Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Xella Polska
Jakie powinny być ściany domu? O tym pamiętaj!
Wybór odpowiedniego materiału na ściany to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy domu. Ściany muszą być wytrzymałe, ciepłe, ciche i szczelne.
Findrewno
Co wyróżnia domy z bali?
Domy z bali łączą w sobie tradycyjny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Te wznoszone obecnie bardzo istotnie różnią się od dawnych chat i dworków.
WOLF Haus
Jakie są zalety domów z prefabrykatów?
Marzysz o szybkiej budowie domu bez zbędnego bałaganu? Rozważ technologię prefabrykatów!
Domikon
Czy budowa domu energooszczędnego i ekologicznego się opłaca?
Budowa energooszczędnego i ekologicznego domu to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim mądra inwestycja w przyszłość. Energooszczędność budowanych w XXI wieku to istotny aspekt, który przekłada się na wiele korzyści. Minimalne zużycie energii nie tylko chroni środowisko, ale także pozytywnie wpływa na budżet domowy poprzez obniżenie rachunków za energię.
WOLF Haus
Dla kogo dom 2-pokojowy?
Gdy marzenia skierowane są ku idealnemu domowi, często wyobraźnia maluje nam obraz przestronnej rezydencji z licznymi pokojami. W tych marzeniach przewijają się takie pomieszczenia jak dwie łazienki, garderoba, dwie sypialnie, salon, kuchnia, pokój dziecięcy oraz gabinet.
Domikon
Jak zbudować dom, który nie zużywa energii?
Inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę na aspekty zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej. W odpowiedzi na te potrzeby, firma Domikon oferuje kompleksowe rozwiązania budowlane, które pozwalają na zbudowanie energooszczędnego domu, który się opłaca.
Domikon
Chcesz mieć dom? Sprawdź te 7 rzeczy przed zakupem działki!
Marzysz o własnym domu? Pierwszym krokiem do jego realizacji jest zakup działki budowlanej. To ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwracać uwagę przy wyborze działki.
DRYMAR
Co to jest wytrzymałość drewna?
Drewno od zawsze było ważnym materiałem budowlanym. Dziś cenimy je przede wszystkim za to, że jest naturalne i łatwe w obróbce. Współczesna wiedza pozwala określić jego istotne parametry, w tym właściwości fizyczne i mechaniczne. Dzięki temu możliwe jest dokonanie wyboru takiego drewna, które najlepiej sprawdzi się do danego zastosowania i określonych warunków, w jakich będzie funkcjonować.
WOLF Haus
Czy warto wybrać dom z płaskim dachem?
Realizacja projektu domu wymaga podjęcia wielu kluczowych decyzji. Zazwyczaj koncentrujemy się na metrażu, układzie pomieszczeń i elementach estetycznych. Istotny jest również wybór odpowiedniego dachu. W niektórych przypadkach mamy swobodę w tej kwestii, innym razem przepisy dotyczące zabudowy mogą wpływać na wygląd dachu. Czy warto rozważyć dom z płaskim dachem? W jakich sytuacjach taka opcja może być nieosiągalna? Warto zapoznać się z kluczowymi informacjami dotyczącymi tej kwestii.
WOLF Haus
Czy domy prefabrykowane są ekologiczne?
Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe stoi przed szeregiem wyzwań, w tym zmianami klimatycznymi. Pojawiają się pytania o wpływ na środowisko budynków realizowanych przy użyciu technologii prefabrykacji. Czy domy prefabrykowane są przyjazne dla środowiska?
Grupa Burkietowicz
Wiązary kratowe a więźby dachowe - jak powstają i czym się różnią?
Grupa Burkietowicz Sp.J. z Odolanowa w branży drzewnej działa już od ponad 125 lat. Drewno, pod różną postacią od tych wielu lat było naszym podstawowym materiałem, które wiemy, jak należy traktować i jak się z nim obchodzić, żeby prawidłowo je wykorzystać w konstrukcjach drewnianych. Z połączenia doświadczenia i nowoczesnych technologii, potrafimy odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku oraz zrealizować szybko i sprawnie zamówienia naszych partnerów handlowych.
NordWOOD
Co warto wiedzieć o drewnie klejonym?
Drewno dodaje wizualnego ciepła - tworzy nastrojowy klimat budynków o wyjątkowych konstrukcjach architektonicznych, buduje unikalną atmosferę i dobre warunki zarówno do wypoczynku, jak i do pracy. Drewno klejone warstwowo ma wiele cech, które sprawiają, że jest idealnym materiałem do budowy różnych rodzajów konstrukcji o indywidualnych kształtach - prostych, wygiętych, dużych i małych.
Izodom 2000 Polska
Technologia IZODOM - koniec z zamartwianiem się o wysokie rachunki za ogrzewanie
Dramatycznie trudna sytuacja geopolityczna powoduje, że uniezależnienie się od rosnących cen prądu i gazu stało się niezwykle kuszące zarówno w skali globalnej, jak i w zakresie budżetu każdego gospodarstwa domowego. Budowa domów energooszczędnych, które pozwolą na uzyskanie oszczędności na kosztach eksploatacyjnych, staje się obecnie koniecznością, wynikającą zarówno z obowiązujących warunków technicznych jak i… ze zdrowego rozsądku. Takie możliwości daje m.in. zaawansowana technologia IZODOM2000. Na czym polega?
George
Jaki fundament pod dom modułowy będzie najlepszy?
Domy modułowe już jakiś czas temu szturmem wkroczyły na rynek nieruchomości, stając się jego bardzo ważną gałęzią. Zawdzięczają to swoim licznym zaletom, na czele których stoi szybki montaż. Przed przystąpieniem do budowy domu modułowego ważne jest, aby odpowiednio przygotować działkę oraz dokonać wyboru odpowiedniego fundamentu. Jakie są najlepsze opcje fundamentów pod domy modułowe?
WOLF Haus
Domy na zgłoszenie - czy warto?
Od 2022 roku możliwa jest budowa domów na zgłoszenie o powierzchni do 70 m2. To znaczne uproszczenie dla inwestorów, od których w tym wypadku wymaga się jedynie zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz architekta sprawującego nadzór autorski nad zgodnością realizacji budowy z projektem, o planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych. Pomysł ten, choć niewątpliwie korzystny dla mocno budżetowych inwestycji, ma jednak kilka pułapek. O czym należy pomyśleć, zanim zdecydujemy się na budowę domu na zgłoszenie?