Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

W jakim garażu lepsza będzie brama z ociepleniem?

Brama garażowa - ocieplona czy nie? To ważny wybór, bo brama ma wpływ nie tylko na komfort użytkowania, ale też na bilans energetyczny domu.

W jakim garażu lepsza będzie brama z ociepleniem?
EKO-OKNA S.A. Okna, drzwi, rolety, bramy
ekookna.pl
EKO-OKNA S.A. Okna, drzwi, rolety, bramy
Dane kontaktowe:
32 459 15 00, 32 415 45 17, 32 419 07 65, 32 729 76 10
Kornice ul. Spacerowa 4, 47-480 Pietrowice Wielkie
Zobacz firmę w innym dziale: Okna i drzwi balkonowe z PVC

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ogrzewany garaż zintegrowany z bryłą domu koniecznie trzeba zamknąć bramą z ociepleniem, które będzie skutecznie zatrzymywało ciepło w pomieszczeniu i chroniło przed zimnem z zewnątrz. Największy wpływ na izolacyjność termiczną wrót ma rodzaj i grubość ocieplenia i szczelność. Standardem są wkładki z pianki poliuretanowej albo styropianu, ulokowane pomiędzy wewnętrznym i zewnętrznym poszyciem bramy. Szczelność skrzydła zależy od stanu łączenia między segmentami oraz między wrotami i ościeżnicą. Istotne jest też, żeby wszystkie uszczelki były dobrze spasowane, a sama brama prawidłowo osadzona.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, współczynnik przenikania ciepła U całej bramy montowanej w nowym garażu ogrzewanym ma nie przekraczać 1,3 W/(m²·K).

Modele segmentowe, uchylne i rozwierane można ocieplić później (za kilkaset złotych), rolowane oferowane są od razu w wersji z termoizolacją.

Wprawdzie w garażach nieogrzewanych i wolno stojących brama nie musi być ocieplona, ale jeśli planujemy urządzić w niej przydomowy warsztat lub siłownię, z których będziemy korzystać przez cały rok - powinno się wybrać model, który zabezpiecza przed utratą ciepła.

Redakcja BD