Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Płyty budowlane MFP® kontra deski
Dlaczego jako materiał na sztywne poszycie dachowe zamiast tradycyjnie stosowanych desek warto wybrać płyty budowlane MFP®?
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Piękna ściana z MFP®
W jaki sposób można wykończyć ścianę obłożoną drewnopochodną płytą budowlaną? Rekomendowanych sposobów i rodzajów wykończeń jest bardzo dużo, a ich realizacja znacznie uproszczona dzięki właściwościom uniwersalnej płyty budowlanej firmy Pfleiderer.
Grupa Atlas
Zanim poleje się woda
Który mieszkaniec bloków z wielkiej płyty nie doświadczył choć raz w życiu zalania przez sąsiada? To kłopot, który spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi, ale na szczęście mamy dobre wieści: można temu zaradzić! Podpowiadamy, jak rozwiązać mokry problem.
Jak pieniądze uciekają przez ściany? Mostkami
Przy dzisiejszych cenach ciepła, izolacja domów i mieszkań jest kluczowa. Co jednak zrobić, kiedy dom mamy już zaizolowany, a rachunki i tak przyprawiają o dreszcze?
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Na co zwrócić uwagę wybierając materiał do wykonania konstrukcji dachowych?
Prace dekarskie są wykonywane w trudnych warunkach, a każdy błąd w ich wykonaniu czy wybór nieodpowiedniego materiału może odbijać się bardzo niekorzystnie na solidności dachu, jego właściwościach izolacyjnych, a w dalszej konsekwencji na kosztach eksploatacji budynku.
ROCKWOOL
Raz, a dobrze. Samodzielne docieplanie poddasza krok po kroku
Poddasze warto ocieplić z wielu powodów. Zimą zabezpieczamy dom przed utratą ciepła, latem zapewniamy sobie ochronę przed upałami – a przede wszystkim oszczędzamy sporo na rachunkach. Czym najlepiej izolować tę przestrzeń i jak zabrać się do pracy?
Jaki klej do ociepleń
Prace ociepleniowe, wykonywane w sezonie wiosenno-letnim, mają służyć elewacjom przez wiele lat. Skuteczny i trwały efekt zależy od materiałów klejących wybrany system ociepleń.
ROCKWOOL
Niższe rachunki w zimie - zapewnij je sobie przed budową
Nasze rachunki za energię w zimie potrafią - w przeciwieństwie do temperatury na zewnątrz - sięgać zenitu. Składają się na nie koszty związane przede wszystkim z ogrzewaniem. Dlatego energochłonność budynku jest jedną z kluczowych informacji inwestycyjnych, dotyczących zarówno zakupu jak i budowy domu. Odpowiednio optymalizując i dobierając rozwiązania wydając niewiele więcej oszczędzamy dużo.
Budowa energooszczędnego domu nie musi być droga
Budowa energooszczędnego domu nie musi być kosztowna. Aby zrealizować inwestycję, możemy skorzystać z preferencyjnych kredytów i innych programów wspierających ekologiczne budownictwo. Dzięki temu zyskamy podwójnie – ciepły, ekologiczny i tani w eksploatacji dom oraz pieniądze zaoszczędzone na rachunkach za ogrzewanie.