Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Termo Organika
Jak walczyć ze smogiem w domu?
Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia, stąd niechlubny tytuł europejskiego rekordzisty w zanieczyszczeniu pyłami. Co ciekawe, największymi trucicielami powietrza nie są samochody czy przemysł, ale nieocieplone lub słabo ocieplone budynki! Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie termomodernizacja budynków uznawana jest za jeden z najlepszych sposobów walki ze smogiem. Na natychmiastową zmianę obecnej jakości powietrza nie ma co liczyć, a więc warto wiedzieć jak doraźnie chronić zdrowie swoje oraz bliskich.
MIWO. Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
Jak możemy przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Polsce?
Jakość powietrza w Polsce jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej, a poziom zanieczyszczeń wielokrotnie przekracza normy Światowej Organizacji Zdrowia, negatywnie wpływając na zdrowie mieszkańców. W pierwszej dziesiątce miast europejskich z największą liczbą dni w roku, w których zanotowano przekroczenia dopuszczalnego średniodobowego stężenia pyłu PM10, znajduje się aż 6 miast polskich. Mimo to, problem przez lata był marginalizowany przez kolejne rządy, a nawet przez opinię publiczną.
climowool sp. z o.o.
Jak ocieplać dach skośny według nowych norm budowlanych?
Odpowiednia termoizolacja dachu skośnego wpływa na energooszczędność całego budynku. Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła materiału izolacyjnego, tym mniej zużywa się energii do ogrzania domu. Zmienione przepisy budowlane dotyczące współczynnika przenikania ciepła podnoszą normy o prawie 10%.
MIWO. Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
Kuny, a wełna mineralna - fakty i mity
Dzisiejsza dostępność materiałów informacyjnych na temat budowy domu to z pewnością błogosławieństwo dla każdego inwestora. Ale również, jak w większości tego typu sytuacji, gdy informacji jest tak wiele – prawdziwy problem, by dokonać rzetelnej oceny. Jak pośród tylu publikacji, po prostu nie dać się zmanipulować? Na pewno warto czujnie i ze zdrowym rozsądkiem podchodzić do przedstawianych treści, szczególnie w Internecie.
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Czym są domy pasywne?
Przygotowując się do budowy domu coraz częściej szukamy rozwiązań, które są nie tylko nowoczesne i funkcjonalne, ale i odpowiadają na współczesne kwestie ekologii i energooszczędności. Piękny dom, którego industrialna forma nie pociąga za sobą wysokich kosztów ogrzewania, to marzenie wielu z nas. Rozwiązaniem jest budownictwo pasywne, minimalizujące zużycie energii i zapewniające ponadczasowy design. O tym, co wyróżnia ten rodzaj budownictwa, opowie Maciej Kowalczyk, ekspert firmy Schöck.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Jak szybko wyrównać podłoże pod panele?
Często kupujemy mieszkanie od Developera, w którym podłoga ma nierówności nawet do 1 cm. Na takim podłożu nie możemy ułożyć płytek ani paneli. Jak więc zlikwidować taką fuszerkę?
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Jak wykonać hydroizolację fundamentów?
Ochronę budynku przed działaniem wód gruntowych zalicza się do jednych z ważniejszych a zarazem wymagających bardzo dużej dokładności prac budowlanych. Miejscami szczególnie narażonymi na działanie wody są fundamenty a klucz do ich skutecznego i trwałego zabezpieczenia stanowi zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych, wybór właściwych rozwiązań konstrukcyjnych oraz fachowe wykonanie.
Paroc
Ocieplanie fasad otynkowanych
Docieplanie fasad z wykorzystaniem wełny mineralnej oraz systemów cienkowarstwowych tynków to najpopularniejszy sposób wykończenia ścian zewnętrznych – zarówno tych nowych, jak i termomodernizowanych. Wraz z ekspertem firmy Paroc Polska podpowiadamy, jak poprawnie wykonać tę część pracy oraz ustrzec się najczęściej popełnianych błędów montażowych.
Saappur
Saappur: Izolacje z pianki - jakie materiały stosujemy do poszczególnych prac?
Zgodnie z założeniem celów naszej firmy, dążymy do tego, aby dostarczyć naszemu klientowi produkt nie najtańszy, ale w wielu miejscach bezkompromisowy, dający skuteczne rozwiązanie tematu izolacji termicznej czy hydro izolacji.
ROCKWOOL
Jak wybrać materiały budowlane?
Decyzje podejmowane podczas procesu jakim jest budowa domu lub jego modernizacja należy opierać na wiedzy z pewnego źródła. Zebraliśmy materiały dotyczące izolacji termicznej, projektowania akustycznego, termomodernizacji i ochrony przeciwpożarowej. Sprawdź zanim wybierzesz materiały budowlane!
ICYPOL
ICYPOL: Termomodernizacja: ocieplenie ścian, a może dachu? Co wybrać?
Jeśli musisz zdecydować o tym co ocieplić w Twoim domu, na co się zdecydujesz? Wiadomo, iż kompleksowe ocieplenie budynku stanowi najlepsze rozwiązanie, ale bywa czasem tak, że budżet domowy nie pozwala na kompletną termomodernizację, dlatego lepiej polepszyć izolacyjności niektórych części budynku niżeli pozwolić na dalszą stratę energii i co za tym idzie pieniędzy.
Paroc
Projektowanie fasady wentylowanej
W polskim budownictwie coraz większą popularnością cieszą się fasady wentylowane. Wśród ich zalet najczęściej wymienia się trwałość, bogaty wybór dostępnych i łatwo wymienialnych okładzin oraz szerokie spektrum temperatur, w jakich mogą być one wznoszone. Projektowanie tego typu elewacji wymaga dokładnego zrozumienia zależności pomiędzy obciążeniem klimatycznym, a konstrukcją. O czym powinien więc pamiętać konstruktor, aby jego fasady wentylowane nie były wiatrem podszyte?
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Mieszkanie bez mostków cieplnych
Budowa domu czy zakup mieszkania to poważna inwestycja. Dlatego warto zwrócić uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły konstrukcyjne, które mogą w przyszłości znacząco rzutować na komfort mieszkania. Jednym z częstych problemów wynikających z niewłaściwych rozwiązań zarówno konstrukcyjnych, jak i materiałowych są mostki cieplne. O rodzajach i sposobach zapobiegania mostkom termicznym mówi Kierownik Działu Technicznego firmy Schöck, Maciej Kowalczyk.
IZOLACJE PLUIMERS
Ile kosztuje izolacja pianką poliuretanową PUR?
Pianka poliuretanowa PUR i jej cena zależna jest przede wszystkim od rodzaju pianki i jej gęstości/m3. Na rynku istnieje duża różnorodność.
Caparol Polska Sp. z o.o.
Caparol: Dlaczego warto ocieplić dom?
System ociepleń to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji. Niewłaściwie wykończona lub pozostawiona bez wykończenia elewacja domu ani nie wygląda ładnie, ani nie stanowi dostatecznej ochrony dla ścian budynku.