Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Braas
Dachówki ceramiczne - kiedy warto zbudować z nich dach?
Dachówki ceramiczne od dawna zdobywają serca właścicieli domów i architektów. Są one nie tylko synonimem piękna i estetyki, ale także zapewniają wiele innych korzyści, które sprawiają, że warto rozważyć ich zastosowanie przy budowie lub remoncie dachu. Dachówki ceramiczne to materiał, który łączy w sobie tradycję i nowoczesność, dlatego są odpowiednie zarówno dla domów o historycznym charakterze, jak i tych o nowoczesnym designie.
Braas
Warstwa wstępnego krycia kluczowym elementem konstrukcji dachu
Bezpieczeństwo towarzyszy nam na co dzień, a jednym z jego kluczowych aspektów jest zapewnienie stabilnej i solidnej konstrukcji dachu w naszych budynkach. Jest to szczególnie istotne, zwłaszcza biorąc pod uwagę specyfikę klimatu, w którym żyjemy. Nasze dachy muszą stawić czoła deszczom, śniegowi i wiatrowi, dlatego niezwykle ważne jest zastosowanie podwójnego systemu pokrycia dachów skośnych, który obejmuje pokrycie zasadnicze (jak dachówki) oraz warstwę wstępnego krycia, czyli membrany lub papy.
Braas
Dachówka betonowa - czy to na pewno dobry wybór?
Budowa domu to ogromne wyzwanie, które niesie ze sobą wiele trudnych decyzji. Jedną z kluczowych kwestii, która może wpłynąć na długoterminową trwałość i estetykę budynku, jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Dostępne na rynku opcje, takie jak dachówka betonowa, ceramiczna czy blachodachówka, pozostawiają wiele możliwości do rozważenia. Dziś przyjrzymy się bliżej dachówce betonowej i zastanowimy się, czy to na pewno dobry wybór.
Cellfast
Jak zapewnić trwałość i stabilność rynien?
Montaż rynien to kluczowy element każdego systemu odwodnienia dachu. Aby zapewnić ich właściwe funkcjonowanie i długotrwałą trwałość, należy szczególnie zwrócić uwagę na prawidłowy montaż haków rynnowych. Oto kilka kluczowych wskazówek, jak to zrobić skutecznie i bezpiecznie.
Austrotherm
Jak wybrać styropian do ocieplenia domu i oszczędzić na rachunkach za energię?
Ceny energii ciągle idą w górę, a to oznacza, że oszczędność ciepła w naszych domach staje się coraz bardziej kluczowa. Ocieplenie dachu, ścian i piwnicy może pomóc w zminimalizowaniu strat ciepła nawet o 70%. Jednak sukces tego procesu zależy od wyboru odpowiednich materiałów, a płyty styropianowe odgrywają w nim istotną rolę. Oto kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze styropianu do ocieplenia domu.
aluplast Sp. z o.o.
Parowanie okien: dlaczego to się dzieje i co z tym zrobić?
Okna parują głównie z powodu różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem a otoczeniem oraz wilgocią w powietrzu. Gdy ciepłe powietrze wewnątrz domu styka się z zimnymi powierzchniami szyb, wilgoć zawarta w powietrzu kondensuje się na powierzchniach okien, tworząc skraplaną wodę.
Austrotherm
Jak należy przygotować podłoże przed montażem płyt styropianowych w ETICS?
Jakie konsekwencje mogą wyniknąć z błędów na tym etapie? Czy zastosowanie płyt styropianu grafitowego wpływa na procedurę? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Paroc
Ocieplanie ścian wełną kamienną: kiedy postawić na płytę klasyczną, a kiedy na lamelową?
Wełna kamienna od dziesiątek lat sprawdza się doskonale przy ocieplaniu ścian zewnętrznych metodą lekką mokrą, zwaną inaczej ETICS. Rynek materiałów budowlanych nieustannie jednak ewoluuje i wciąż oferuje nowe technologie. Czym charakteryzują się tzw. płyty lamelowe i kiedy warto zwrócić na nie uwagę?
DRYMAR
Co to jest wytrzymałość drewna?
Drewno od zawsze było ważnym materiałem budowlanym. Dziś cenimy je przede wszystkim za to, że jest naturalne i łatwe w obróbce. Współczesna wiedza pozwala określić jego istotne parametry, w tym właściwości fizyczne i mechaniczne. Dzięki temu możliwe jest dokonanie wyboru takiego drewna, które najlepiej sprawdzi się do danego zastosowania i określonych warunków, w jakich będzie funkcjonować.
Botament Systembaustoffe
Hydroizolacje reaktywne - lepsza alternatywa dla mas bitumicznych
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic.
Wala Sp. z o.o.
Bezpieczny dom z systemami kontroli dostępu - o tym warto wiedzieć!
Rozwiązania, na jakie pozwala współczesna technologia, wynoszą bezpieczeństwo budynku na całkiem nowe poziomy. Dziś możliwe jest stosowanie tak zaawansowanych systemów kontroli dostępu, jak te oparte na klawiaturze numerycznej czy identyfikacji na podstawie linii papilarnych. Co więcej, mogą być one wygodnie zintegrowane z pochwytami drzwi. W parze z innowacyjnością idzie także estetyka rozwiązań. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie jest firma WALA.
KEYLITE RW POLSKA Sp. z o.o.
Jakie są typy okien dachowych?
Szczególnym rodzajem stolarki są okna dachowe, które można montować pod kątem min. 15°. Od standardowych różnią się nie tylko sposobem otwierania, ale przede wszystkim budową, sposobem montażu i oczywiście ceną.
KEYLITE RW POLSKA Sp. z o.o.
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie schodów strychowych?
Są ważnym elementem strychu, decydującym o wygodzie jego użytkowania - schody strychowe, bo o nich mowa, powinny mieć kilka elementów, które ułatwią nam korzystanie z dodatkowej przestrzeni w naszym domu. Podpowiadamy, o jakich kwestiach powinniśmy pamiętać przy ich zakupie.