Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Kiedy, dlaczego, gdzie i jak montować grzejniki aluminiowe?
Wraz z nadejściem jesiennego ochłodzenia uruchomiliśmy zapomniane na pół roku grzejniki, na dobre rozpoczynając sezon grzewczy. To najlepszy moment, by sprawdzić, czy instalacja działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami i - w razie potrzeby - rozważyć jej modernizację.

Czy zamontowanie systemu "inteligentnego budynku" jest kosztowne?
Prezentujemy standardy wykorzystywane w realizacjach inteligentnych budynków.

Alnor: Jak zniwelować drgania w instalacjach wentylacyjnych?
W typowej instalacji wentylacji występuje wiele wibracji i drgań, które generowane są poprzez urządzenia wentylacyjne – wentylatory, centrale, agregaty chłodnicze. Prawidłowo zamontowana sieć kanałów powinna mieć wbudowane elementy przeciwdziałające przenoszeniu tych drgań lub znacząco je ograniczające.

Jak zaoszczędzić 15% przy zakupie kotła i instalacji?
Zgodnie z Ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług , w okresie od 1.01.2011r. do 31.12.2016 r. przy budowie, przebudowie, remoncie, modernizacji lub termomodernizacji obiektów budowlanych możliwe jest zastosowanie stawki w podatku VAT w wysokości 8% dla opodatkowania usług montażu kotłów centralnego ogrzewania w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.

Kabina prysznicowa – szklana czy plastikowa?
Kabiny prysznicowe coraz częściej zastępują wanny, gdyż pomagają zaoszczędzić czas oraz pieniądze na rachunkach za wodę. Są też świetnym rozwiązaniem dla małych powierzchni łazienkowych. Gdy już zdecydujemy się na zamontowanie prysznica w naszej łazience, warto zastanowić się nad zastosowaniem różnych rozwiązań dostępnych na rynku. Jednym z aspektów do przemyślenia jest materiał, z jakiego wykonane będą ścianki i drzwi kabiny. Który wybrać – plastikowy czy szklany?

Jaka jest zasada działania monolitycznych odwodnień szczelinowych?
Firma AS PPH jest polskim producentem odwodnień liniowych, które spełniają wymogi normy PN-EN 1433:2005 i posiadają oznakowanie CE. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty, firma AS wprowadziła w na rynek dużo prostsze w montażu odwodnienia szczelinowe monolityczne żelbetowe „typu I”, które nie wymagają wykonania obetonowania bocznego.

Jak wygląda zużycie wody i produkcja ścieków sektorze turystyki w 2017
Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na rzecz Rozwoju, uznając ważną rolę zrównoważonej turystyki jako pozytywne narzędzie ochrony środowiska, poprawiające jakość życia i gospodarkę lokalną.

Kondensacyjny kocioł gazowy skuteczną bronią w walce ze smogiem
Zmiana sposobu ogrzewania domu na nowoczesną instalację z kondensacyjnym kotłem gazowym niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewielka emisja szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się na lepszą jakość powietrza, wolną od pyłów zawieszonych. W ten sposób nie zatruwamy siebie i środowiska, a nasze zdrowie jest w lepszej kondycji.

Jak wykorzystać wnękę w łazience?
Mogłoby się wydawać, że zagospodarowanie wnęki w łazience stanowi nie lada wyzwanie, jednak w rzeczywistości może być pretekstem do ciekawej aranżacji wnętrza. We wnęce można ukryć funkcjonalne szafki, kosz na pranie, pralkę a nawet kabinę prysznicową. Realizacja to tylko kwestia pomysłu.

Powietrzna pompa ciepła w modernizacji starej instalacji grzewczej
Nowoczesne technologie wykorzystujące odnawialne źródła energii zdobywają coraz większą liczbę zwolenników. Nie inaczej jest z powietrznymi pompami ciepła, które idealnie sprawdzą się przy modernizacji istniejących instalacji grzewczych, np. z klasycznym kotłem gazowym. Oprócz zalet czysto ekonomicznych, takie rozwiązanie ma także wiele walorów użytkowych.

Gorąca kąpiel - ostrożnie z dziećmi!
Towarzystwo zrzeszające profesjonalne Spa (The Association of Pool & Spa Professionals, APSP) przypomina o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa korzystania z gorących kąpieli w jacuzzi i łaźni parowej.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, a studnia głębinowa
Obecne domy jednorodzinne zazwyczaj zostają podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Coraz rzadziej zdarza się, że istnieje potrzeba rozwiązania takich przyłączy w inny sposób. Co jednak, jeżeli taka sytuacja nastąpi?

Czy podłogówka to idealne ogrzewanie dla alergika?
Z badań wynika, że w okresie zimowym niemalże jedna czwarta społeczeństwa walczy z uporczywą alergią na kurz. Dzieje się tak najczęściej przy wykorzystaniu standardowych metod ogrzewania, które wzmagają ruch powietrza w pomieszczeniu, powodując szybsze rozprzestrzenianie kurzu. Z oczywistych powodów całkowita rezygnacja z ogrzewania pomieszczeń w których przebywa alergik jest niemożliwa. Idealnym rozwiązaniem tego problemu okazuje się być ogrzewanie podłogowe.

Jak gromadzić i wykorzystywać deszczówkę?
Zbieranie deszczówki jest idealnym sposobem na zredukowanie kosztów rachunków za wodę w gospodarstwach jednorodzinnych. Takie działania nie są trudne, a korzyści ze zbierania wody deszczowej jest bardzo wiele. Jak najłatwiej zgromadzić i jak najlepiej wykorzystać deszczówkę? Na to pytanie odpowiadamy już teraz.

Czy przewymiarowanie kotła gazowego powoduje wzrost zużycia gazu?
Im większa moc z jaką pracuje palnik kotła, tym większe jest zużycie gazu. W przypadku kotłów z palnikami modulowanymi maksymalna moc palnika powinna być taka, aby kocioł mógł zabezpieczyć maksymalne zapotrzebowanie instalacji odbiorczej na moc.