Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Mieszadła Wilo‑EMU - efektywność energetyczna i niezawodność pracy w każdej oczyszczalni
Prawie na każdej oczyszczalni pracują mieszadła, a większość z nich przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W związku z tym, dla obsługi oczyszczalni bardzo ważna jest zarówno ich niezawodność, jak i efektywność energetyczna. Wilo, a wcześniej Emu, produkuje mieszadła od wielu lat. Gromadzi przy tym doświadczenia pozwalające tworzyć urządzenia niezawodne, trwałe i wykazujące się bardzo wysoką efektywnością oraz niskim zużyciem energii.

Kominki Kozłowski: Akumulacja ciepła - co warto wiedzieć?
System modułowych mas akumulacyjnych firmy BRUNNER stanowi autentyczną nowość w dziedzinie akumulacji ciepła. Zamiast tradycyjnych, wykonanych ręką rzemieślnika kanałów z cegieł szamotowych, proponujemy produkowane seryjnie kształtki ceramiczne. W przypadku systemu KMS chodzi o ceramiką o bardzo dużym ciężarze właściwym, gdzie z kilkunastu gotowych kształtek można w szybki i prosty sposób postawić indywidualnie ukształtowany kanał.

De Dietrich: Gwarancja na urządzenia grzewcze – o czym należy pamiętać?
Kupując nowe urządzenie grzewcze – kocioł gazowy, pompę ciepła czy system solarny – można liczyć na kilkuletnią gwarancję udzielaną przez producenta. Aby w razie niespodziewanej awarii móc z niej skorzystać, należy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad określonych w Warunkach Gwarancji konkretnego urządzenia.

Magnetyzery Ecomag: sposób na czystą instalację w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i wspólnocie
Jeśli do celów sanitarno-bytowych używamy wody z miejscowego wodociągu najprościej jest założyć w nowym mieszkaniu, domu jednorodzinnym lub wspólnocie mieszkaniowej na instalację magnetyzery Ecomag. Będą blokowały od początku powstawanie osadów zwanych kamieniem kotłowym. Jeśli woda spełnia europejskie normy można w ten sposób chronić instalację bez stosowania soli, prąd, wody do płukania i usuwania potrzebnych w diecie wapnia i magnezu.

Lars: Zalety ogrzewania podłogowego
Instalacja tzw. podłogówki i sterownika do ogrzewania podłogowego na rzecz tradycyjnych grzejników, jest coraz bardziej popularna nie tylko przez swoje walory estetyczne – ze ścian znikają grzejniki, ale przede wszystkim ze względu na małą awaryjność i mniejsze zużycie energii niż przy innych systemach ogrzewania. Dodatkowo, coraz większa automatyzacja i dostępność wielofunkcyjnych sterowników do ogrzewania podłogowego, sprawiają, że ogrzewanie podłogowe staje się jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań.

Dlaczego warto zdecydować się na instalację gazu płynnego w firmie?
Istnieje wiele zagrożeń związanych z korzystaniem z tzw. nie sieciowych paliw dla zasilania firm. Na szczęście nie dotyczą one firm korzystających z gazu płynnego.

Na co zwrócić uwagę, kupując odkurzacz centralny?
Każdy dobry projekt zaczyna się od trafnego wyboru. Trafnego – czyli…? To znaczy; jaki wybór jest trafny w przypadku odkurzaczy centralnych? Na co zwrócić uwagę i jak ocenić, czy instalacja będzie się dobrze sprawowała w naszym domu?

Czym jest drenaż opaskowy?
W celu odprowadzenia nadmiaru wody z pasa gruntu otaczającego piwnicę wykonuje się tzw. drenaż opaskowy. Prace prowadzi się na etapie budowy ścian piwnicznych, w poszerzonym o około 50 cm wykopie.

Jak powinna byc zaplanowana i poprowadzona instalacja grzewcza z pompą ciepła?
Prawidłowe wykonanie instalacji grzewczej, tak naprawdę rozpoczyna się już od montażu dolnego źródła ciepła (pompy ciepła, kolektora). To właściwy dobór przyłączeniowych przewodów instalacyjnych, jak i wysoka jakość prac decydują o efektywnej pracy kolektorów, czy też pomp ciepła. Należy pamiętać, że nawet taka gruntowna kontrola nie jest w stanie wykryć wszystkich błędów, szczególnie, tych których efekty widoczne są dopiero po jakimś czasie.

Co to jest wentylacja?
Procesy życiowe przebiegające w pomieszczeniach zamkniętych, są przyczynkiem powstawania wielu niepożądanych zjawisk zdrowotnych, psychofizycznych oraz budowlanych. Szczelna stolarka budowlana uzupełniona styropianową otuliną naszych mieszkań, stworzyła swoiste termosy, w których odpoczywamy, śpimy, pracujemy.

Magnetyzery Ecomag: Mniej spalin i oszczędność pieniędzy
Zamontowanie każdego bezprądowego i bezobsługowego magnetyzera Ecomag nawet na instalację wodną to bardzo mały mikrokrok w kierunku ochrony środowiska, a przy okazji oszczędność w domowym lub firmowym budżecie.

Podgrzewanie wody prądem – ile to kosztuje?
Obliczamy ile będzie kosztował nas prysznic, który będzie trwał 10 minut lub ile zapłacimy za podgrzanie 1000l wody.

Karlik: Jak zaplanować oświetlenie w pokoju dziecka?
Oświetlenie w pokoju dziecięcym jest równie istotną kwestią jak wybór kolorów czy dodatków. Natężenie światła i rozmieszczenie jego źródeł ma wpływ na panującą aurę w każdym pomieszczeniu. Dziecko będzie potrzebować innego światła do nauki, zabawy oraz tuż przed snem. Jak odpowiednio zaplanować oświetlenie w pokoju dziecka i na co zwrócić szczególną uwagę? Oto kilka wskazówek.

Jak działa rekuperacja?
Rekuperacja to odzyskiwanie ciepła w celu dalszego jego wykorzystania. Proces ten prowadzony jest w różnego typu urządzeniach. W układach wentylacji mechanicznej w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się ją w celu zmniejszenia zużycia energii na cele grzewcze.

O czym należy pamiętać planując budowę oczyszczalni ścieków?
Zanim przystąpimy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, należy najpierw dokładnie zaplanować gdzie będziemy chcieli ją zamontować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki terenowe (rodzaj gleby, wodoprzepuszczalność) – od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju oczyszczalni.