Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Styropmin
Ocieplanie domu od wewnątrz – na co zwrócić uwagę?
Zimowy okres często traktowany jest jako czas przerwy w pracach remontowych i budowlanych. Wiele zadań, takich jak ocieplenie zewnętrznych ścian budynku, zostaje odłożonych na cieplejsze miesiące. Jest to spowodowane tym, że termomodernizacja nie jest zalecana, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza, ale dotyczy to tylko prac na zewnątrz budynku. Wewnętrzne izolacje, wykonywane przy użyciu styropianu, mogą być realizowane niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.
Dryvit Systems USA (Europe)
Jak uzyskać efekt kamiennych płyt na elewacji?
Choć wyglądają jak masywne płyty kamienne, w rzeczywistości są lekkim tynkiem, który dzięki wiedzy i kreatywności mistrzów zawodu do złudzenia przypomina ten niezwykle popularny efekt architektoniczny. Podpowiadamy, jak uzyskać taką elewację przy użyciu materiałów dekoracyjnych marki Dryvit.
4U Izolacje Sp. z o.o.
Izolacja metodą wdmuchiwania - sprawdzone rozwiązania w nowoczesnej formie
Aplikacja poprzez wdmuchiwanie to dobrze znana metoda wykorzystująca powietrze generowane przez dedykowane agregaty. Maszyny te pozwalają na podanie na dużą odległość materiałów w formie granulatów lub włóknin oraz następnie na ich ułożenie w przeznaczonej do ocieplenia przestrzeni.
Austrotherm
Jak wybrać styropian do ocieplenia domu i oszczędzić na rachunkach za energię?
Ceny energii ciągle idą w górę, a to oznacza, że oszczędność ciepła w naszych domach staje się coraz bardziej kluczowa. Ocieplenie dachu, ścian i piwnicy może pomóc w zminimalizowaniu strat ciepła nawet o 70%. Jednak sukces tego procesu zależy od wyboru odpowiednich materiałów, a płyty styropianowe odgrywają w nim istotną rolę. Oto kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze styropianu do ocieplenia domu.
Austrotherm
Jak należy przygotować podłoże przed montażem płyt styropianowych w ETICS?
Jakie konsekwencje mogą wyniknąć z błędów na tym etapie? Czy zastosowanie płyt styropianu grafitowego wpływa na procedurę? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Paroc
Ocieplanie ścian wełną kamienną: kiedy postawić na płytę klasyczną, a kiedy na lamelową?
Wełna kamienna od dziesiątek lat sprawdza się doskonale przy ocieplaniu ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą, zwaną inaczej ETICS. Rynek materiałów budowlanych nieustannie jednak ewoluuje i wciąż oferuje nowe technologie. Czym charakteryzują się tzw. płyty lamelowe i kiedy warto zwrócić na nie uwagę?
Caparol Polska Sp. z o.o.
Systemy elewacyjne Capatect - bezpieczne, ekonomiczne, ekologiczne i wydajne
Systemy ociepleń budynków to złożone struktury, w których wybór odpowiednich materiałów i profili odgrywa kluczową rolę. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak profile Thermoschiene, narożniki ochronne Capatect-Gewebe-Eckschutz czy listwy przyokienne, możemy osiągnąć nie tylko lepszą izolację termiczną, ale także estetyczny wygląd fasady oraz trwałość systemu ocieplenia.
Paroc
Jak walczyć ze smogiem i poprawić jakość powietrza?
Zimowy krajobraz pokryty smogiem to obraz, który niestety znamy zbyt dobrze. Nie tylko nasze miasta, ale również wiejskie tereny, są regularnie narażone na zły stan powietrza. Wiele czynników wpływa na ten problem, lecz jednym z głównych sprawców jest sposób, w jaki ogrzewamy nasze domy, zwłaszcza używając węgla i paliw stałych. Chociaż przekształcenie energetyki w kierunku ekologicznych i odnawialnych źródeł jest istotnym krokiem do rozwiązania problemu, eksperci z branży budowlanej podkreślają, że kluczowe jest poprawienie efektywności energetycznej budynków.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Prawidłowa izolacja poddasza
Izolacja poddasza jest czynnikiem, od którego zależy komfort cieplny w budynku.
PCC Prodex Sp. z o. o.
Termomodernizacja - znaczące obniżenie kosztów ogrzewania dzięki ociepleniu poddasza pianą PUR
Kluczowym elementem wpływającym na termikę budynku jest odpowiednia izolacja poddasza. Nieprawidłowo ocieplone może powodować utratę nawet 30% ciepła. To właśnie dlatego poddasze jest najczęściej modernizowaną częścią domu. Skutecznie zaizolowane ma zasadniczy wpływ na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem zimą oraz na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach latem, podczas upałów.
Ecovario
Pozbądź się pleśni raz na zawsze! Odkryj skuteczność systemu płyt Renovario
Czy pleśń jest problemem w Twoim domu? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Pleśń jest jednym z najczęstszych problemów budowlanych, z którymi borykają się właściciele domów na całym świecie. Ale nie martw się - mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązanie!
STEICO
Dlaczego warto wybierać najlepsze materiały termoizolacyjne?
Odpowiednia termoizolacja wpływa na trwałość budynku, komfort cieplny jego mieszkańców i na wydajność energetyczną domu. Jakie materiały do izolacji cieplnej warto wybrać, żeby nasz dom był energooszczędny i bezpieczny?
Izodom 2000 Polska
Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą?
Koszty ogrzewania domu, np. węglem nieustannie rosną. Zamiast utartych i nieco przestarzałych rozwiązań, warto poznać te bardziej opłacalne i energooszczędne. Ogrzewanie pompą ciepła, fotowoltaika, modele hybrydowe - poznaj alternatywy i wybierz najlepsze oraz najtańsze ogrzewanie domu. Dowiedz się, jakie ogrzewanie do domu 2023 wybrać i co wziąć pod uwagę?
URSA
Izolacja z wełny mineralnej i XPS w jednym domu. Jak to zrobić mądrze?
Wełna mineralna to bardzo popularny materiał do izolacji termicznej i akustycznej przegród budynku. Jest dedykowana do prac związanych z adaptacją poddasza. Wełna mineralna pełni również funkcję ognioochronną. Nie jest natomiast odporna na wilgoć. Do izolacji termicznej przegród i elementów budynku narażonych na działanie wody stosowany jest natomiast polistyren ekstrudowany - XPS.
Paroc
Jak ocieplić dach zielony?
Dachy zielone stają się coraz bardziej popularne w polskich miastach, choć wciąż są nowością. Nowe trendy i technologie często są związane z brakiem doświadczenia i wiedzy, co jest szczególnie ważne w przypadku konstrukcji, które nie tolerują błędów lub niedociągnięć, zwłaszcza w kontekście izolacji termicznej i hydroizolacji. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym kwestiom i ryzykom związanym z tym obszarem.