Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Zabezpieczenie izolacji elewacyjnej na zimę
Około 20% wyprodukowanego w obiekcie ciepła ucieka przez jego ściany. Z tego powodu wielu inwestorów decyduje się wykonanie prac termoizolacyjnych jeszcze na jesieni. Co jednak zrobić w sytuacji nagłego załamania pogody?
Steinbacher Izoterm
Co wyróżnia styropian steinodur® wytwarzany w technologii wysokociśnieniowej?
Płyty izolacyjne steinodur® to specjalna technologia wytwarzania wysokociśnieniowego styropianu, poprzez spienianie polistyrenu w zamkniętych komorach pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu zapewniony jest najwyższy stopień spójności wewnętrznej płyty. Z tego względu, mimo iż stosowany surowiec jest zbliżony parametrami do tradycyjnego EPS, produkty steinodur® zarówno technologią produkcji, jak i parametrami oraz właściwościami technicznymi należy postrzegać, jako grupę zbliżoną do XPS.
URSA
Wpływ ocieplenia domu na jego mikroklimat
Skuteczna termoizolacja jest gwarancją, iż temperatura w domu nie będzie ulegać gwałtownym zmianom. Za optymalne warunki uznaje się temperaturę w granicach 19-22°C oraz wilgotność w przedziale od 40 do 60%. Jakie rozwiązania wykorzystać, by zapewnić takie warunki w swoim domu.
Legalett
Styropian stosowany przy realizacji płyt fundamentowych Legalett
Klasa styropianu stosowana przy projektowaniu płyt fundamentowych Legalett jest ściśle uzależniona od obliczeń. Wszystkie obliczenia płyty fundamentowej Legalett wykonujemy przy użyciu programów komputerowych. Otrzymane z obliczeń naciski na grunt i sprężystość podłoża określają jaką klasę, a właściwie jaką wytrzymałość styropianu musimy zastosować.
KREISEL Technika Budowlana
Co zrobić, gdy zima zaskoczy w trakcie termoizolacji budynku?
Zima lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie, także na budowie. Jeśli termomodernizacja domu nie jest jeszcze zakończona, pojawia się dylemat: poczekać do rozpoczęcia kolejnego sezonu budowlanego, czy zaryzykować prace w trudnych warunkach atmosferycznych i skończyć pracę zimą.
KREISEL Technika Budowlana
Eksploatacja systemów ociepleń
Po kilku latach użytkowania systemu ociepleń, na jego powierzchni będzie osadzać się brud, czasem może wystąpić porost biologiczny w postaci grzybów i glonów. Co wtedy zrobić? Najlepiej wyczyścić myjką ciśnieniową. Jednak zanim zabierzemy się do czyszczenia naszego przyszłego systemu ociepleń, trzeba go wykonać, a jeszcze wcześniej wybrać z pośród wielu na rynku.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Czy jesienią można ocieplać budynek i malować elewację?
Właściciele i inwestorzy na ocieplanie budynków decydują się głównie wiosną i latem, kiedy pogoda sprzyja wykonywaniu prac na zewnątrz. Wiele osób zastanawia się, czy warto rozpoczynać niezbędne prace na jesieni, kiedy zima jest już za pasem. Przedstawiamy od czego zacząć i jak się przygotować, by ocieplić dom w sezonie jesiennym.
Termo Organika
Ocieplenie domu w sezonie jesiennym - co warto wiedzieć?
Na liście wydatków osób prowadzących gospodarstwo domowe opłaty za ogrzewanie od lat zajmują wysoką pozycję. W przypadku nieocieplonego domu będzie to nawet 70% wszystkich kosztów jego eksploatacji. Zaradzić temu można w bardzo prosty sposób - wykonując ocieplenie ścian budynku, które przełoży się na niższe wydatki (nawet 1000 zł rocznie!), zredukuje emisję zanieczyszczeń i pomoże utrzymać zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach.
SOPREMA Polska Sp. z o.o.
Jakie wybrać płyty do termoizolacji podłóg?
Domy, które uzyskały pozwolenia na budowę po 1 stycznia 2021 roku, muszą spełnić rygorystyczne wymogi Warunków Technicznych 2021. Inwestorzy i wykonawcy najwięcej uwagi poświęcają dachom i elewacji, tymczasem nawet 20% ciepła ucieka przez posadzki. Stosowanie wysokiej jakości rozwiązań do izolacji podłóg jest więc niezbędne. Bardzo dobrym wyborem są płyty TMS firmy Soprema.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Ile dwutlenku węgla wyemituje nowy dom w ciągu 50 lat?
Analiza Saint-Gobain: budynki zbudowane według Warunków Technicznych 2021 generują mniejszy ślad węglowy. W ciągu 50 lat eksploatacji to nawet 24,8 ton dwutlenku węgla mniej. Co wpływa na ten wynik?
Baumit
O czym pamiętać kupując szybkoschnące podkłady podłogowe?
Inwestorzy i wykonawcy chcą sprawnie i szybko przeprowadzić każdy remont, co jednej stronie pozwoli prędzej cieszyć się nowym wyglądem pomieszczeń, a drugiej - zrealizować więcej zleceń w tym samym czasie. Producenci oferują szybkowiążące i szybkoschnące podkłady podłogowe, które w praktyce nie zawsze utrzymują deklarowane parametry. Na co zwracać uwagę podczas wyboru, aby się nie rozczarować?
Baumit
Naturalna klimatyzacja, czyli jak obniżyć temperaturę wnętrz latem?
Ufff, jak gorąco! Lato, choć przynosi wiele radości, potrafi też dać nam się we znaki wysokimi temperaturami, a naukowcy już dziś alarmują, że fale upałów będą przychodziły coraz częściej i utrzymywały się dłużej. Prognozy mówią, że do 2050 r. ich czas trwania wydłuży się dwukrotnie. Dlatego już na etapie budowy domu warto uwzględnić w projekcie rozwiązania, które zapewnią przyjemny klimat we wnętrzach o każdej porze roku.
Sto Sp. z o.o.
Skuteczna hydroizolacja budynku
Przy budowie domu na wielu etapach realizacji robót spotykamy się z koniecznością wykonywania hydroizolacji czy uszczelnień szlamowych. Odpowiednie zabezpieczenie przeciwwodne decyduje o trwałości elementu, umożliwia skuteczne odprowadzenie wody oraz chroni przed jej wnikaniem, pozwala również na wykonywanie dalszego etapu prac zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Styropmin
Ocieplenie domu od wewnątrz - sposób na wysoki koszt ogrzewania
Właściciele budynków często zastanawiają się, czy można zaradzić problemowi niewystarczającej termoizolacji. Gdy nie można ocieplić domu od zewnątrz, ciepło ucieka i w efekcie koszt ogrzewania rośnie z roku na rok. Problem - przynajmniej częściowo - można rozwiązać izolując dom od wewnątrz.
Farby KABE Polska Sp. z o.o.
Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM - najlepsza ochrona elewacji
Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM umożliwiają skuteczne zabezpieczenie elewacji oraz wykończenie jej w bogatej palecie kolorów i faktur.