Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Roto: Dobrze zabezpieczone drzwi, to drzwi ubezpieczone!
Wyposażając drzwi w zamek listwowy wielopunktowego ryglowania zapewniamy sobie nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale także zniżkę na ubezpieczenie.

Okno z roletą - bezpieczny duet
Do niedawna zabezpieczenie okna kojarzyło się przede wszystkim z kratami. Na szczęście wiele się w tej dziedzinie zmieniło i dziś osoby, którym zależy na ochronie własnego bezpieczeństwa i dobytku mają do dyspozycji rozwiązania, które nie skazują na blokowanie drogi ewakuacyjnej i nieciekawy efekt wizualny.

Roto: Ciepło tkwi w montażu
Cisza, ciepło i właściwe oświetlenie – to elementy, które w dużej mierze sprawiają, że dom jest komfortowy. Aby sprawnie wkomponować je w prywatną przestrzeń, niezbędne są: szczegółowy projekt architektoniczny, wysokiej jakości materiały budowlane, a także pomoc profesjonalnych wykonawców. Warto pamiętać, że o powodzeniu każdego przedsięwzięcia decyduje poprawny montaż.

Okno na lata - jak je wybrać?
Oferta stolarki okiennej jest dziś bardzo szeroka. Możemy wybierać spośród wielu rozwiązań, różniących się parametrami i ceną. Ważne, aby decyzja o zakupie konkretnego produktu była przemyślana i uwzględniała nasze potrzeby, i specyfikę budynku, w którym zamontowane będą okna. Na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby zakupiony wyrób dobrze nam służył i spełniał swoją funkcję?

Rusza nowy program wsparcia termomodernizacji domów jednorodzinnych
Od 2016 roku właściciele domów jednorodzinnych, którzy przeprowadzą termomodernizację mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów w ramach nowego programu wsparcia, ogłoszonego przez NFOŚiGW. Łączna pula dofinansowań wyniesie 400 mln złotych.

O krok od ogrodu - wybierz drzwi dla siebie
Salon otwarty na otaczający ogród stanowi niewątpliwą zaletę mieszkania w domku jednorodzinnym, zwłaszcza podczas długich, ciepłych dni. By w pełni wykorzystać jego walory, warto starannie rozważyć jakie drzwi tarasowe będą nam najbardziej odpowiadać - tradycyjne rozwierane czy przesuwne. Wybór dostępnych rozwiązań jest coraz szerszy.

DOBROPLAST: Czy wygląd i jakość mogą iść w parze z ceną?
Wygląd i jakość – wbrew pozorom te dwie ważne cechy nie muszą iść w parze z wysoką ceną. Tak uważa producent okien Dobroplast, dodając, że coraz więcej partnerów kupuje ich okna, ponieważ jakość stolarki i ich wygląd są cenione zarówno przez osoby samodzielnie wykańczające budowę, jak i przez dużych inwestorów.

Budynki powinny stanowić kluczowy element planu UE dotyczącego redukcji CO2
Trwa szczyt klimatyczny COP 21 w Paryżu, gdzie toczą się dyskusje na temat zmian środowiskowych i wyzwań z tym związanych. Według Grupy VELUX zarówno nowe budynki jak i te wymagające remontu powinny odgrywać znaczącą rolę w redukcji CO2 i ograniczeniu zużycia energii.

Energooszczędny dom z dużymi oknami – czy to możliwe?
Duże przeszklenia i okna panoramiczne to bardzo modny element, który króluje w nowoczesnych projektach architektonicznych. Doświetlają wnętrze naturalnym światłem i sprawiają, że dom wygląda naprawdę imponująco. Czy możliwe jest zaprojektowanie energooszczędnego domu z oknami wielkowymiarowymi?

Roto: Jak dobrać okna dachowe do rozmiaru i rodzaju pomieszczenia?
Wybór okien dachowych warunkuje nasze późniejsze poczucie komfortu w domu, w którym będziemy mieszkać. Dlatego decyzja o zakupie stolarki okiennej powinna być przemyślana – kierujmy się przede wszystkim wysoką klasą produktu oraz tym, jak wpłynie ona na polepszenie jakości naszego życia. Jaki rozmiar i rodzaj okna sprawdzi się najlepiej?

Bezpieczne okno w królestwie malucha
Narodziny dziecka potrafią wywrócić do góry nogami świat rodziców. Z czasem, gdy zaczyna ono stawiać pierwsze kroki, ich sypialnia okazuje się niewystarczająca dla całej trójki. Maluch potrzebuje miejsca dla siebie. Organizując przestrzeń z dziecięcych marzeń, należy zwrócić uwagę zarówno na rozwiązania funkcjonalne, jak i względy bezpieczeństwa. Takie cechy powinno posiadać również okno w pokoiku kilkulatka.

Almont System: Oświetlenie ogrodu zimowego
W zależności od roślin zapotrzebowanie na światło jest bardzo zróżnicowane i związane jest z warunkami, w jakich rosną w naturalnym środowisku. Wiadomo jednak, że większość roślin prawidłowo się rozwija dopiero w świetle o natężeniu powyżej 2000 Ix (luksów). Rośliny wyjątkowo światłolubne powinny mieć w ogrodzie zimowym zapewnione oświetlenie o natężeniu od 10 000 do 20 000 lx, natomiast cieniolubne od 5000 do 10 000 lx.

Nicewicz Zakład Stolarski: Klimat mieszkania i jakość powietrza
Wpływ na elementy budowlane zwłaszcza: Drzwi wejściowe zewnętrzne, drzwi przejścia ocienionego w budynkach jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Drzwi wejściowe do mieszkań z nieogrzewanych klatek schodowych. Projekty modernizacji i remontów.

Guardian: Zaawansowana technologia napylania powłok
Obecnie, istnieją dwie technologie nanoszenia powłok na szkło. Jedną z nich jest process pyrolityczny (on-line), gdzie powłoki napylane są podczas produkcji szkła float. Drugi proces zachodzi w próżni, już po procesie produkcji szkła (off-line), w urządzeniu magnetronowym (tzw. coater). W zasadzie druga z tych metod, w porównaniu do procesu pyrolitycznego, pozwala na wyprodukowanie bardziej różnorodnych powłok, które charakteryzują się dużo szerszym zakresem parametrów.

Guardian: Technologia produkcji szkła float
W trakcie procesu produkcyjnego szkła za pomocą technologii float, płynne szkło o temperaturze około 1100°C przelewane jest w sposób ciągły z pieca do dużej wanny wypełnionej płynną cyną. Szkło rozlewa się po cynie pokrywając równomiernie jej powierzchnię.