Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ultrament
Naprawa i renowacja dachu z papy
Niezgodności w układaniu papy oraz zaniedbania w odnowieniu istniejącego pokrycia dachowego mogą skutkować wyciekami, co z kolei prowadzi do powstawania wilgoci wewnątrz budynku. Ponadto, dach o takim stanie traci swoje właściwości izolacyjne i niekorzystnie wpływa na stabilność konstrukcyjną. W związku z tym, konieczne jest regularne monitorowanie stanu technicznego pokrycia dachowego i przeprowadzanie prac naprawczych i renowacyjnych, które są dostosowane do typu dachu i rodzaju uszkodzeń.
Beninca
Jak zwiększyć zasięg pilota do bramy?
Zdalne otwieranie bramy to wielkie ułatwienie dla kierowców. Niestety, prędzej czy później każdy właściciel bramy automatycznej zetknie się z problemem, gdy pilot przestanie działać. Nie zawsze jest to fizyczna awaria - należy wykluczyć zakłócenie zasięgu pilota.
aluplast Sp. z o.o.
Montaż okien w domu pasywnym
Podczas budowy domu pasywnego, nie należy szukać kompromisów. Aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne jest korzystanie z rozwiązań dedykowanych budownictwu energooszczędnemu. Takimi rozwiązaniami są specjalnie zaprojektowane energooszczędne okna oraz montaż warstwowy, który ma na celu zapewnienie szczelności i minimalizację strat energii, co przekłada się na oszczędności dla użytkowników.
Dorken Delta Folie
Jakość membran dla dachów skośnych wg normy EN-13859-01
Europejskie normy techniczne mają na celu potwierdzenie, że dane produkty spełniły konkretne wymagania i osiągnęły pewien poziom jakości, bezpieczeństwa i niezawodności.To właśnie one określają sposoby badań oraz oceny. Jedną z ważniejszych norm w dekarstwie jest EN- 13859-01, która wskazuje na właściwości elastycznych wyrobów stosowanych jako podkłady ułożone pod nieciągłymi pokryciami dachowymi. W jaki sposób ona działa, co potwierdza i czym różni się od certyfikacji ETA?
Hanbud
Jak wybrać panel dachowy na rąbek?
Panel na rąbek od kilku lat cieszy się dużą popularnością jako pokrycie dachowe. Dlatego większość producentów blaszanych pokryć dachowych ma go w swojej ofercie. Jednak warto wybrać ten produkt z rozwagą, aby zapewnić trwałość, bezpieczeństwo oraz estetyczny wygląd dachu. W tym celu przedstawimy zalety panelu dachowego na rąbek PHR Revolution oferowanego przez Hanbud.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Zamiana stropu żelbetowego na prefabrykowany RECTOR
Wykonanie i konstrukcja stropów zależy od wielu czynników, takich jak geometria pola stropowego, otwory w stropie, rozpiętość oraz obciążenia wynikające z istniejących ścian i słupków dachowych. Projektant konstrukcji musi uwzględnić te czynniki i wybrać rozwiązanie, które najlepiej spełni określone wymagania.
Soudal
Skuteczna termoizolacja fundamentów i stropodachów piankami natryskowymi Soudafoam SPF
Nieprawidłowo zaizolowane fundamenty mogą generować duże straty ciepła w budynku. Natryskowa pianka Soudafoam SPF zamknięto komórkowa daje gwarancję szczelnej warstwy izolacji, która zapobiega niekontrolowanej ucieczce energii cieplnej do gruntu.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Ekspert Florian Centrum udziela porad na temat dachów. Co warto wiedzieć?
Ważną decyzją podczas projektowania budynku jest wybór najlepszego pokrycia dachu. Rodzaj materiału wpływa na termoizolację budynku oraz odporność na warunki atmosferyczne. Dla dachów dwuspadowych można stosować różne rodzaje materiałów. Jednakże, dla bardziej skomplikowanych dachów o nietypowym kącie nachylenia, wybór pokrycia może być ograniczony. Jakie materiały są najlepsze do pokrycia dachu?
Ultrament
Hydroizolacja fundamentów. Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową?
Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.
Ursa
Budowa domu - na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać?
Budowa domu to prawdopodobnie największe przedsięwzięcie w naszym życiu. Wymaga ono odpowiedniego planowania i dobrej organizacji. W trakcie tego procesu pojawia się wiele dylematów związanych z wyborem materiałów i technologii. Jednym z głównych pytań, które warto sobie zadać, jest to, na czym warto, a na czym nie warto oszczędzać w trakcie budowy. Odpowiedź na to pytanie może mieć kluczowe znaczenie dla kosztów eksploatacji domu w przyszłości.
Ultrament
Jak wyczyścić i zaimpregnować powierzchnie wokół domu?
Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały wyjątkowo podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd oraz trwałość, warto od razu po zakończeniu sezonu zimowego poddać je gruntownemu czyszczeniu oraz odpowiednio zaimpregnować.
Styropmin
Formowanie spadków dachowych na dachu płaskim
Wybór dachu zazwyczaj jest pochodną wyboru stylu domu. Czasem warto jednak odwrócić kolejność i najpierw zastanowić nad dachem, a potem poszukać odpowiadającego nam projektu. Dach płaski ma bowiem kilka zalet, które w obecnych - wrażliwych na kwestie oszczędności i klimatu - czasach warto wziąć pod uwagę.
Austrotherm
Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu szarego styropianu
Dane z raportów ONZ za 2020 rok wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient and Resilient Buildings and Construction Sector). Niecałe 30% to tzw. operacyjny ślad węglowy czyli taki, który powstaje w trakcie eksploatacji budynków, pozostałe 10% dotyczy zużycia energii niezbędnej do pozyskania surowców, produkcji materiałów budowlanych, ich zabudowy i późniejszej rozbiórki, czyli wbudowanego śladu węglowego.
Termo Organika
Ulga termomodernizacyjna 2023 - nie zapomnij skorzystać z odliczania!
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za rok 2022. Właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą odliczyć od podstawy opodatkowania do 53 tys. zł na wydatki związane z termomodernizacją istniejącego budynku. Uwaga, każdy z małżonków ma swój limit, dlatego małżonkowie mogą odliczyć łącznie 106 tys. zł.
KREISEL Technika Budowlana
Jak kłaść płytki na płytki?
Przy remoncie łazienek, korytarzy często musimy się zmierzyć ze starymi płytkami. Nie zawsze trzeba je usuwać. Jeśli dobrze trzymają się podłoża i jest trochę miejsca można przykleić płytki na płytki. Dzięki temu znacznie przyspiesza się prowadzenie prac.