Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Koniec z hałasem z klatki schodowej! Wybierz te drzwi do mieszkania w bloku!
Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku to nie tylko element estetyczny wystroju, ale przede wszystkim bariera chroniąca naszą prywatność, bezpieczeństwo i komfort życia. Odpowiednio dobrane drzwi zapewnią nam izolację termiczną i akustyczną, a także ochronią przed włamywaczami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych do mieszkania w bloku?

Termomodernizacja się opłaca! Poznaj korzyści z ocieplenia domu produktami ISOVER
Jesteś właścicielem domu, który do tej pory nie został ocieplony, a przez dach, ściany, strop ucieka cenne ciepło? Czas najwyższy nadrobić zaległości! Tym bardziej, że tylko do 2027 roku można składać wnioski o dofinansowanie na termomodernizację budynków jednorodzinnych w ramach programu „Czyste Powietrze”. Warto przy tym mieć na uwadze, że termomodernizacja domu to przede wszystkim szereg korzyści dla Ciebie i Twoich bliskich. Pierwsze z nich zauważysz w swoim portfelu.

Jak zabezpieczyć budynek przed wodą?
W budownictwie hydroizolacja odgrywa kluczową rolę, zapewniając ochronę przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody. Spośród dostępnych rozwiązań, hybrydowe uszczelnienie reaktywne AQUAFIN-RB400 wyróżnia się wszechstronnością i skutecznością, czyniąc je idealnym produktem dla wielu zastosowań.

Jak zwiększyć przyczepność hydroizolacji?
Większa przyczepność, większe bezpieczeństwo, większa elastyczność – to cechy nowego AQUAFIN-Primer firmy SCHOMBURG, jednoskładnikowego bezpiecznego środka gruntującego do hydroizolacji i renowacji budynków. Nowy jednoskładnikowy dyspersyjny grunt krzemianowy można nakładać bezpośrednio, bez konieczności mieszania, co znacznie poprawia przyczepność kolejnych warstw hydroizolacji i zapraw na podłożach mineralnych, takich jak beton czy mur. AQUAFIN-Primer szybko wysycha, tworząc matowy efekt, utwardza podłoże i może być ponownie nałożony już po 30 minutach.

Płyty OSB - czy deszcz im straszny? Zobacz, jak je chronić!
Płyty OSB (Oriented Strand Board) szturmem podbiły rynek budowlany, stając się popularnym materiałem zarówno w konstrukcjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ich wszechstronność i atrakcyjna cena idą w parze z pytaniem o odporność na deszcz i wpływ wilgoci na ich właściwości.

Ocieplenie ścian w systemie ETICS – o czym musisz wiedzieć?
Ocieplenie ścian w systemie ETICS zyskuje na popularności dzięki atrakcyjnemu wyglądowi i łatwej aplikacji. Metoda lekka mokra pozwala na stworzenie efektownych fasad, które poprawiają wydajność energetyczną budynków. W artykule omawiamy kluczowe aspekty przygotowania powierzchni, wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych oraz techniki montażu, które zapewniają najwyższą jakość wykończenia elewacji.

Dom modułowy w stanie deweloperskim, czyli jaki?
Obiekty modułowe można wybudować na różnych działkach i w wielu stylach, a także zróżnicować pod względem stopnia wyposażenia w momencie przekazania inwestycji właścicielowi. Wiele osób decyduje się na dom w stanie deweloperskim, dlatego warto wyjaśnić, co to dokładnie oznacza. W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Jakie płyty pod ogrzewanie wodne?
Aby osiągnąć maksymalne korzyści z ogrzewania wodnego, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich materiałów ocieplenionych pod instalację. Jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku są płyty izolacyjne. Innowacyjny produkt z tej kategorii - Instal Panel ma w swoje ofercie firma Styropmin.

Na jakim etapie budowy należy montować okna?
Budowa domu to złożony proces, który wymaga starannego planowania i realizacji na każdym etapie. Montaż okien to jeden z najważniejszych momentów, który wpływa na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo budynku. Aby uniknąć problemów i zapewnić trwałość stolarki okiennej, ważne jest, aby przeprowadzić montaż w odpowiednim momencie.

Bezpłatne Kalkulatory Izolacji URSA - narzędzia do projektowania izolacji termicznej z wełny wdmuchiwanej URSA Pure Floc
Poznaj trzy bezpłatne kalkulatory izolacji dostępne na stronie bialaizolacja.pl! Dwa z nich są dostępne od razu, a trzeci, w wersji PLUS, wymaga jedynie wypełnienia krótkiego formularza. Sprawdź, jak łatwo obliczyć odpowiednie wartości izolacji dla Twojego projektu! Narzędzia te pozwalają zaprojektować i wykonać izolację termiczną z wełny wdmuchiwanej URSA Pure Floc.

Jak chronić wnętrza przed owadami?
Lato to czas, kiedy naszymi niechcianymi towarzyszami stają się różnego rodzaju owady. Muszki, chrabąszcze, komary i inne latające insekty nie tylko irytują, ale mogą również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jak można się przed nimi chronić? Jakie rozwiązania pomogą nam w zabezpieczeniu wnętrz przed intruzami? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Wapno palone - co to jest i jak powstaje?
Wapno palone, znane również jako tlenek wapnia (CaO), to nieorganiczny związek chemiczny szeroko stosowany w wielu gałęziach przemysłu. Powstaje w wyniku procesu kalcynacji, czyli ogrzewania wapienia (węglanu wapnia, CaCO3) do wysokich temperatur. Podczas tego procesu dochodzi do rozkładu chemicznego surowca, a produktem finalnym jest tlenek wapnia i dwutlenek węgla.

Dach z papy przecieka? Nie panikuj! Sprawdź te proste sposoby na naprawę!
Papa to popularny materiał na pokrycia dachowe ze względu na niską cenę i dostępność. Z czasem może jednak ulec uszkodzeniu, co prowadzi do przecieków i innych problemów. Jak naprawić dach z papy i przedłużyć jego żywotność?

Szczelne lejki do iniekcji: Jak zapewnić skuteczną hydroizolację ścian i murów?
Lejki do iniekcji to niezbędne narzędzia w procesie iniekcji preparatu SUCHY MUR, mające kluczowe znaczenie dla skutecznej hydroizolacji ścian i murów. Odpowiednio dobrane uszczelnienie lejków gwarantuje precyzyjne dotarcie i rozprowadzenie płynu iniekcyjnego, minimalizując ryzyko strat i zapewniając optymalne zabezpieczenie przed wilgocią.

Taras bez pleśni i pęknięć? Zobacz, jak go zaizolować!
Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata, przed położeniem desek drewnianych lub kompozytowych warto zadbać o odpowiednią izolację podłoża. Dlaczego to takie ważne? Jakie są konsekwencje braku izolacji? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania. Kto myśli, że podłoże tarasu czy balkonu wykładanego deskami nie wymaga wcześniejszej izolacji, jest w błędzie. Konsekwencje zignorowania tego etapu budowy są dotkliwe, kosztowne i często widoczne już po pierwszym sezonie użytkowania.