zawsze trzeba dobierać urządzenie do aktualnych warunków i indywidualnych potrzeb. Przedstawiamy zalety obu rozwiązań.